Wilson Benesch Resolution 3Zero

Wilson Benesch
Resolution 3Zero

 

Czerpiąc z DNA A.C.T.3Zero i Endeavour 3Zero, Resolution 3Zero wykorzystuje technologie, takie jak Isobaric Drive System, akustyczne centrowanie głośników wysokotonowych i średniotonowych oraz specjalnie ukształtowana, pochylona górna ścianka z kompozytu węglowego, a także monocoque A.C.T. 3Zero z biokompozytów - ale umieszcza tę technologię w pełnopasmowej kolumnie podłogowej. Wyniki są znakomite! Resolution 3Zero daje intensywne wrażenia słuchowe - zdolne do zapewnienia imponującego tempa, mocy i skali, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego opanowania dzięki technologiom głośnikowym Wilsona Benescha i biokompozytowej skorupie monocoque A.C.T. 3Zero. Ale chociaż Resolution 3Zero jest zdolny do dźwiękowych akrobacji, jest również (jak sugeruje jego nazwa) zdolny do odtwarzania mikroharmonii i delikatnych pasaży w nagraniach - znika na scenie dźwiękowej - dzięki czemu słuchacz jest zawsze w zjednoczony z muzyką i artystą.

 

Podstawą wszystkiego jest doskonale zintegrowane odtwarzanie niskich tonów. W tym zakresie Resolution 3Zero wykorzystuje dwa systemy izobaryczne oraz głośnik dla zakresu niskiego basu w górnej części obudowy. Odpowiedź schodkowa systemu izobarycznego jest dopasowana do głośników średniotonowych, zapewniając doskonałą spójność fazową w całym paśmie. Umieszczony w samym centrum Resolution 3Zero głośnik średniotonowy Tactic 3.0 tworzy centrum akustyczne wraz z umieszczonym bezpośrednio nad nim głośnikiem wysokotonowym Fibonacci. Podobnie jak w przypadku A.C.T. 3Zero, zbocza charakterystyki przetwornika średniotonowego Tactic 3.0 są zrealizowane akustycznie, bez zwrotnicy w torze sygnału od wzmacniacza, co optymalizuje osiągi w tym krytycznym zakresie częstotliwości, umożliwiając głośnikowi średniotonowemu idealnie naturalną prezentację średnich tonów.

 

Resolution 3Zero to niesamowita kolumna podłogowa. Przeczy one temu temu, co powszechnie uważa się za możliwe w przypadku dużej obudowy, dostarczając moc z absolutną kontrolą i finezją. Osiągnięcie trudne do skopiowania.

 

GŁOŚNIK TACTIC 3.0

Struktura znajdująca się w środku membrany odgrywa kluczową rolę w zachowaniu przetwornika. Jest ona powszechnie nazywana „nakładką przeciwpyłową”, co zaniża znaczenie tego elementu. W Tactic 3.0 Wilson Benesch dodał Element Fibonacciego. Wyprodukowany we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D) element Fibonacciego może być drukowany zgodnie z wcześniej zaprojektowanymi parametrami. Precyzja oprogramowania do wytwarzania przyrostowego jest taka, że zespół projektowy Wilsona Benescha może oglądać przekroje i trójwymiarowo projektować optymalne ułożenie włókna węglowego i nylonu, definiujące zarówno rozkład sztywności jak i masy w całej konstrukcji. Rezultatem jest nowa forma geometryczna z podwójną krzywizną, gdzie zarówno otwarte jak i zamknięte formy struktury kratowej są ponownie zapożyczone z naturalnej geometrii. 5 różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń. 

Jest to krytyczny aspekt powiązania między głośnikiem i jego zdolnością do integracji ze zboczami głośników wysokotonowych i niskotonowych. W przeszłości wykorzystano kilka materiałów, aby umożliwić dopracowanie tego mariażu. Produkcja przyrostowa otworzyła nowy rozdział w dążeniu do tego subtelnego, ale niezwykle ważnego aspektu projektowania głośników. Po raz pierwszy wszystkie główne aspekty tej struktury można dostosować w sposób, który wcześniej był niemożliwy.

 

JEDWABNO-WĘGLOWY, HYBRYDOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY FIBONACCI

Najnowsza wersja technologii głośników wysokotonowych Wilson Benesch opiera się na konstrukcji głośnika Semisphere, przesuwając ją do kolejnej generacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich projektów Wilsona Benescha, wykorzystywane są udoskonalenia z poprzedniej generacji w ramach iteracyjnej ścieżki badawczo-rozwojowej. W głośniku wysokotonowym Fibonacciego udoskonalono struktury sąsiadujące z układem napędowym i hybrydową kopułką. Płyta czołowa głośnika wysokotonowego Fibonacciego jest utworzona z włókna węglowego - kompozytu nylonowego tworzącego geometrycznie zoptymalizowaną strukturę - elementu Fibonacciego - inspirowanego świętą geometrią występującą w naturze. W zakresie osiągów akustycznych płyta czołowa stanowi nowy punkt odniesienia pod względem płaskiej charakterystyki częstotliwościowej i ultraszerokiej dyspersji. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co prawie całkowicie eliminuje rezonans strukturalny w tej krytycznej strukturze otaczającej kopułkę głośnika wysokotonowego.

 

A.C.T. 3ZERO BIOKOMPOZYTOWA SKORUPA MONOCOQUE

Seria Fibonacci wprowadza pełną gamę kolumn marki Wilson Benesch, które są zbudowane na bazie nowej skorupy monocoque A.C.T. 3Zero z biokompozytu. Nowy monocoque oznacza znaczące postępy nie tylko pod względem osiągów akustycznych referencyjnej linii Wilson Benesch, ale także reprezentuje przemyślany i świadomy krok w kierunku technologii materiałów naturalnych, odnawialnych i zrównoważonych.

 

SYSTEM IZOBARYCZNY

Główną rolę w odtwarzaniu niskich tonów we wszystkich kolumnach z serii Fibonacci spełniają systemy izobaryczne. W konstrukcji tego typu dwa głośniki Tactic 3.0 są połączone aby stworzyć system izobaryczny. System Isotactic Drive odpowiada za odtworzenie niewiarygodnie zwartego i kontrolowanego basu, który jest doskonale zintegrowany ze wszystkimi innymi głośnikami niskotonowymi w kolumnach, w szczególności z przetwornikiem średniotonowym Tactic 3.0.

 

GÓRNA ŚCIANKA Z KOMPOZYTU WŁÓKNA WĘGLOWEGO

Wilson Benesch do swoich referencyjnych kolumn dopasowuje pięknie ukształtowaną, kompozytową ściankę górną z włókna węglowego. Formy inspirowane są naturalnymi, organicznymi kształtami, krzywymi oraz płynnymi liniami występującymi w naturze. Górne ścianki z włókna węglowego to niezwykle złożone formy, które powstają przy użyciu kombinacji ręcznego rzeźbienia w glinie, są następnie mierzone za pomocą lasera, a potem ładowane do zaawansowanego oprogramowania do cyfrowego wspomagania projektowania 3D (CAD) firmy Wilson Benesch. Importując dane w ten sposób, Wilson Benesch jest w stanie wykorzystać zaawansowane algorytmy oprogramowania do dalszej optymalizacji formy 3D przed produkcją.

Gdy podłużna fala dźwiękowa uderza w płaską powierzchnię, dźwięk jest odbijany w spójny sposób. Jednak właściwości odbijające struktury są zależne od kształtu powierzchni. Nierówne powierzchnie będą rozpraszać energię fali dźwiękowej, zamiast odbijać ją bezpośrednio z niewielką redukcją energii fali dźwiękowej, co jest odbierane jako podbarwienie w systemie HIFI. Dlatego złożona forma ma kluczowe znaczenie dla osiągów kolumny. Usuwając wszelkie płaskie, odbijające powierzchnie i tworząc bardzo złożoną strukturę, uzyskuje się rozproszenie wszelkiej energii dźwięku odbitego. Zmniejsza to jego energię, a także pozwala uniknąć fal stojących w przestrzeni odsłuchowej, co ludzkie ucho łatwo dostrzega jako zniekształcenia lub podbarwienie.

 

BEZPOŚREDNIE SPRZĘŻENIE GŁOŚNIKA ŚREDNIOTONOWEGO

W 1995 roku Wilson Benesch zaczął opracowywać własne membrany głośników, w tym te wykonane z matrycy z włókna węglowego/żywicy epoksydowej. Prowadzono badania z wykorzystaniem alternatywnych materiałów twardych kopułek. Bez wyjątków preferowano izotaktyczny polipropylen ze względu na jego naturalne brzmienie i zdolność tego materiału do pochłaniania energii i unikania złożonych modów rezonansowych w membranie. Ta kluczowa charakterystyka materiału pozwala zespołowi projektowemu Wilsona Benescha osiągnąć mechanicznie i akustycznie to, co w innym przypadku byłoby realizowane w złożonych konstrukcjach zwrotnic z szeregiem cewek i kondensatorów. To redukcyjne podejście do projektowania zwrotnic zachowuje fazę, liniowość, a także daje zakres kontroli nad produkcją i projektowaniem zarówno specyfikacji głośnika jak i objętości komory obudowy, co pozwala Wilsonowi Beneschowi wyeliminować wszystkie elementy zwrotnicy w torach średniotonowych większości modeli serii Fibonacci, w których pracuje głośnik bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem.

 

ZAPROJEKTOWANE DLA CIEBIE

Każdy Wilson Benesch jest ręcznie budowany dla Ciebie. Oprócz naszego standardowego wykończenia oferujemy gamę oklein premium z naturalnego drewna, włókno węglowe Premium P1 i wykończenia lakiernicze Premium. Poszukujecie czegoś wyjątkowego? Skontaktujcie się z nami, aby stworzyć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego.

 

TECHNOLOGIA PRZETWORNIKÓW

  • Niski bas - 170 mm (7") Wilson Benesch Tactic 3.0
  • Głośnik wysokotonowy - 25 mm (1”) hybrydowy jedwabno-węglowy głośnik Wilson Benesch Fibonacci
  • Średniotonowy - 170mm (7") Wilson Benesch Tactic 3.0
  • Pierwszy system isobaric - 2x170mm (7”) Wilson Benesch Tactic w zespole typu skorupa
  • Drugi system isobaric - 2x170mm (7”) Wilson Benesch Tactic w zespole typu skorupa

 

TECHNOLOGIA ZWROTNICY

  • Niski bas - pierwszego rzędu
  • Głośnik wysokotonowy - drugiego rzędu, filtr górnoprzepustowy 5 kHz
  • Głośnik średniotonowy - bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem
  • Pierwszy system isobaric - filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu 500 Hz
  • Drugi system isobaric - filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu 500 Hz

 

TECHNOLOGIA OBUDOWY

  • Materiały - A.C.T. 3Zero - zaawansowana biokompozytowa technologia monocoque, Poly-Alloy, konstrukcja hybrydowa
  • Obudowa niskotonowa - labirynt, uszczelniona płyta tylna głośnika wysokotonowego
  • Głośnik wysokotonowy - w szczelnym labiryncie
  • Głośnik średniotonowy - obudowa zamknięta
  • Obudowa izobaryczna - strojony bass-reflex z portem od spodu obudowy

 

POMIARY

  • Typ - 2-drożny elektrycznie, 4-drożny akustycznie
  • Impedancja - 6 omów nominalna / 3 omy minimalna
  • Efektywność - 90dB @ 1m, 2,83V, na osi
  • Pasmo przenoszenia - 30Hz-30kHz +/- 2dB

 

WYMIARY I TERMINALE

  • Wysokość – 1558 mm
  • Szerokość - 191 mm przednia ścianka | 519 mm  najszersza część podstawy
  • Głębokość – 505 mm
  • Masa - 98 kg / szt.
  • Terminal – Bi-wire umieszczony w podstawie kolumny na poziomie podłoża