A.C.T. P1A.C.T. P1A.C.T. P1

Wilson Benesch
A.C.T. One Evolution P1

 

A.C.T. One Evolution P1 miały swoją oficjalną premierę na wystawie HIGH END w Monachium w dniach 5-8 maja 2016. Wilson Benesch A.C.T. One Evolution P1 to pierwsze na świecie zestawy głośnikowe skonstruowane z użyciem barwionego włókna węglowego. Zostały zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce Wilson Benesch znajdującej się w angielskim mieście Sheffield. Są to pierwsze zestawy głośnikowe wykorzystujące kolorowe włókno węglowe. Parametry techniczne wersji P1 są takie same jak wprowadzonego na rynek na początku roku modelu A.C.T. One Evolution.

We współpracy z firmą Hypetex, nowa jednoczęściowa obudowa typu Monocoque została po raz pierwszy skonstruowana z użyciem barwionych włókien węglowych. Tego rodzaju materiał, stworzony przy udziale inżynierów związanych od wielu lat z Formułą 1, jest pierwszym w historii kolorowym włóknem węglowym zastosowanym w zestawach głośnikowych. Umożliwiło to powstanie kolumn o obudowie, która nie ma sobie podobnych.

W konstrukcji obudowy A.C.T. One Evolution P1 zastosowano nową generację firmowej technologii. A.C.T. to skrót od Advanced Composite Technology (Technologia Zaawansowanych Kompozytów) – firmowej technologii na bazie której powstał Wilson Benesch i dzięki której stał się znaną na świecie marką. Skrót A.C.T. został użyty po raz pierwszy w 1991 roku w celu nazwania pierwszych kolumn Wilson Benesch – A.C.T. One, a potem pojawiał się w kolejnych modelach: A.C.T. Two, A.C.T. i A.C.T. C60.

A.C.T. One Evolution P1 stanowi kontynuację długiej linii zestawów głośnikowych korzystających z dziedzictwa firmowej technologii A.C.T., która stała się w miarę upływu lat klasyką samą w sobie.

Charakterystycznie zaokrąglona i pochylona do przodu górna ścianka A.C.T., która była rewolucyjnym rozwiązaniem w oryginalnym projekcie wiele lat temu, obecnie wykonywana jest w całości z kompozytu włókien węglowych. W nowych kolumnach zachowano klasyczne proporcje ich poprzedników, jednakże One Evolution P1 różni się od nich całkowicie w zakresie użytych przetworników elektroakustycznych. W nowym A.C.T. zastosowano bowiem firmowy system Troika, który został przejęty bezpośrednio z flagowego modelu Cardinal.

Pierwsze egzemplarze A.C.T. One Evolution P1 będą dostępne z obudową w specjalnym kolorze czerwonym, który został nazwany Enzo Red.   

Sprzedaż tego modelu ma się rozpocząć w sierpniu.