Wilson Benesch A.C.T. 3Zero

Wilson Benesch
A.C.T. 3Zero

 

A.C.T. - „Advanced Composite Technology” - nawiązanie do technologii kompozytowych, na których opierało się powstanie marki Wilson Benesch, a które następnie stały się znakiem firmowym. Akronim A.C.T. został po raz pierwszy użyty w 1991 roku dla pierwszej kolumny firmy, A.C.T. One. Technologia została następnie wykorzystana w A.C.T. Two, A.C.T., A.C.T. C60 oraz w poprzedniej generacji A.C.T. One Evolution. Nowa kolumna A.C.T. 3Zero kontynuuje długą linię kolumn, ucieleśniając dziedzictwo marki Wilson Benesch i klasycznej konstrukcji A.C.T.. Zachowano podobne proporcje fizyczne, jednak A.C.T. 3Zero przynosi znaczący postęp w materiałach użytych do stworzenia kompozytowej skorupy monocoque, która stanowi największy pojedynczy komponent w każdej kolumnie z serii Fibonacci. Nowy biokompozyt A.C.T. 3Zero Monocoque jest wykonany z naturalnie pozyskiwanych, odnawialnych i zrównoważonych materiałów, które zastępują prawie wszystkie wcześniej używane materiały pozyskiwane ze źródeł petrochemicznych. Pod względem osiągów nowy monocoque jest lepszy od swojego poprzednika, zarówno pod względem tłumienia, jak i sztywności. Uwalnia on nowe, ulepszone technologie głośnikowe od podbarwień obudowy i zapewnia nowy punkt odniesienia dla marki A.C.T..

 

A.C.T. 3Zero to także pierwszy przypadek, kiedy kolumna A.C.T. została wyposażona w system Isobaric Drive System. A.C.T. 3Zero zawiera IDS w eleganckiej, wysoce zaawansowanej, trzyczęściowej podstawie. Do Isobarica dołącza głośnik Tactic 3.0 dla niskiego basu, nowy głośnik wysokotonowy Fibonacciego i dedykowany przetwornik średniotonowy Tactic 3.0, który jest bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem. To redukcyjne podejście do projektowania zwrotnic eliminuje anomalie fazowe i aberracje związane ze złożonymi zwrotnicami, tworząc najkrótszą i najczystszą możliwą ścieżkę sygnału. To podejście do projektowania można dostrzec słuchając kolumn Wilsona Benescha, ich naturalnego charakteru akustycznego, wielowarstwowej, szczegółowej, ale naturalnej barwy oraz głębokiej, ale zintegrowanej sceny dźwiękowej od góry do dołu pasma.

 

GŁOŚNIK TACTIC 3.0

Struktura znajdująca się w środku membrany odgrywa kluczową rolę w zachowaniu przetwornika. Jest ona powszechnie nazywana „nakładką przeciwpyłową”, co zaniża znaczenie tego elementu. W Tactic 3.0 Wilson Benesch dodał Element Fibonacciego. 

Wyprodukowany we własnym zakresie przy użyciu technologii wytwarzania przyrostowego (druk 3D) element Fibonacciego może być drukowany zgodnie z wcześniej zaprojektowanymi parametrami. Precyzja oprogramowania do wytwarzania przyrostowego jest taka, że zespół projektowy Wilsona Benescha może oglądać przekroje i trójwymiarowo projektować optymalne ułożenie włókna węglowego i nylonu, definiujące zarówno rozkład sztywności jak i masy w całej konstrukcji. Rezultatem jest nowa forma geometryczna z podwójną krzywizną, gdzie zarówno otwarte jak i zamknięte formy struktury kratowej są ponownie zapożyczone z naturalnej geometrii. Pięć różnych materiałów i klejów zapewnia znaczną poprawę zarówno w dokładności charakterystyki przenoszenia, jak i redukcji zniekształceń.

Jest to krytyczny aspekt powiązania między głośnikiem i jego zdolnością do integracji ze zboczami głośników wysokotonowych i niskotonowych. W przeszłości wykorzystano kilka materiałów, aby umożliwić dopracowanie tego mariażu. Produkcja przyrostowa otworzyła nowy rozdział w dążeniu do tego subtelnego, ale niezwykle ważnego aspektu projektowania głośników. Po raz pierwszy wszystkie główne aspekty tej struktury można dostosować w sposób, który wcześniej był niemożliwy.

 

JEDWABNO-WĘGLOWY, HYBRYDOWY GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY FIBONACCI

Najnowsza wersja technologii głośników wysokotonowych Wilson Benesch opiera się na konstrukcji głośnika Semisphere, przesuwając ją do kolejnej generacji. Podobnie jak w przypadku wszystkich projektów Wilsona Benescha, wykorzystywane są udoskonalenia z poprzedniej generacji w ramach iteracyjnej ścieżki badawczo-rozwojowej. W głośniku wysokotonowym Fibonacciego udoskonalono struktury sąsiadujące z układem napędowym i hybrydową kopułką. Płyta czołowa głośnika wysokotonowego Fibonacciego jest utworzona z włókna węglowego - kompozytu nylonowego tworzącego geometrycznie zoptymalizowaną strukturę - elementu Fibonacciego - inspirowanego świętą geometrią występującą w naturze. W zakresie osiągów akustycznych płyta czołowa stanowi nowy punkt odniesienia pod względem płaskiej charakterystyki częstotliwościowej i ultraszerokiej dyspersji. Ponadto element Fibonacciego jest odsprzęgnięty od układu napędowego i obudowy głośnika wysokotonowego, co prawie całkowicie eliminuje rezonans strukturalny w tej krytycznej strukturze otaczającej kopułkę głośnika wysokotonowego.

 

A.C.T. 3ZERO BIOKOMPOZYTOWA SKORUPA MONOCOQUE

Seria Fibonacci wprowadza pełną gamę kolumn marki Wilson Benesch, które są zbudowane na bazie nowej skorupy monocoque A.C.T. 3Zero z biokompozytu. Nowy monocoque oznacza znaczące postępy nie tylko pod względem osiągów akustycznych referencyjnej linii Wilson Benesch, ale także reprezentuje przemyślany i świadomy krok w kierunku technologii materiałów naturalnych, odnawialnych i zrównoważonych.

 

SYSTEM IZOBARYCZNY

Główną rolę w odtwarzaniu niskich tonów we wszystkich kolumnach z serii Fibonacci spełniają systemy izobaryczne. W konstrukcji tego typu dwa głośniki Tactic 3.0 są połączone aby stworzyć system izobaryczny. System Isotactic Drive odpowiada za odtworzenie niewiarygodnie zwartego i kontrolowanego basu, który jest doskonale zintegrowany ze wszystkimi innymi głośnikami niskotonowymi w kolumnach, w szczególności z przetwornikiem średniotonowym Tactic 3.0.

 

BEZPOŚREDNIE SPRZĘŻENIE GŁOŚNIKA ŚREDNIOTONOWEGO

W 1995 roku Wilson Benesch zaczął opracowywać własne membrany głośników, w tym te wykonane z matrycy z włókna węglowego/żywicy epoksydowej. Prowadzono badania z wykorzystaniem alternatywnych materiałów twardych kopułek. Bez wyjątków preferowano izotaktyczny polipropylen ze względu na jego naturalne brzmienie i zdolność tego materiału do pochłaniania energii i unikania złożonych modów rezonansowych w membranie. Ta kluczowa charakterystyka materiału pozwala zespołowi projektowemu Wilsona Benescha osiągnąć mechanicznie i akustycznie to, co w innym przypadku byłoby realizowane w złożonych konstrukcjach zwrotnic z szeregiem cewek i kondensatorów. To redukcyjne podejście do projektowania zwrotnic zachowuje fazę, liniowość, a także daje zakres kontroli nad produkcją i projektowaniem zarówno specyfikacji głośnika jak i objętości komory obudowy, co pozwala Wilsonowi Beneschowi wyeliminować wszystkie elementy zwrotnicy w torach średniotonowych większości modeli serii Fibonacci, w których pracuje głośnik bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem.

 

PODSTAWA PRECYZYJNA OBROBIONA NA CNC

Jedną z najważniejszych zasad w inżynierii strukturalnej jest obciążenie. Wszystkie nowoczesne budynki zbudowane są na solidnych fundamentach. Stanowi to punkt odniesienia dla wszystkiego powyżej, przenosząc obciążenie konstrukcji na grunt. W konstrukcji kolumn kluczowe jest stworzenie stabilnego punktu, z którego głośniki mogą emitować złożone i dokładne przebiegi fal, które mogą nas cieszyć jako muzyka. Podstawa A.C.T. 3Zero zbudowana jest z trzech oddzielnych, precyzyjnie obrobionych na CNC elementów. Konstrukcja nie tylko zawiera potężny system Isobaric Drive System, ale także zwiększa masę u dołu obudowy kolumny i zapewnia punkty mocowania dla 13-milimetrowych stalowych łączników. Te stalowe łączniki biegną wzdłuż obudowy kolumny i łączą się z górną częścią obudowy.

 

ŚCIĄGACZE STALOWE 13 MM: ŚCISKANIE W OSI PIONOWEJ

Podobnie jak we flagowym projekcie Eminence, obudowa A.C.T. 3Zero jest ściskana liczoną w tonach siłą za pomocą 13-milimetrowych, gwintowanych, stalowych prętów, które łączą aluminiową górną płytę kolumny z podstawą A.C.T. 3Zero. Te pionowe stalowe ściągacze wywierają tony siły ściskającej w osi pionowej, gdzie pojawią się pierwsze mody rezonansowe.

 

ZAPROJEKTOWANE DLA CIEBIE

Każdy Wilson Benesch jest ręcznie budowany dla Ciebie. Oprócz naszego standardowego wykończenia oferujemy gamę oklein premium z naturalnego drewna, włókno węglowe Premium P1 i wykończenia lakiernicze Premium. Poszukujecie czegoś wyjątkowego? Skontaktujcie się z nami, aby stworzyć dla siebie coś naprawdę wyjątkowego.

 

 

TECHNOLOGIA PRZETWORNIKÓW

 • Średniotonowy - 170mm (7") Wilson Benesch Tactic 3.0
 • Głośnik wysokotonowy - 25 mm (1”) hybrydowy jedwabno-węglowy głośnik Wilson Benesch Fibonacci
 • Niski bas - 170 mm (7") Wilson Benesch Tactic 3.0
 • System isobaric - 2x170mm (7”) Wilson Benesch Tactic w zespole typu skorupa

 

TECHNOLOGIA ZWROTNICY

 • Głośnik średniotonowy - bezpośrednio sprzężony ze wzmacniaczem
 • Głośnik wysokotonowy - drugiego rzędu, filtr górnoprzepustowy 5 kHz
 • Niski bas - pierwszego rzędu
 • System isobaric - filtr dolnoprzepustowy pierwszego rzędu 500 Hz

 

TECHNOLOGIA OBUDOWY

 • Materiały - A.C.T. 3Zero - zaawansowana biokompozytowa technologia monocoque, Poly-Alloy, konstrukcja hybrydowa
 • Głośnik średniotonowy - strojony port z laminarnym przepływem
 • Głośnik wysokotonowy - w szczelnym labiryncie
 • Niski bas - obudowa zamknięta
 • Obudowa izobaryczna - obudowa zamknięta

 

POMIARY

 • Typ - w późniejszym terminie
 • Impedancja - w późniejszym terminie
 • Efektywność - w późniejszym terminie
 • Pasmo przenoszenia - w późniejszym terminie

 

WYMIARY I TERMINALE

 • Wysokość – 1132 mm 
 • Szerokość  – 194 mm przednia ścianka | 276 mm najszersza część podstawy
 • Głębokość – 376 mm 
 • Masa - w późniejszym terminie
 • Terminal bi-wire umieszczony w podstawie kolumny na poziomie podłoża