WB ResolutionWB ResolutionWB Resolution

Wilson Benesch Resolution
High-Endowe Zestawy Głośnikowe

 

Brytyjska firma Wilson Benesch wprowadza na rynek nowe high-endowe zestawy głośnikowe Resolution. Należą one do serii produktów Geometry a model Resolution zajmuje środkowe miejsce w referencyjnej serii Wilson Benesch, pomiędzy szczytowym modelem podłogowym Cardinal i szczytowym modelem podstawkowym Endeavour.

Głośniki zostały zaprojektowane w Wielkiej Brytanii i tam też są produkowane. Zawarto w nich najnowsze rozwiązania w zakresie przetworników elektroakustycznych oraz nowoczesnych technik wykonywania kompozytowej obudowy z włókien węglowych połączonej z precyzyjnie obrobionymi elementami ze stopów metali.

Podczas projektowania serii Geometry użyto zaawansowanych systemów oprogramowania 3D CAD/ACM firmy Dassault, stosowanych zazwyczaj wyłącznie w przemyśle lotniczym i bolidach Formuły 1. Kształt Resolution wynika z jej zadań i funkcji, a krzywizna kompozytowej obudowy zwiększa jej sztywność i redukuje niemal całkowicie wewnętrzne fale stojące. Wszystko to skutkuje powstaniem kolumn, których obudowy są najmniej słyszalne  podczas odtwarzania dźwięków, spośród wszystkich innych na rynku. Rezultatem tego jest uzyskanie efektu znikania kolumn w pokoju odsłuchowym, co pozostawia słuchacza sam na sam z odtwarzaną muzyką.  

Od momentu swojego powstania w 1989 roku, Wilson Benesch bezustannie dąży do poszerzania granic w dziedzinie projektowania i wytwarzania produktów hi-fi. Współczesne konstrukcje Wilson Benesch opierają się na mocnych naukowych fundamentach, wspieranych pełnym pasji zaangażowaniem, w celu uzyskania maksymalnie naturalnej emisji dźwięku. Nowatorska firmowa technologia pozwala uzyskać kilka znaczących przewag w stosunku do produktów konkurencji. 

Obudowy Resolution należą do najsztywniejszych i najlepiej tłumionych jakie kiedykolwiek stworzono dla zestawów głośnikowych. Poza tym, zastosowanie super wytrzymałych włókien węglowych umożliwiło całkowite pozbycie się wewnętrznych wzmocnień - wręg.

Podobnie do pozostałych modeli z serii Geometry, kolumny Resolution zostały wyposażone w firmowe przetworniki Tactic-II i jedwabne tweetery Semisphere. Jedne i drugie wykorzystują silne magnesy neodymowe. Magnesy zamontowano w niskoprofilowych strukurach wykonanych ze stopów, które umożliwiają pełne wykorzystanie ich mocy. W sumie, aż czternaście przetworników zamontowanych w jednej parze opisywanego zestawu głośnikowego, pokrywa pasmo sięgające od 30Hz do 30kHz. Dwanaście głośników Tactic-II posiada membrany powstałe na bazie polipropylenu (Isotactic Polypropylene), a dwa głośniki wysokotonowe Semisphere to kompozytowe konstrukcje jedwabno-węglowe (Silk-Carbon).

Każda z kolumn wykorzystuje do odtwarzania dźwięków aż siedem głośników. W górnej części każdego Resolution znajduje się głośnik wysokotonowy zamontowany pomiędzy dwoma głośnikami średniotonowymi. Jeden z nich przeznaczony jest do reprodukcji wyższych tonów średnich a drugi do niższych tonów średnich. Powyższy układ przetworników nazwano w Wilson Benesch systemem Troika, który skutkuje uzyskaniem doskonałej zgodności czasowej i fazowej. 

Odtwarzanie basu zestawów Resolution powierzono czterem parom głośników Tactic-II, pracującym w perfekcyjnie dopracowanym układzie isobaric (Isobaric Drive System). Izobaryczna formacja Tactic-II umożliwia uzyskanie nowego punktu odniesienia w dziedzinie dynamiki i szybkości odpowiedzi impulsowej.

Wszystkie egzemplarze kolumn z serii Geometry są wykonywane ręcznie na indywidualne zamówienie. Istnieje możliwość wyboru wielu wersji kolorystycznych modelu Resolution, w tym: z okładzinami z polimerów o wysokim połysku lub zachwycającymi jakością naturalnymi fornirami oraz barwionym włóknem węglowym. Dzięki temu każda para tych niesamowitych kolumn będzie doskonale dopasowana do estetycznych potrzeb ich właścicieli.  

Resolution zostały już zaprezentowane światu podczas premierowej prezentacji na tegorocznej, majowej wystawie HIGH END w Monachium oraz czerwcowego Audio Show w Los Angeles, gdzie zaliczono je do Najlepszych Kolumn Wystawy i przyznano nagrodę Alfie Award 2017. 

 

Dane techniczne:

  • Efektywność: 90dB
  • Impedancja nominalna: 6Ω
  • Impedancja minimalna: 3Ω
  • Pasmo przenoszenia: 30Hz - 30kHz
  • Wymiary WxSxG: 159 x 52 x 54,7 cm
  • Waga: 90 kg/szt