EminenceEminenceEminence

Wilson Benesch Eminence
flagowe zestawy głośnikowe

 

Wilson Benesch, lider w projektowaniu i produkcji najwyższej  klasy zestawów głośnikowych, z przyjemnością prezentuje Eminence, nowe flagowe kolumny marki. Eminence to potężne podłogowe kolumny o konstrukcji 2.5-drożnej, wykorzystujące łącznie 10 głośników. Zastosowano najnowsze wersje charakterystycznych dla firmy Wilson Benesch technologii. Udoskonalono rozwiązania znane z zestawów Cardinal i serii Geometry Series. Szeroko stosowane są materiały kompozytowe z włóknem węglowym rozwijane w ramach prac badawczo-rozwojowych. Finansowanie części badań Wilsona Benescha jest oparte na środkach publicznych, pochodzących z przyznanych grantów. Firma jest też jednym z uczestników międzynarodowego, europejskiego programu badawczego SSUCHY.
 

Dwa najwyżej umieszczone 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0 obsługują zakres górnego basu i pracują w 35-litrowej obudowie zamkniętej. Poniżej nich znajduje się 1-calowy głośnik wysokotonowy Fibonacci Silk Carbon Hybrid Tweeter. Następny w kolejności jest 17-centymetrowy głośnik średniotonowy Tactic 3.0 w 13-litrowej obudowie zamkniętej. Idąc dalej ku dołowi mamy dwa 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0 obsługujące zakres niskiego basu i pracujące w 20-litrowej obudowie zamkniętej. Na samym dole umieszczono cztery 17-centymetrowe głośniki Tactic 3.0. Pracują one w układzie isobarik i dlatego z zewnątrz widoczne są tylko dwa głośniki - drugi głośnik każdej pary isobarik jest umieszczony od środka obudowy. Te cztery głośniki pracują w 21-litrowej obudowie wentylowanej.
 

Głośnik wysokotonowy Fibonacci Tweeter bazuje na wprowadzonym w 2012 roku głośniku Semisphere. Przednia płytka głośnika Fibonacci jest wykonana z kompozytu węglowego i tworzy geometrycznie zoptymalizowany falowód, dopasowany dokładnie do promieniowania hybrydowego jedwabno-węglowego przetwornika. Przednia płytka i układ napędowy są odsprzęgnięte od reszty chassis głośnika. Opracowany samodzielnie magnes neodymowy ma otwartą architekturę i jest precyzyjnie obrobiony, aby zapewnić optymalną transmisję zarówno dla energii cieplnej jak i akustycznej. Wszystko to służy uzyskaniu jak najmniejszych zniekształceń.
 

Głośniki Tactic 3.0 są zaprojektowane zgodnie z firmową filozofią projektową. Zachowano membranę z izotaktycznego polipropylenu, co ma zapewnić optymalną równowagę sztywności i tłumienia. Właściwości zastosowanego materiału pozwoliły zastosować stosowaną już wcześniej konstrukcję toru średniotonowego bez zwrotnicy, z głośnikiem zasilanym bezpośrednio ze wzmacniacza. Bezpośrednie połączenia daje zerowe zniekształcenia fazowe. W głośniku zastosowano też element opisany wzorem Fibonacci'ego, co zapewniło prawidłowe zbocze opadania charakterystyki bez zastosowania cewki indukcyjnej, rozciągnięte pasmo przenoszenia sięgające 4kHz i płaską charakterystykę w zakresie pracy.
 

Obudowa Eminence określona jest nazwą A.C.T. 3ZERO Monocoque. Jest to najbardziej zaawansowana konstrukcja jaką kiedykolwiek wykonał Wilson Benesch. Dzięki nowemu materiałowi rdzenia podniesiono stosunek sztywności do tłumienia o 30%. Oprócz tego wewnętrzna matryca 14-milimetrowych, silnie naprężonych stalowych łączników ściska wszystkie struktury pionowe redukując rezonanse.
 

Największym elementem strukturalnym jest podstawa wykonywana na CNC ze 100-kilogramowego bloku aluminium. Po obróbce waży ona 38 kg i poprzez 14-milimetrowe spinające bolce kontroluje drgania z górnej części.

 

Dane techniczne:

  • Efektywność: 89dB
  • Impedancja: 4,5Ω
  • Zalecana moc wzmacniacza: minimum 100 W
  • Pasmo przenoszenia: 24Hz - 30kHz +/- 2dB
  • Wymiary WxSxG: 199 x 28 x 68 cm
  • Waga:145 kg/szt.