WB Discovery IIWB Discovery IIWB Discovery IIWB Discovery II

Wilson Benesch
Discovery II

Wilson Benesch, czołowy brytyjski producent najwyższej jakości zestawów głośnikowych, z przyjemnością prezentuje najnowszy model kolumn z serii Geometry – Discovery II.

Discovery II to dwu i pół drożne kolumny podstawkowe skonstruowane z kompozytu włókien węglowych połączonych z precyzyjnie obrobionymi elementami metalowymi. Specjalna konstrukcja zintegrowanej z obudową podstawy kolumny, zapobiega powstawaniu wibracji. Pierwotne Discovery okazały się jednymi z najbardziej popularnych produktów w historii Wilson Benesch, zbierając liczne nagrody przyznawane na całym świecie. Przy projektowaniu Discovery II zastosowano najwyższej klasy oprogramowanie typu CAD/CAM firmy Dassault pozwalające na tworzenie projektów kolumn w trzech wymiarach, precyzyjne obrabiarki sterowane komputerowo (CNC) oraz specjalne narzędzia do wytwarzania i obróbki kompozytów włókien węglowych. Dlatego też można bezapelacyjnie stwierdzić, iż Discovery II to wysoce wyrafinowany produkt brytyjskiej myśli technologicznej.

W każdej z kolumn Discovery II zamontowano cztery głośniki. Głośnik wysokotonowy to rewolucyjny 25mm hybrydowy węglowo-jedwabny przetwornik Wilson Benesch Semisphere Silk-Carbon Hybrid Dome Tweeter. W zakresie reprodukcji średnich częstotliwości zastosowano 170 mm przetwornik Tactic II a w celu uzyskania jak najlepszych niskich tonów zdecydowano się na zastosowanie firmowej konfiguracji izobarycznej - Isobaric Tactic®. Konfiguracja izobaryczna w Discovery II polega na akustycznym sprężeniu dwóch 170 mm przetworników skierowanych frontami do siebie, ustawionych w bliskiej odległości od siebie.

Pasmo przenoszenia Discovery II osiąga zadziwiający wynik jak na konstrukcję podstawkową i wynosi 43Hz - 30kHz +- 3dB. Szeroki zakres pasma przenoszenia to ważna sprawa ale kluczowym zagadnieniem jest sposób jego prezentacji. W tej dziedzinie Discovery II doskonale odtwarza niskie tony dzięki fenomenalnej konfiguracji izobarycznej, a także oferuje jednocześnie wyborne wysokie tony reprodukowane przez hybrydowy węglowo-jedwabny tweeter. Discovery II prezentuje dźwięk w sposób naturalny, wysoce szczegółowy, z niezrównaną dynamiką i świetnym basowym ,,wykopem”. Wszystko to przy zachowaniu perfekcyjnej jednorodności i otwartości dźwięku w szerokim paśmie częstotliwości. 

W konstrukcji zwrotnicy zdecydowano się na rozwiązania minimalistyczne, preferowane przez inżynierów Wilson Benesch. Zastosowano więc zwrotnice pierwszego oraz drugiego rzędu wykonane z użyciem kondensatorów polipropylenowych i cewek powietrznych. . Okablowanie bazuje na srebrzonej miedzi, terminale głośnikowe  wykonane są ze stopu miedzi pokrytego rodem i akceptują także kable bi-wire.

Ścianki boczne  zostały wykonane z włókien węglowych, składających się z wielu warstw kompozytu. Do wykończenia obudowy wykorzystywane są polimery o wysokim połysku oraz forniry naturalne ręcznie nakładane przez specjalistów z Bentley Motors.

Duży wybór dostępnych opcji wykończenia obudowy pozwoli dopasować kolumny do indywidualnych wymagań każdego klienta, projektanta wnętrz lub architekta.

Podstawki pod głośniki są oferowane w komplecie z kolumnami.

 

Dostepne wersje wykończenia:

Standardowa polimerowa: Titanium, Regal Silver, Black Satin
Drewniana satynowa: Oak, Maple, Natural Cherry
Drewniana na wysoki połysk: Zebrano, Walnut, Ebonised Walnut, Red Tulip, Red Birds Eye,White Gloss, Birds Eye, Burr Walnut

 

Dane techniczne:

  • Efektywność : 89 dB/2,83V
  • Impedancja: 6Ω nominalna /4Ω minimalna/
  • Częstotliwości zwrotnicy: 500Hz, 5kHz
  • Pasmo przenoszenia: 43Hz - 30kHz
  • Objętość obudowy: 15 litrów
  • Wymiary /WxSxG/: 1100x230x400 mm
  • Waga: 30 kg/szt.