VTL S200 01VTL S200 02

VTL S-200 Signature
Stereofoniczny wzmacniacz mocy

 

Legendarna firma VTL jest od dawna ceniona przez miłośników muzyki, którzy poszukują niezwykłego dźwięku w uczciwej cenie. Fani którzy nie mieli miejsca na monobloki z serii Signature będą mogli teraz kupić najnowszy, stereofoniczny wzmacniacz mocy, który dzieli wiele rozwiązań z monoblokami, a dostajemy go w bardziej ustawnej formie.
Nad prawidłowym ustawieniem prądu spoczynkowego czuwa układ auto-biasu. Mierzy on i koryguje prąd niezależnie dla każdej lampy a cały ten proces odbywa się bez udziału użytkownika. Podobnie jak pozostałe wzmacniacze z serii Signature, wzmacniacz wyposażony jest w technologię VTL  SmartTube z automatyczną regulacją napięcia wstępnego i wykrywania błędów.
Pracę urządzenia cały czas monitoruje mikroprocesor który jeśli wykryje wszelkie nieprawidłowości odcina sygnał wyjściowy a komunikuje to poprzez zmianę koloru diody z koloru zielonego na czerwony. Z S-200 nie trzeba zgadywać kiedy lampa wymaga wymiany...Ta łatwość obsługi i użytkowania jest niezwykle ceniona przez miłośników muzyki. Standardowo jak to w VTL zastosowano również funkcję miękkiego startu poprzez opóźnione załączenie napięcia anodowego.
 

Nowym rozwiązaniem technologicznym zastosowanym w S-200 Signature jest zmienny współczynnik tłumienia sprzężenia zwrotnego, który pozwala użytkownikowi wzmacniacza na idealne dopasowanie impedancji stopnia wyjściowego poprzez wybór poziomu negatywnego sprzężenia zwrotnego według jednego z trzech możliwych ustawień:
LOW – najniższy poziom tłumienia sprzężenia zwrotnego, dobra kontrola kolumn, najbardziej naturalny dźwięk.
MED – lepsza kontrola kolumn, która ma pewien wpływ na jakość dźwięku.
HI – Doskonała kontrola kolumn, z trochę większą ingerencją w jakość dźwięku. Jednak w przypadku niektórych szczególnie trudnych do wysterowania kolumn, poprawa ich kontroli ma zdecydowanie pozytywny wpływ na uzyskany efekt finalny.

 

S-200 Signature posiada podobną sygnaturę dźwięku jak jego większy brat MB-450 Series III Signature. Kontrola i jakość prezentacji średniego zakresu pasma niskotonowego jest doskonała, a średnica oraz wysokie tony charakteryzują się naturalnością wybrzmień oraz bezproblemowym oddaniem pełni barw odtwarzanych instrumentów. Szybkość i zwinność wzmacniacza, jego niski poziom szumów, a także zdolność do wysterowania szerokiej palety kolumn głośnikowych, wyróżniają go na tle konkurencyjnych urządzeń z tej samej kategorii cenowej.

 

Zestawiając S-200 Signature z przedwzmacniaczem VTL TL-5.5 Series II uzyska się jeden z najbardziej urzekających i fascynujących dźwięków, dostępnych gdziekolwiek w podobnej cenie. 

 

Specyfikacja:

 • W pełni zbalansowana budowa S-200 Signature, powoduje iż nawet sygnały niezbalansowane uzyskują na wyjściu postać zbalansowaną.
 • W pełni zbalansowane układy sekcji wejściowej i wyjściowej, zwiększająca szerokość pasma częstotliwości i jego stabilność.
 • Zerowe sprzężenie zwrotne.
 • Krótsza, szybsza w działaniu pętla sprzężenia dla większej kontroli tonalnej bez przesunięcia fazowego.
 • Doskonałe wysterowanie zestawów głośnikowych zapewniające lepszą stabilność sygnału.
 • Wzmacniacz jest bezwarunkowo stabilnym urządzeniem, bez konieczności zastosowania kompensacji kondensatorowej.
 • Niska impedancja stopnia wyjściowego w celu lepszej kontroli kolumn głośnikowych.
 • Firmowe technologie zastosowane w transformatorach wyjściowych zapewniają uzyskanie szerszego pasma częstotliwości.
 • Możliwość dopasowania impedancji wyjściowej wzmacniacza i współczynnika tłumienia do optymalnej wartości obsługiwanej przez zestawy głośnikowe.
 • Mikroprocesor kontrolujący: wybór trybu pracy tetrody/triody, układ auto bias, mute-wyciszanie, systemy zabezpieczające przed przeciążeniem i informujące o powstałej awarii.
 • 200W na kanał w trybie tetrody i 100W w trybie triody.
 • Zastosowanie ośmiu lamp 6550 lub KT-88, których pobór prądu jest regulowany w celu uzyskania optymalnej stabilności pracy.
 • Wzmacniacz jest w pełni chroniony przed awarią lamp pracujących w stopniu wyjściowym, dlatego nie ma potrzeby parowania tych lamp.
 • Aluminiowy panel przedni o luksusowym, nowoczesnym wyglądzie – możliwość wyboru wersji kolorystycznej srebrnej lub czarnej.
 • Solidna konstrukcja i układ wentylacyjny zaprojektowany do niższych temperatur pracy.

 

Dane techniczne:
Lampy: standardowo 8 x 6550 /lub KT-88 jako opcja/, 2 x 12AT7, 2 x 12BH7
Moc wyjściowa:
=Tetroda: 200 Watów na kanał przy 5Ω
=Trioda: 100 Watów na kanał przy 5Ω
T.H.D. 20 Hz - 20 kHz @ 200W Tetrode < 2.5%
T.H.D. 20 Hz - 20 kHz @ 100W Triode < 2.5%
Optymalny zakres obciążenia: 4-8 Ohm
Czułość wejściowa: zmienna między 700mV i 1.6V, w zależności od ustawienia DF
Stosunek S/N @ 200 W, 100 W tetroda Triode -110dB , 120 Hz
Impedancja wejściowa: 45kΩ
Wymiary /szer. x głęb. x wys./: 47 x 45.7 x 23 cm 
Waga: 47.6 Kg