Transparent XL PowerIsolatorTransparent XL PowerIsolator

Transparent
XL PowerIsolator

 

Transparent  XL PowerIsolator to nowy produkt w kategorii najwyższej jakości kondycjonerów i terminali zasilających. Zakłócenia i szumy związane z przepływem prądu wpływają negatywnie na wszystkie komponenty systemów audio. Dlatego warto chronić przed nimi swoje urządzenia korzystając z technologii oferowanej przez kondycjonery Transparent Audio. Dwadzieścia trzy lata doświadczeń firmy Transparent Audio pozwoliło na stworzenie wyjątkowego kondycjonera OPUS PowerIsolator oferującego nową jakość w zakresie usuwania zakłóceń z sieci zasilającej. Teraz, po raz pierwszy w historii, technologie zastosowane w tym topowym kondycjonerze są dostępne w bardziej dostępnym cenowo modelu XL PowerIsolator. 

 

XL PowerIsolator umożliwia uwolnienie pełnego potencjału systemów high-end składających się z najwyższej jakości komponentów audio-video. Jego gniazda zasilające pozwalają na podłączenie 3 urządzeń jednocześnie.Przełomowa technologia Transparent Generation 5 Power Conditioning Filter zastosowana po raz pierwszy w topowym OPUS PowerIsolator usuwa zakłócenia z sieci zasilającej bez ograniczania mocy dostarczanej do urządzeń audio i bez wprowadzania przesunięć fazowych. XL PowerIsolator został tak zaprojektowany aby idealnie współpracował ze znajdującym się na wyposażeniu doskonałym przewodem zasilającym - XL PowerCord.

 

Większość konkurencyjnych kondycjonerów redukuje zakłócenia prądu elektrycznego ograniczając jednak jego moc oraz wprowadzając przesunięcia fazowe – co powoduje powstawanie zniekształceń oraz zmiany w równowadze barwy dźwięku posiadanego systemu. XL PowerIsolator w połączeniu z kablami XL PowerCord gwarantuje, iż nasz system będzie mógł zaprezentować pełny zakres dynamiki i energii, a także naturalne barwy instrumentów zapisane na ulubionych nagraniach muzycznych.

 

Elegancko zaokrąglone kształty hybrydowej obudowy wykonano z aluminium i termoformowanych polimerów. Termoformowanie to nazwa specjalnego procesu technologicznego, w którym ze sztywnych folii lub płyt, podgrzanych wstępnie do określonej temperatury bliskiej temperatury mięknienia formuje się produkty o określonych kształtach Tego rodzaju obudowa wzmocniona wewnętrznymi łącznikami krzyżowymi i zastosowaniem własnej produkcji żywicy epoksydowej doskonale tłumi wszelkie rezonanse i wibracje.

 

Środek ciężkości urządzenia znajduje się bardzo nisko, co przekłada się na niezwykle skuteczne pozbywanie się z układów filtrujących wszelkiej nadmiernej energii. Specjalne, precyzyjnie wykonane, nóżki zapewniają stabilny kontakt z podłożem oraz izolują urządzenie od wibracji.  

 

 

Cechy charakterystyczne:

  • Efektywne filtrowanie w szerokim paśmie z zastosowaniem optymalnego współczynnika korekcji ma na celu uzyskanie najwyższej jakości dźwięku.
  • Gwarancja przepływu prądu elektrycznego bez jakichkolwiek ograniczeń.
  • Precyzyjna wieloetapowa kalibracja układu zabezpieczającego.
  • Zaawansowana hydrauliczno-magnetyczna ochrona układów wewnętrznych, kontrolująca wartość prądu przepływającego przez obwody kondycjonera. W momencie przekroczenia bezpiecznej wartości prądu przepływającego przez układy urządzenia następuje przerwanie obwodu i otwarcie styków.
  • Zaawansowana ochrona przeciwprzepięciowa wykorzystująca najwyższej jakości diody zabezpieczające, których zaletami są krótki czas zadziałania (rzędu pikosekund), małe wymiary, małe napięcie ograniczone oraz pochłanianie dużych energii.
  • Zaokrąglona obudowa hybrydowa wykonana z aluminium i termoformowanych polimerów jest odporna na wibracje i negatywne oddziaływanie pola elektromagnetycznego.
  • Wewnętrzne wzmocnienia obudowy, w postaci łączników krzyżakowych i zastosowanie własnej żywicy epoksydowej skutkuje doskonałym tłumieniem wszelkich niepożądanych rezonansów i wibracji.
  • Trzy wysokoprądowe, identycznej jakości gniazda zasilające, zabezpieczone bezpiecznikami.
  • Specjalne, precyzyjnie wykonane, nóżki separują urządzenie od wibracji.
  • W komplecie odłączany, dwumetrowy kabel sieciowy XL PowerCord.