OPUS PowerIsolatorOPUS PowerIsolatorOPUS PowerIsolator

Transparent
OPUS PowerIsolator

 

Po raz pierwszy, w całej swojej wieloletniej historii, Transparent Audio wprowadza na rynek kondycjoner należący do najwyższej serii OPUS. Model OPUS PowerIsolator oferuje nową jakość w kategorii kondycjonerów sieciowych i filtrów przeciwzakłóceniowych.

 

Bezkompromisowy kondycjoner

Przełomowa technologia Transparent Generation 5 Power Conditioning Filter zastosowana po raz pierwszy w OPUS PowerIsolator usuwa zakłócenia z sieci zasilającej bez ograniczania mocy dostarczanej do urządzeń audio i bez wprowadzania przesunięć fazowych. Został on tak zaprojektowany aby idealnie współpracował ze znajdującym się na wyposażeniu referencyjnym kablem sieciowym - Transparent OPUS PowerCord.

Większość kondycjonerów redukuje zakłócenia prądu elektrycznego ograniczając jednak jego moc oraz wprowadzając przesunięcia fazowe – co powoduje powstawanie zniekształceń oraz zmiany w równowadze barwy dźwięku posiadanego systemu. 

OPUS PowerIsolator w połączeniu z kablami OPUS PowerCord gwarantuje to, iż nasz system będzie mógł zaprezentować pełny zakres dynamiki i energii, a także naturalnej barwy instrumentów zapisanej na ulubionych nagraniach muzycznych.

 

Kontrola rezonansów

Elegancko zaokrąglone kształty obudowy wykonanej z włókna węglowego, są charakterystyczne dla najnowszej linii produktów z serii OPUS. Podobnie jak w przewodach głośnikowych OPUS, tak samo i w kondycjonerze zastosowano obudowę, która doskonale tłumi wszelkie wibracje. Środek ciężkości urządzenia znajduje się bardzo nisko, co przekłada się na niezwykle skuteczne pozbywanie się z układów filtrujących wszelkiej nadmiernej energii. Precyzyjnie wykonane podkładki, dostosowane tak do powierzchni gładkich jaki i do wykładzin, zapewniają OPUS PowerIsolator stabilny kontakt z podłożem oraz izolują od wibracji podłogi.  

 

Technologia filtrów

Precyzyjnie skalibrowany układ filtrów, poddany wieloetapowym pomiarom i strojeniu układów wewnętrznych w połączeniu ze znajdującym się na wyposażeniu referencyjnym kablem zasilającym OPUS PowerCord, zapewnia osiągnięcie wymarzonego poziomu dynamiki, pozbawionej ograniczeń typowych dla tej kategorii urządzeń. Każdy egzemplarz topowego kabla zasilającego Opus PowerCord, posiada precyzyjnie skalibrowany układ filtrów, zapewniający osiągnięcie idealnych charakterystyk elektrycznych.

 

Cechy charakterystyczne:

  • Filtrowanie w szerokim paśmie z zastosowaniem idealnego współczynnika korekcji
  • Gwarancja przepływu prądu elektrycznego bez jakichkolwiek ograniczeń
  • Dwa uziemione wysokoprądowe, identyczne gniazda sieciowe, zabezpieczone bezpiecznikami
  • Odłączany, dwumetrowy kabel sieciowy OPUS PowerCord

 

Aby wykorzystać pełnię możliwości OPUS PowerIsolator zalecamy stosowanie  linii zasilających dedykowanych systemom klasy Hi-End oraz używanie kabli sieciowych OPUS PowerCord ze wszystkimi posiadanymi urządzeniami audio.