Transparent Reference XL Digital
/referencyjny kabel cyfrowy/

 

Od 1997 roku interkonekty cyfrowe Transparent Audio ustanawiają standard w zakresie najlepszej z możliwych transmisji sygnałów cyfrowych. Nowy Transparent Reference XL Digital Link jest najnowszym referencyjnym przewodem cyfrowym stosującym najbardziej zaawansowane rozwiązania w celu uzyskania poziomu czystości przekazu nigdy wcześniej nie osiągniętego przez jakikolwiek kabel cyfrowy, nawet przez Transparent Reference Digital Link. W Reference XL zastosowano zaawansowaną technologię izolacji Advanced Expanded Foam Technology w celu zachowania precyzyjnej kontroli impedancji i uzyskania jak najniższych szumów podczas transmisji sygnału. Przewodnikiem sygnału jest miedź wysokiej czystości OFHC której jest dużo więcej niż w modelu Reference dzięki użyciu zdecydowanie grubszego przewodnika. W Reference XL zastosowano ulepszone wtyki i poprawiono technologię ich montażu. 

 

Reference XL Digital Link osiąga nowy poziom jakości w przekazywaniu zakresu dynamiki i pełnego pasma częstotliwości, dzięki czemu idealnie pasuje do najwyższej klasy cyfrowych urządzeń dzielonych. Jego ekstremalnie niski poziom szumów umożliwia przekazywanie pełni harmonicznych tekstur i informacji przestrzennych w dużo bardziej naturalny sposób niż jakikolwiek inny cyfrowy kabel, który kiedykolwiek testowaliśmy. 

 

Ten referencyjny przewód może być zakończony wtykiem XLR lub koaksjalnymi RCA i BNC.

 

Cechy:

  • Bardzo duży polerowany centralny przewodnik sygnału cyfrowego wykonany z miedzi OFHC.
  • Super cicha izolacja powietrzno-teflonowa redukującą szum i zwiększającą szybkość propagacji.
  • Specjalne, firmowe wtyki RCA, które zapewniają 360 stopniowy styk z gniazdem w celu zachowania odpowiedniej impedancji przewodu w miejscu połączenia, dzięki czemu redukuje się poziom jittera.
     

Recenzja Transparent Reference XL Digital w The Absolute Sounds /styczeń 2014/:

"Poprawa dźwięku jaką zapewniły nowe kable nie była subtelna, nieduża lub trudna do wychwycenia. Wprost przeciwnie, podłączenie ich okazało się być jednym z najbardziej zdumiewających doświadczeń z jakim zetknąłem się w high-endzie. Reference XL nie poprawiły dźwięku one przeniosły go na zupełnie inny poziom jakości. Cyfrowe kable Transparenta dokonują ogromnej poprawy brzmienia, eliminując wszelkie cyfrowe artefakty, otwierając wysokie tony, generując niskie tony sięgające o jedną oktawę niżej, ukazując średni bas, a także w znaczący sposób zwiększając artykulację oraz masę instrumentów i wokali. Jeśli posiadacie High-Endowy system cyfrowy to odsłuch Reference XL Digital jest nie tylko dobrym pomysłem, jest czymś co należy bezwzględnie zrobić."

- Jacob Heilbrunn