THIEL Audio wprowadza na rynek nowe
kolumny podłogowe o nazwie - CS1.7

Model CS1.7 dysponuje firmową technologią pełnej spójności czasowo-fazowej oraz precyzyjnie strojoną zwrotnicą pierwszego rzędu. Przetworniki nowych kolumn są najnowszymi konstrukcjami opracowanymi przez THIEL Audio specjalnie dla modelu CS1.7.

 

CS1.7 stanowi kolejny etap w długiej historii dwudrożnych kolumn firmy THIEL. Pierwszy model takich zestawów głośnikowych nosił nazwę Model 04 i powstał w 1979 roku. Każda nowa konstrukcja tego rodzaju, spotykała się z dużym uznaniem recenzentów i miłośników muzyki na całym świecie. CS1.7 zamierza ustanowić nowe standardy w zakresie rozdzielczości, sceny dźwiękowej, dynamiki i czystości barw dla tych z konsumentów, którzy poszukują ekstremalnie wysokiej jakości brzmienia emitowanego z atrakcyjnej, kompaktowej obudowy.

 

Technologia zastosowana w projekcie CS1.7 jest całkowitym novum, bazując w dużym stopniu na rozwiązaniach pochodzących z flagowego modelu CS3.7. Przetwornik wysokotonowy, którego konstrukcja opiera się na rozwiązaniach zastosowanych w niezwykle popularnych kolumnach CS1.6, został w dużym stopniu udoskonalony i zoptymalizowany dla modelu CS1.7. Posiada on obecnie nową cewkę, nowy układ magnetyczny i przekonstruowaną aluminiową membranę, co spowodowało wzrost liniowości przetwarzania oraz obniżenie się poziomu zniekształceń.

 

Aluminiowy przetwornik średnio-wysokotonowy o gwiaździstym kształcie membrany powstał w wyniku zastosowania najwyższej klasy pomiarów laserowych. Również i on posiada nowoopracowaną cewkę i układ magnetyczny, który pozwala przetwornikowi pracować niczym tłok w dużo szerszym zakresie częstotliwości.

 

Zastosowanie zwrotnicy pierwszego rzędu jest typowe dla firmy THIEL, ponieważ pozwala na zachowanie spójności czasowo-fazowej, charakterystycznej dla wszystkich zestawów głośnikowych tego producenta.

 

Ścianka tylna jak i boczne mają grubość 2,5 cm, natomiast masywny fronton liczy sobie aż 5 cm grubości. Maskownica, która montowana jest do obudowy za pomocą magnetycznych zaczepów została zaprojektowana w taki sposób aby wyeliminować jakiekolwiek dyfrakcje.

 

CS1.7 posiada na wyposażeniu regulowane kolce, jednakże dostępne są także opcjonalne aluminiowe nóżki poprawiające stabilność na każdym podłożu, co przekłada się automatycznie na uzyskanie wyższej jakości dźwięku.

 

Pan Stephen DeFuria, menadżer ds. Sprzedaży uważa, iż: ,,CS1.7 zapewnia wyjątkową muzykalność brzmienia eleganckich kolumn podłogowych, które są przyjazne dla wystroju wielu wnętrz, dzięki ich umiarkowanym rozmiarom i możliwości wyboru idealnie pasującego koloru obudowy, dostępnego w szerokiej palecie naturalnych oklein.”

 

Dane techniczne:

 

Pasmo przenoszenia: 52 Hz – 20kHz (+/- 2 dB)

Odpowiedź fazowa: minimum ± 10º

Impedancja znamionowa: 4 Ω (minimum 3 Ω)

Czułość: 87dB (2.83V/1m)

Rekomendowana moc wzmacniacza: 100-400 Watów

Wymiary:  (WxSxG)  924 x 240 x 300 mm.

Wymiary z opcjonalną podstawą: (WxSxG)  977 x 350 x 380 mm.

Waga: 23kg/sztuka