SmartSub 1.12 SmartSub 1.12

THIEL Audio – inteligentny
subwoofer SmartSub 1.12

 

 

Amerykańska firma Thiel poinformowała o swoim nowym, aktywnym subwooferze SmartSub 1.12. należącym do najnowszej serii o nazwie 3rd Avenue Collection (Kolekcja Trzeciej Alei). Nazwa ta pochodzi od ulicy w mieście Nashville, gdzie mieści się obecna siedziba firmy THIEL. SmartSub™ to pierwszy z produktów firmy THIEL Audio, który łączy w sobie najwyższą jakość dźwięku z zastosowaniem cyfrowego interfejsu sterowania. Ten zaawansowany technologicznie subwoofer  równie dobrze sprawdzi się w dwukanałowym stereo jak i w kinie domowym wysokiej klasy.

 

Produkt ten wyróżnia się rozbudowanymi możliwościami funkcjonalnymi. Zastosowano w nim najnowsze technologie z zakresu kalibracji akustycznej a regulacja ustawień odbywa się za pomocą specjalnej bezpłatnej aplikacji SmartSub dostępnej na urządzenia mobilne i na komputery. Aplikacja w łatwy sposób kieruje całym procesem kalibracji wskazując użytkownikom subwoofera miejsca w jakich należy ustawić stojak z mikrofonem pomiarowym. Wbudowany układ automatycznej kalibracji samoistnie dokonuje odpowiednich pomiarów.

 

Nowy subwoofer posiada firmowy, 12-calowy głośnik z aluminiową membraną o dużym skoku wychylenia wynoszącym ponad trzy cale (7,5 cm). Sam kosz głośnika jest odlewany. Wzmacniacz impulsowy o mocy 1250 Watów jest sterowany przez układy DSP które mają za zadanie monitorować pracę urządzenia i jednocześnie dbać o bezpieczeństwo głośnika oraz wzmacniacza.

 

SmartSub może być podłączony do systemu audio zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo.

 

SmartSub może być indywidualnie dopasowany do pomieszczenia i sterowany przy pomocy aplikacji. Podstawowe czynności obsługowe można też wykonać z pomocą zwykłego, załączonego w zestawie pilota na podczerwień. Z pilota można sterować włączaniem zasilania, głośnością, wyborem źródeł, wyciszyć sygnał wejściowy (mute) i wybrać tryb brzmieniowy.

 

Subwoofer może połączyć się z lokalną siecią Wi-Fi, co pozwala sterować nim z poziomu aplikacji na smartfonie czy tablecie. Do wyboru jest sześć zdefiniowanych ustawień. Określone nazwą SmartSub XT Processing przetwarzanie sygnału pozwala dopasować do akustyki pomieszczenia nastawy wbudowanego korektora parametrycznego. SmartSub ma filtr dolnoprzepustowy, filtr górnoprzepustowy, możliwość zmiany fazy oraz pięciopasmowy korektor parametryczny. Oprogramowanie na PC pozwala na regulację parametrów tych układów.

 

SmartSub™ to niezbędny komponent każdego wymarzonego audiofilskiego systemu audio-video.

 

 

Dane techniczne:

  • Pasmo przenoszenia: 16 Hz - 200KHz
  • Wbudowany wzmacniacz: moc 1250 Watów RMS
  • Interfejs użytkownika: Wyświetlacz LCD/ pilot /aplikacja SmartSub
  • Przekaźnik: 2.4gHz przekaźnik umożliwiający połączenie Wi-Fi z internetem
  • Głośnik: 12” woofer z aluminiową membraną
  • Wymiary (W x S x G  cm) : 47 x 45,8 x 43,2
  • Waga: 40,8 kg
  • Wykończenie: czarny, biały (oba na wysoki połysk), palisander i orzech Espresso
  • 10 lat gwarancji