Thiel TT1Thiel TM3Thiel TC1

THIEL 3rd Avenue Collection
Nowe modele zestawów głośnikowych

 

Na wystawie CES 2015 w Las Vegas firma THIEL zaprezentowała trzy nowe modele zestawów głośnikowych: podłogowe TT1, podstawkowe TM3 oraz głośnik centralny do kina domowego TC1. Wszystkie wymienione kolumny należą do nowej serii o nazwie 3rd Avenue Collection (Kolekcja Trzeciej Alei). Nazwa ta pochodzi od ulicy w mieście Nashville, gdzie mieści się obecna siedziba firmy THIEL. Kolumny należące do nowej serii równie dobrze sprawdzają się w dwukanałowym stereo jak i w kinie domowym wysokiej klasy. Wykorzystują one specjalnie zaprojektowane głośniki, wykonywane na zamówienie THIEL Audio, przez słynne skandynawskie firmy SEAS i Scan-Speak.  

 

Model TT1 to trójdrożny, podłogowy zestaw typu bass-reflex. TT1 wykorzystuje łącznie 4 głośniki dynamiczne. Zakres basowy obsługują dwa przetworniki 6,5-calowe z odlewanymi koszami aluminiowymi i aluminiowymi membranami. Głośnik średniotonowy o rozmiarze 4,25 cala posiada membranę z włókna szklanego oraz ma odlewany kosz wykonany z aluminium. Wysokie tony odtwarza wysokiej klasy 1-calowa kopułka tytanowa.

 

Model TM3 to dwudrożny, podstawkowy zestaw typu bass-reflex. TM3 wykorzystuje 2 głośniki dynamiczne. Zakres średnio-niskotonowy obsługuje przetwornik o rozmiarze 6,5 cala, który posiada membranę z włókna szklanego oraz ma odlewany kosz wykonany z aluminium. Wysokie tony odtwarza wysokiej klasy 1-calowa kopułka tytanowa.

 

Model TC1 to głośnik centralny do kina domowego o trójdrożnej konstrukcji typu bass-reflex. TC1 wykorzystuje łącznie 4 głośniki dynamiczne. Zakres basowy obsługują dwa przetworniki 6,5-calowe z odlewanymi koszami aluminiowymi i aluminiowymi membranami. Głośnik średniotonowy o rozmiarze 3,5 cala posiada membranę z włókna szklanego oraz ma odlewany kosz wykonany z aluminium. Wysokie tony odtwarza wysokiej klasy 1-calowa kopułka tytanowa.

 

Wszystkie nowe kolumny THIEL Audio posiadają silnie wręgowaną obudowę zrobioną z MDF. Zaokrąglone ścianki boczne są wytwarzane za pomocą firmowych narzędzi. THIEL gwarantuje, iż zastosowany proces produkcyjny zapewnia dokładną powtarzalność parametrów poszczególnych egzemplarzy kolumn z parametrami wzorcowymi. Nowa seria zestawów głośnikowych THIEL Audio produkowana jest w nowoczesnym zakładzie noszącym nazwę Nashville Operations Center. Zwrotnice serii 3rd Avenue Collection montowane są na płytkach FR4 i wykorzystują m.in. powietrzne cewki oraz foliowe kondensatory. Nowością w firmie Thiel jest stosowanie zwrotnic o zboczach różnych rzędów, określane przez producenta mianem multi-order crossover network.

Klient może zamawiać zestawy głośnikowe wykończone w fornirach palisander (Rosewood) lub orzech (Espresso), a także lakierowane na wysoki połysk w kolorze białym lub czarnym. Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest na drugi kwartał 2015 roku. Thiel Audio będzie udzielał na zestawy serii 3rd Avenue Collection 10-letniej gwarancji.

 

Więcej informacji wkrótce…