Atria IIAtria IIAtria II

Rockport Technologies
Atria II

 

Rockport Technologies z dumą prezentuje zestaw głośnikowy Atria II, następcę darzonego uznaniem modelu Atria. Zachowując elegancką formę wizualną swojego poprzednika, Atria II ustanawia zupełnie nowy poziom muzycznego realizmu. Wykorzystując korzyści płynące z zastosowania nowego berylowego tweetera pracującego w falowodzie, całkowicie przeprojektowano zwrotnicę kolumn Atria II co spowodowało fundamentalne zmiany w tym modelu. Atria II wykorzystuje w membranach głośników najnowszą generację firmowego kompozytu przekładkowego z włókna węglowego, zaprojektowaną i opracowaną od początku do końca przez Rockport Technologies. W przetwornikach niskotonowych jak i średniotonowych zastosowano, rewolucyjne membrany wykonane z nowej odmiany plecionki włókna węglowego, co zaowocowało zwiększeniem stosunku sztywności membran do ich wagi. Dzięki temu wspomniane wyżej membrany pracują niczym sztywny tłok w całym obsługiwanym przez nie paśmie częstotliwości. Poza tym przetworniki niskotonowe i średniotonowe Atria II posiadają nowo zaprojektowane profile membran, a także najwyższej jakości, wysokomocowe systemy napędowe o znakomitej liniowości. Wszystko to skutkuje niezwykle niskimi zniekształceniami, nieporównywalną z innymi konstrukcjami rozdzielczością i ogromnym zakresem dynamiki.

 

Atria II posiada potrójnie laminowane, tłumione obudowy. Przednia ścianka ma grubość 10 cm. Zakrzywione ścianki boczne mają zmienną grubość osiągającą maksymalnie 6,3 cm. Obudowa jest bardzo sztywna i ma zminimalizowane rezonanse. Zastosowano duże skośne ścięcia i płynie zmieniające wymiary ścianek co minimalizuje wpływ efektów dyfrakcyjnych. Ukośny kształt ścianki tylnej oraz pokrycie obudowy czarnym lakierem fortepianowym, stanowią idealne dopełnienie wspaniałego dźwięku oferowanego przez kolumny Atria II. Za dopłatą możliwe są także inne kolory wykończenia obudowy.

 

‘’Jednym z najważniejszych wyzwań podczas projektowania nowego wcielenia modelu Atria II była chęć uzyskania wrażenia większej sceny dźwiękowej i swobody w odtwarzaniu dźwięków, niż ktokolwiek by oczekiwał po kolumnach tego rozmiaru. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z tego, iż powyższy cel udało nam się osiągnąć, a nawet prześcignąć wszystkie pierwotne wytyczne dla Atrii II. I choć kolumny te zostały tak zaprojektowane, aby dobrze prezentować się w mniejszych i średnich pomieszczeniach, to nie ograniczajmy ich możliwości, gdyż Atra II są zestawami głośnikowymi o lwim sercu, które zadziwiają na każdym polu.’’

 

Parametry techniczne:

 • Bas: jeden głośnik – kompozyt przekładkowy z włókna węglowego –  9" [22.86 cm]
 • Średnica: jeden głośnik - kompozyt przekładkowy z włókna węglowego – 6" [15.24 cm]
 • Wysokie tony: jeden głośnik - berylowy pracujący w falowodzie - 1" [2.54 cm]
 • Skuteczność: 87.5 dB SPL/2.83v
 • Impedancja nominalna: 4 Ω
 • Pasmo przenoszenia: 28 Hz – 30 kHz, -3 dB
 • Minimalna moc wzmacniacza: 50 W
 • Wymiary całkowite: Wysokość – 110,49 cm
 • Szerokość – 31,75 cm (podstawa)
 • Głębokość – 50,80 cm (podstawa)
 • Standardowy kolor wykończenia obudowy – czarny piano lakier
 • Waga: 68 kg / szt.