Rockport Technologies wreszcie w Polsce!

 

Andy Payor konstruuje zestawy głośnikowe, które potrafią zadziwić, a nawet zatrzymać dech w piersiach. Nie są to co prawda tanie produkty, ale które z topowych kolumn można nazwać niedrogimi? I nie tylko chodzi tu o sprzęt audio, ale o każdy przykład produktu o najwyższej jakości technologii i wykonania. Bentley to horrendalnie droga marka samochodów luksusowych, jednak w każdym z nas drzemie ukryta chęć posiadania jednego z jej aut i doświadczenia ich osiągów na własnej skórze. Samochód Bentley czy jakikolwiek inny produkt legendarnej marki, będący naszą własnością oznacza, iż w danej dziedzinie osiągnęliśmy sam szczyt.

 

Pomimo tego, iż Atria jest produktem otwierającym ofertę Rockport Technologies, to kolumny te mogłyby stanowić model flagowy w katalogu niemal każdego innego producenta. Trójdrożna konstrukcja modelu Atria zapewnia odtwarzanie najniższych oktaw dźwięku, a piękna prezentacja wysokich tonów powoduje, iż jest to zestaw głośnikowy o cechach jakie można spotkać w większych konstrukcjach Rockport Technologies. Dzięki zastosowaniu w membranach głośników firmowego kompozytu przekładkowego z włókna węglowego, dziewięciocalowy przetwornik niskotonowy oraz sześciocalowy przetwornik średnich tonów oferują unikalne właściwości, które maksymalizują reakcję na podany sygnał i minimalizują zniekształcenia. Berylowy tweeter firmy ScanSpeak generuje zadziwiającą ilość detali bez popadania w szorstkość ani w napastliwość.

 

Obudowa jest dziełem sztuki. Głęboka czerń lakieru fortepianowego i waga ponad 68 kg stanowią elementy unikalnego projektu, którego celem jest eliminacja rezonansów obudowy oraz związanych z nimi zniekształceń dźwięku.

 

Atria posiada grubą na 15 cm ściankę przednią zaś jej pełne wdzięku zaokrąglone ścianki boczne mają zróżnicowaną grubość. Wszystkie te zabiegi nie tylko tworzą produkt o eleganckim kształcie ale nadają obudowie olbrzymią sztywność i minimalną podatność na wewnętrzne rezonanse. Ścianka przednia o ciągłych krzywiznach minimalizuje szkodliwe zjawisko dyfrakcji fal. Ukośny kształt ścianki tylnej oraz pokrycie obudowy czarnym lakierem fortepianowym, stanowią idealne dopełnienie wspaniałego dźwięku oferowanego przez kolumny Atria.

 

Atria opiera swoją konstrukcję na większym modelu Avior. Oferują taką samą przejrzystość i sygnaturę brzmienia jaką można znaleźć w Aviorach, ale została zaprojektowana do mniejszych pomieszczeń. Będzie też doskonale odpowiadała osobom, które słuchają muzyki na średnich poziomach głośności. Obudowa kolumn Atria jest o około 50% mniejsza niż obudowa modelu Avior, dzięki czemu łatwo adaptuje się w większości wnętrz. Atria wspaniale się prezentuje i oferuje jakość dźwięku, która zadowoli jej właścicieli na wiele kolejnych lat.

 

Jeśli nigdy wcześniej nie słyszeliście kolumn Rockport Technologies zróbcie sobie przysługę i umówcie się na odsłuch modelu Atria. Pójdźcie na piechotę, pojedźcie samochodem lub skorzystajcie z autostopu, znajdźcie po prostu jakikolwiek sposób aby móc posłuchać tych kolumn. Weźcie ze sobą swoją muzykę, a gwarantujemy, iż doświadczycie zupełnie nowych wrażeń muzycznych. Atria oferuje słynną jakość wykonania kolumn Rockport Technologies i słynną jakość brzmienia w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli kochacie muzykę to na pewno pokochacie Rockporty.

 

,,Podsumowując, mogę stwierdzić, iż Atria to najlepszy zestaw głośnikowy w swojej kategorii cenowej jaki słyszałem. Bezpardonowo wykańcza niektórych poważnych konkurentów, kosztujących tysiące dolarów więcej. Ich posiadacz może się rozkoszować świadomością, iż kiedy zabiera je ze sobą do domu to ma kolumny doskonale zestrojone i ultra dokładnie sprawdzone przez samego właściciela firmy Rockport. Co za świetna cena za kolumny, które w taki łatwy sposób przewyższają zwyczajną konkurencję i wkraczają do krainy wyjątkowości."

– Jeff Fritz /UltraAudio.com/