Nowy gramofon McIntosh MT5

 

Nowy, precyzyjny gramofon firmy McIntosh o symbolu MT5 jest kompletnym rozwiązaniem w swojej kategorii i stanowi coś więcej niż tylko sumę poszczególnych jego części. Zaprojektowany został zgodnie z najwyższymi firmowymi standardami, a każda jego część przyczynia się do uzyskania doskonałej jakości dźwięku.

 

MT5 posiada na wyposażeniu wysokiej jakości talerz i napęd, precyzyjne ramię i wysokopoziomową wkładkę typu MC (moving coil), która jest kompatybilna z wejściem MM (moving magnet). Podświetlany, magnetycznie zawieszony talerz emituje delikatną zielonkawą poświatę, która na pewno będzie tematem rozmów pomiędzy przyjaciółmi i gośćmi.

 

Każdy MT5 jest w odpowiedni sposób kalibrowany w fabryce dzięki czemu zapewnia doskonały jakość dźwięku. Wszelkie regulacje typowe dla najwyższej klasy gramofonów są także możliwe do wykonania przez samego właściciela, który pragnie cieszyć się najwyższą jakością prezentacji brzmienia swojego systemu audio.

 

Zaawansowany system zawieszenia talerza i precyzyjna kontrola obrotów silnika gwarantują absolutną stabilność i cichą pracę urządzenia, zapewniając przyjemność z obcowania z płytą winylową. Pomimo tego, że konstrukcja gramofonu jest misterna to jego ostateczna kalibracja w domu użytkownika jest prosta.Zaledwie kilka prostych czynności dzieli posiadacza tego urządzenia od możliwości cieszenia się dźwiękiem ulubionych płyt.

 

MT5 zachowuje wygląd typowy dla sprzętu firmy McIntosh a jednocześnie w pełni wykorzystuje materiały obudowy służące do eliminowania szumów, rezonansów i podkolorowań dźwięku. Dzięki temu to co słyszymy jest tym co zapisano na odtwarzanej płycie winylowej. Przeźroczysta pokrywa gramofonu znajduje się na jego wyposażeniu, chroniąc jego delikatne części jak i znajdującą się na talerzu płytę.MT5 jest kompatybilny z każdym przedwzmacniaczem firmy McIntosh i stanowi doskonałe uzupełnienie stereofonicznego systemu audio.

 

"Gramofon bogów” – Rolling Stone

 

"MT5 pozwala na kontakt z płytą winylową w sposób wyjątkowy: poprzez prawdziwe wchłanianie muzyki, umożliwiając dzięki temu usłyszenie każdej pojedynczej nuty, tak jakbyśmy słyszeli ją po raz pierwszy.” 
– Complex

 

"Gramofon, który zmienia tradycyjny sposób słuchania płyt – dzięki niemu cieszenie się winylami jest tak przyjemnym przeżyciem jak przyjemnym jest dźwięk samego analogu.” 
– Gear Patrol

 

"Gramofon godny najbardziej ulubionego winylu.” 
– The New York Times