Nowy Flagowy Model Kolumn
Wilson Benesch: The Cardinal

 

Od momentu swojego powstania w 1989 roku, Wilson Benesch bezustannie dąży do poszerzania granic w dziedzinie projektowania i wytwarzania produktów hi-fi. Współczesne konstrukcje Wilson Benesch opierają się na mocnych naukowych fundamentach, wspieranych pełnym pasji zaangażowaniem, w celu uzyskania naturalniejszej emisji dźwięku, niezależnie od przyjętych kanonów.

 

Zestawy głośnikowe Cardinal to najbardziej zaawansowane kolumny, jakie kiedykolwiek zostały opracowane przez Wilson Benesch. Bazujące na włóknach węglowych, systemie zaawansowanej technologii kompozytowej, zapewniają najwyższą z możliwych jakość dźwięku, umożliwiając stworzenie wyjątkowej obudowy o olbrzymiej wewnętrznej objętości. Obudowy o łukowatym kształcie umożliwiają osiągnięcie skomplikowanej wewnętrznej geometrii, która przeciwdziała falom stojącym i zapewnia osiągnięcie jedynej w swoim rodzaju wartości stosunku sygnału do szumu. Zastosowanie Technologii Zaawansowanych Materiałów (ang. Advanced Materials Technology) stanowi unikalny symbol doskonałości, który definiuje markę Wilson Benesch, czyniąc ją jedyną w swoim rodzaju.

 

Kształt i geometria kolumn Cardinal od razu wskazują na projekt firmy Wilson Benesch, zawierający w sobie elementy pochodzące z wielu poprzedników, takich jak modele: A.C.T One, Bishop i Chimera. Powierzchnia podstawy kolumn Cardinal jest więcej niż dwukrotnie większa niż modelu Chimera, a wysokość modelu Cardinal jest większa o trzydzieści centymetrów, zapewniając tym samym wzrost wewnętrznej objętości aż o 65%.

  

Podobnie do pozostałych modeli z serii Geometry, kolumny Cardinal zostały wyposażone w firmowe przetworniki Tactic-II i tweetery Semisphere. W sumie, aż osiemnaście przetworników zamontowanych w jednej parze zestawu głośnikowego Cardinal, pokrywa pasmo sięgające od 25Hz do 35kHz. 

 

Średnie częstotliwości obsługiwane są przez dwa, wysoko specjalistyczne przetworniki Tactic-II. Izobaryczna formacja Tactic znajduje swoje zastosowanie w modelu Cardinal, dzięki użyciu czterech przetworników Tactic-II, zapewniających uzyskanie nowego punktu odniesienia w dziedzinie dynamiki i szybkości odpowiedzi impulsowej.

 

Inspirowany przyrodą i naturalnymi dźwiękami nowy model flagowy Wilson Benesch, ,,The Cardinal” jest wynikiem pracy wielu dekad w dziedzinie konstruowania obudowy, przetworników i innowacji materiałowych. Rozwój miał ewolucyjny przebieg, bazując na każdym, bez wyjątku, sukcesie. Przez pełne pasji zaangażowanie w produkcję, innowacyjność i przywiązanie do najwyższych standardów wykonania pojawił się produkt, który mógł powstać tylko w jednej firmie.

 

Wilson Benesch: Stworzone Dla Ciebie