Nowe monobloki VTL MB-450 Seria III

 

Pełna recenzja MB-450 Seria III została opublikowana w kwietniowym wydaniu Stereophile. Michael Fremer w ciągu swojej kariery recenzenckiej przetestował 450 wzmacniaczy, w tym wszystkie kolejne serie modelu MB-450. Dlatego jest on doskonale zaznajomiony z tym zasłużonym dla VTL urządzeniem.

 

Michael jest pod wrażeniem nowego wcielenia MB-450. Łatwość reprodukcji wysokich i niskich tonów, w połączeniu z poszerzeniem pasma odtwarzanych częstotliwości pozwalają porównać MB-450 series III z dużo droższym wzmacniaczem - Titan firmy Musical Fidelity. Recenzja Michaela jest wnikliwa i uświadamiająca czytelnika jakim urządzeniem jest kolejna edycja MB-450.

 

Poniżej wybrane cytaty z opisywanej recenzji:

"Krystaliczna finezja MB-450 series III w reprodukcji wysokich tonów nigdy nie przestaje ekscytować. Cymbałki, dzwonki i celesty były odtwarzane wybitną precyzję i wyrafinowaniem. Drobne dźwięki gdy tego potrzeba ale zawsze dokładne. Zwykle nie możliwym do osiągnięcia jest uzyskanie krystalicznej precyzji wysokich tonów i zachowanie przy tym pełni bogactwa barw w niższym zakresie pasma akustycznego. Jednak ta sztuka udała się w przypadku MB-450 series III, który odtwarza instrumenty skrzypcowe, grające solo lub w grupie, w dokładny i realistyczny sposób. Ukazuje on idealny balans jaki występuje pomiędzy smyczkiem a skrzypcami oraz rezonanse drewnianej obudowy''.
"Podobnie do serii II, nowy MB-450 Serii III, w doskonały sposób kontroluje niskie częstotliwości, które brzmią głęboko i masywnie. Dzięki temu dźwięk serii III był rytmicznie zwinny i odkrywczy w zakresie prezentacji poszczególnych jego składników’’.
"Górne i dolne częstotliwości pasma akustycznego były wypełnione dźwiękiem. Niższe oktawy, w szczególności, były ściśle kontrolowane i dobrze rozciągnięte. Nigdy nie pragnąłem większej kontroli czy rozciągnięcia pasma.”

– Michael Fremer /Stereophile/