McIntosh MT2McIntosh MT2McIntosh MT2McIntosh MT2

MT2
nowy gramofon firmy McIntosh

 

Gramofon MT2 łączy w sobie to co najnowsze w zakresie technologii odtwarzania płyt winylowych z typowym dla firmy McIntosh wzornictwem, zapewniając przy okazji doskonałą jakość dźwięku oraz precyzyjne odtwarzanie płyt analogowych. MT2 to doskonały sposób na ulepszenie posiadanego systemu audio poprzez dodanie do niego urządzenia umożliwiającego wejście w świat analogu. Pełen zestaw funkcji umożliwia odtworzenie wszystkich posiadanych nagrań z doskonałym realizmem brzmienia. Zaawansowana konstrukcja elektroniczna i mechaniczna modelu MT2 zapewni swojemu posiadaczowi wiele lat pewnej i bezproblemowej pracy. Delikatna, zielonkawa poświata emanująca spod talerza i zewnętrznych krawędzi plinty, tworzy dodatkowo wyrafinowane doznania estetyczne. MT2 to kompletny gramofon z zainstalowanym ramieniem i wkładką. Ma on napęd paskowy i może pracować z prędkościami 33-1/3 oraz 45 obrotów na minutę. Gramofon jest niemal gotowy do użytku tuż po wyjęciu z pudełka, gdyż wszystkie kluczowe elementy zostały zamontowane przez pracowników firmy McIntosh w celu zapewnienia jak najwyższej jakości dźwięku. Siła nacisku, anti-skating, overhang wkładki oraz wysokość ramienia są fabrycznie ustawione. Pozostałe etapy konfiguracji MT2 są nieskomplikowane, dzięki czemu jego użytkownik będzie mógł szybko cieszyć się brzmieniem swoich ulubionych winyli.

 

Na ramieniu fabrycznie zamontowano wysokopoziomową wkładkę typu Moving Coil Sumiko Blue Point No.2. Może ona współpracować z wejściami dla wkładek MM. Wkładka ma diamentową igłę ze szlifem eliptycznym i aluminiowy wspornik igły wykonany ze specjalnego stopu metali. Lekkie ramię wykonano z dural-aluminium ze specjalnymi materiałami tłumiącymi drgania. Pomimo swojej lekkości jest ono nadzwyczaj sztywne. Bezgłośne łożyska pionowe posiadają dwie precyzyjne powierzchnie ceramiczne z płynem tłumiącym, natomiast łożysko poziome to łożysko szafirowe gimbal. Wysoka impedancja oraz wysokie napięcie wyjściowe zastosowanej wkładki zapewniają niemal bezszumowe odtwarzanie muzyki. 

 

Talerz o grubości 3cm i masie 2,3kg wykonano z dynamicznie wyważonego polioksymetylenu (POM), znanego lepiej pod nazwą handlową Delrin®. Pomaga on tłumić zewnętrzne drgania, a spora masa daje bezwładność stabilizującą prędkość odczytu. Talerz wewnętrzny jest wykonany z precyzyjnie obrobionego na CNC aluminium. Talerze obracają się na wale z polerowanej i hartowanej stali w spiekanej panewce z brązu. Silnik prądu stałego ma szczotki z nierdzewnej stali i jest napędzany przez zewnętrzny stabilizowany zasilacz. Został on całkowicie oddzielony od obudowy aby drgania nie zakłócały odczytu płyt. Plinta MT2 składa się z kilku warstw, które zoptymalizowano pod kątem izolacji od niepożądanych rezonansów. Mocno skompresowana drewniana podstawa wykończona została czarnym lakierem, podczas gdy płyty akrylowe, górna i środkowa, pomagają w absorbowaniu niepożądanych wibracji. Gramofon posiada system podświetlenia górnej płyty i talerza. Do wykonania podświetlenia wykorzystano włókna optyczne i długowieczne diody LED. 

 

W zestawie z gramofonem otrzymujemy odpowiednio wyprofilowaną, przezroczystą pokrywę przeciwkurzową. MT2 jest kompatybilny z szeroką gamą firmowych przedwzmacniaczy gramofonowych, przedwzmacniaczy stereofonicznych, wzmacniaczy zintegrowanych i procesorów AV standardowo wyposażonych w wejścia phono.

 

Dane techniczne:

 • Typ wkładki: MC wysokonapięciowa
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 50kHz
 • Impedancja obciążenia: 1000 Ω
 • Separacja kanałów: 35 dB
 • Równowaga kanałów: 0,5dB
 • Rekomendowana siła nacisku: 2 g
 • Masa wkładki: 6,3 g
 • Nominalne napięcie wkładki: 2,5mV @ 5cm/s
 • Podatność wkładki: 15 * 10-6 cm/dyne
 • Kształt igły: eliptyczna diamentowa
 • Prędkości obrotowe: 33⅓ i 45 obr./min
 • Wymiary (szer. x wys. x głęb.): 45,2 cm x 12.7cm (15.2 cm z pokrywą) x 43.2 cm
 • Waga: 13.2 kg