MPH1000

MHP1000
słuchawki firmy McIntosh

 

Do oferty firmy McIntosh wchodzą słuchawki MHP1000 które zostały skonstruowane w celu zaprezentowania w przenośnej formie legendarnego brzmienia urządzeń McIntosh. Połączenie słynnej jakości oferowanej przez McIntosha z wysokim natężeniem sygnału, skutkuje zadziwiającą rozdzielczością dźwięku. Niska waga słuchawek oraz ich wyśmienity komfort są kolejnymi argumentami aby je wypróbować. Impedancja jak i efektywność MHP1000 zostały idealnie dopasowane do natężenia sygnału wyjściowego większości współczesnych urządzeń elektronicznych.

 

Przetworniki elektroakustyczne o średnicy 40mm zostały specjalnie zaprojektowane przez inżynierów firmy McIntosh. Trójwarstwowa membrana posiada wiskoelastyczną warstwę środkową. MHP1000 wykorzystują innowacyjną technologię ,,Tesla” (opracowaną przez firmę Beyerdynamic), która polega na zastosowaniu bardzo silnych i niecentralnie zamontowanych na membranie przetwornika magnesów neodymowych o wyjątkowo wysokiej skuteczności.

 

Konstrukcja zamknięta słuchawek izoluje ich użytkownika od zewnętrznych hałasów umożliwiając całkowite oddanie się przyjemności odsłuchu ulubionych nagrań.

 

Poduszki nauszników i pałąk słuchawek zostały pokryte najwyższej jakości naturalną, miękką w dotyku skórą, która gwarantuje najwyższy komfort użytkowania MHP1000.

 

Lekka konstrukcja MHP1000 jak i niewielki nacisk wywierany przez nie na głowę podczas ich użytkowania umożliwiają długie seanse z posiadaną muzyką.

 

Na wyposażeniu znajdują się dwa odkręcane przewody: jednometrowy z końcówką o średnicy 3,5 mm oraz trzymetrowy zakończonykońcówką o średnicy 6,3 mm. Obie końcówki przewodu są złocone a same przewody są ekranowane celem uzyskania najlepszej jakości dźwięku.

 

Dane techniczne:

Typ przetwornika: dynamiczny
Rodzaj: wokółuszne, zamknięte
Pasmo przenoszenia: 5 - 20 000Hz.
Impedancja nominalna: 200 Ω
Czułość: 97 dB /1 mV@ 500 Hz/
Maksymalne natężenie dźwięku: 127 dB
Waga: 382 g