WS500WS500

McIntosh WS500
ścienny głośnik instalacyjny

Ścienny głośnik instalacyjny WS500 to wszechstronny produkt, który doskonale sprawdza się w instalacjach stereofonicznych jak i w rozbudowanych systemach kina domowego, jako kolumna centralna, przednia lub efektowa. Idealnie współgra z wielokanałowymi wzmacniaczami instalacyjnymi MI128 i MI254 oraz z innymi głośnikami instalacyjnymi firmy McIntosh - ściennym WS300 oraz sufitowym CS200, których podobny charakter brzmienia zapewnia optymalną jakość dźwięku. W systemach kina domowego WS500 świetnie współpracuje z każdym przedwzmacniaczem audio-video i każdą wielokanałową końcówką mocy marki McIntosh.

 

Jest to zestaw trójdrożny z zamkniętym tyłem. W jego konstrukcji zastosowano dwa 6,5-calowe przetworniki niskotonowe, dwa 2-calowe przetworniki średniotonowe z odwróconymi tytanowymi kopułkami oraz jeden przetwornik wysokotonowy 3/4 cala z tytanową kopułką. Przetwornik niskotonowy to całkowicie nowa konstrukcja charakteryzująca się małą głębokością, co ułatwia jego instalację w standardowych ścianach 2x4. Głośnik ten ma duży zakres wychyleń membrany i dużą moc. Formowane membrany wykorzystują włókno szklane i elastomerowe zawieszenie dla osiągnięcia wysokiej liniowości.

 

Przetworniki średniotonowe i wysokotonowe są takimi samymi głośnikami jakie zastosowano w audiofilskich zestawach głośnikowych XR50 i XR100.

 

Maskownica WS500 posiada magnesy co umożliwia jej łatwy montaż i demontaż. Można ją też pomalować, dzięki czemu zgra się doskonale z otoczeniem. W zestawie z głośnikiem instalacyjnym dostarczane są niezbędne elementy montażowe. Dostępny jest także opcjonalny zestaw akcesoriów montażowych RK500.

 

Dane techniczne:

  • Impedancja nominalna: 4Ω
  • Moc: do 250W
  • Pasmo przenoszenia: 80Hz - 20kHz
  • Efektywność: 86dB
  • Częstotliwości zwrotnicy: 350Hz, 2500Hz
  • Wymiary (SxWxG): 35,5 x 59,7 x 9,3 cm
  • Waga: 10,9 kg