WS300WS300

McIntosh WS300
ścienny głośnik instalacyjny

 

Ścienny głośnik instalacyjny WS300 to wszechstronny produkt, który doskonale sprawdza się w instalacjach stereofonicznych jak i w rozbudowanych systemach kina domowego, jako kolumna centralna, przednia lub efektowa. Idealnie współgra z wielokanałowymi wzmacniaczami instalacyjnymi MI128 i MI254 oraz z głośnikami instalacyjnymi firmy McIntosh - ściennym WS500 oraz sufitowym CS200, których podobny charakter brzmienia zapewnia optymalną jakość dźwięku. W systemach kina domowego WS300 świetnie sprawdza się w roli głośnika centralnego gdy WS500 pełnią rolę głośników przednich.

 

Trójdrożny głośnik instalacyjny WS300 posiada solidną, zamkniętą tylną obudowę zapewniając niesamowitą jakość dźwięku, w każdych warunkach, a jego specjalna konstrukcja minimalizuje zniekształcenia i nieregularność odpowiedzi impulsowej przetwornika. W jego konstrukcji zastosowano jeden 8-calowy przetwornik niskotonowy, dwa 2-calowe przetworniki średniotonowe z odwróconymi kopułkami tytanowymi oraz jeden przetwornik wysokotonowy 3/4 cala z tytanową kopułką. Przetwornik niskotonowy charakteryzuje się małą głębokością, co ułatwia jego instalację w standardowych ścianach 2x4. Głośnik ten ma duży zakres wychyleń membrany i dużą moc. Przetwornik ten wykorzystuje duży zakres wychyleń specjalnie uformowanej membrany z włókien szklanych i elastomerowe zawieszenie dla osiągnięcia wysokiej liniowości. Przetworniki średniotonowe i wysokotonowe są takimi samymi konstrukcjami jakie zastosowano w audiofilskich zestawach głośnikowych XR50 i XR100.

 

Maskownica WS300 posiada magnesy co umożliwia jej łatwy montaż i demontaż. Można ją też pomalować, dzięki czemu zgra się doskonale z otoczeniem. W zestawie z głośnikiem instalacyjnym dostarczane są niezbędne elementy montażowe. Dostępny jest także opcjonalny zestaw akcesoriów montażowych RK500.

 

Dane techniczne:

  • Impedancja nominalna: 4Ω
  • Moc: do 250W
  • Pasmo przenoszenia: 80Hz - 20kHz
  • Efektywność: 86dB
  • Częstotliwości zwrotnicy: 350Hz, 2500Hz
  • Wymiary (SxWxG): 36,2 x 36,5 x 9,3 cm
  • Waga: 7,7 kg