McIntosh Sessions Vol 1McIntosh Sessions Vol 1McIntosh Sessions Vol 1

McIntosh SESSIONS
Volume 1

 

 

McIntosh SESSIONS Volume 1: The Peter Erskine Quartet

 

 

Sesje Nagraniowe McIntosha - Część 1: Kwartet Petera Erskine’a

• Album jazzowy zawierający 8 oryginalnych kompozycji zespołu - The Peter Erskine Quartet

• Wszystkie utwory zostały nagrane specjalnie dla tego wydania powstałego w ramach serii płyt winylowych - McIntosh SESSIONS

• Produkcja AAA

• Tłoczenie na 180 gramowym winylu premium

• Zestaw zawiera dwie płyty winylowe: 12-calowy album LP 33-1/3 RPM ze wszystkimi 8 utworami oraz 12-calowy EP 45 RPM z wybranymi 4 utworami

 

 

Witamy w świecie McIntosh SESSIONS Volume 1, albumu stworzonego z dbałością o każdy szczegół w dążeniu do doskonałości dźwiękowej. Nagrany i zremasterowany z najwyższą precyzją na taśmie analogowej, zapewnia wysokiej jakości wrażenia odsłuchowe, które przenoszą niemal do studia nagraniowego, aby usłyszeć porywające występy muzyków i ich oryginalne brzmienie. Album ten wyprodukowany został dla McIntosha przez kultowe studio masteringowe Sterling Sound. Cały proces produkcji i masteringu dźwięku był skrupulatnie zarządzany przez zespół ekspertów składający się z producentów i inżynierów. Wszystkie etapy tworzenia tego albumu, począwszy od nagrywania i miksowania w legendarnych studiach, przez mastering i montaż, aż po testowe odtwarzanie nagrań na systemach McIntosha, były realizowane w jednym celu - stworzenia jak najlepiej brzmiącej płyty winylowej, przy jednoczesnym zachowaniu artyzmu i pasji sesji studyjnej. Ta wyjątkowa współpraca pomiędzy McIntoshem i Sterling Sound zaowocowała albumem godnym - najbardziej wymagających słuchaczy na świecie – klientów McIntosha. Zapraszamy Cię, abyś usiadł wygodnie, zrelaksował się i doświadczył w pełni bogactwa dźwiękowego tego nagrania na żywo, tak jakbyś tam był. Witamy w świecie płyt winylowych McIntosh SESSIONS - Volume 1: The Peter Erskine Quartet.

 

 

PŁYTY

  • Jazzowy album zawierający 8 oryginalnych kompozycji The Peter Erskine Quartet
  • Wszystkie utwory nagrane specjalnie na McIntosh SESSIONS
  • Produkcja AAA
  • Nagrane na żywo w Studio A w słynnym Henson Recording Studios w Los Angeles
  • Mastering w Sterling Sound w Nashville
  • Tłoczenie na winylu Premium HQ-180 gramów przez RTI
  • Zestaw zawiera dwie płyty winylowe: 12-calowy album LP 33-1/3 RPM ze wszystkimi 8 utworami oraz 12-calowy EP 45 RPM z wybranymi 4 utworami 
  • Zapakowane w najwyższej jakości okładki i papierowe koperty Old Style® Tip-On Gatefold Jacket firmy Stoughton Printing, wykonane w ten sam sposób, w jaki robiono okładki i koperty w latach 50. i 60. XX wieku.

 

 

 

LISTA UTWORÓW

 

33-1/3 – Side A

  1. Leaving LA (from the film Sacramento) (Peter Erskine, Erko Music, BMI) 3:23
  2. Blues For Old Friends (Darek Oles, LA Jazz Quartet Music, BMI) 6:43
  3. Chilipso (Alan Pasqua, Itsall Music, BMI) 4:48
  4. Gumbo Time (Alan Pasqua, Itsall Music, BMI) 3:39

 

33-1/3 – Side B

  1. Into The Dark (Darek Oles, HNH and Buster Ann Music, ASCAP) 5:14
  2. A Few Good Notes (Bob Mintzer, Mintzer Music, ASCAP) 4:16
  3. David’s Blues (Peter Erskine, Erko Music, BMI) 6:07
  4. The Folks (Alan Pasqua, Itsall Music, BMI) 4:22

 

45 – Side A

  1. Leaving LA (from the film Sacramento) (Peter Erskine, Erko Music, BMI) 3:23
  2. Blues For Old Friends (Darek Oles, LA Jazz Quartet Music, BMI) 6:43

 

45 – Side B

  1. Into The Dark (Darek Oles, HNH and Buster Ann Music, ASCAP) 5:14
  2. A Few Good Notes (Bob Mintzer, Mintzer Music, ASCAP) 4:16

 

 

O KWARTECIE PETERA ERSKINE'A

 

Mówiąc o muzycznym mariażu perkusisty Petera Erskine'a, pianisty Alana Pasqua i basisty Darka Olesia, dziennikarz Jim Worsley z serwisu All About Jazz powiedział: ,,Trio to można uznać za idealny tygiel kreatywności, złożoności i rytmu, napędzany spontaniczną grą i inteligentną rozmową". To całkiem niezłe podsumowanie tych wybitnych jazzmanów, którzy po dziesięcioleciach wspólnego grania znajdują się na u szczytu swoich możliwości muzycznych. Ich album Live In Italy, uzyskał nominację do nagrody Grammy w 2022 roku, co jest dowodem na ich prymat.

 

To, co sprawia, że ta ich sesja jest wyjątkowe, to udział saksofonisty Boba Mintzera, uznanego kompozytora, aranżera i członka-założyciela Yellowjackets. Mintzer, wieloletni współpracownik wielu uznanych muzyków, wzbogaca zbiorowe mistrzostwo tria w nowym projekcie nazwanym - McIntosh SESSIONS – sesji nagraniowej rejestrowanej bezpośrednio na taśmie (direct-to-tape). Projekt ten to efekt partnerstwa pomiędzy gigantami hi-end audio McIntosh i Sterling Sound. Kluczowa dla tego nagrania jest tryskająca energią zażyłość muzyków, która wiele mówi o wyjątkowej sile jazzu i czystym, odpowiednio odtwarzanym dźwięku. 

 

Erskine i spółka pokazali tę bezpośredniość przekazu w studiu nagraniowym. Ale tak naprawdę prezentują to na scenie za każdym razem, gdy wspólnie grają.

 

Peter Erskine: Peter Erskine gra na perkusji od czwartego roku życia i jest znany ze swojej wszechstronności i zamiłowania do pracy w różnych projektach muzycznych. Pojawił się na 700 albumach i ścieżkach dźwiękowych do filmów, zdobył dwie nagrody Grammy oraz doktorat honoris causa Berklee School of Music (1992). Wydał pięćdziesiąt albumów pod własnym nazwiskiem lub jako współlider. Grał z Big Bandami Stana Kentona i Maynarda Fergusona, Weather Report, Steps Ahead, Joni Mitchell, Steely Dan, Diana Krall, Kenny Wheeler, Mary Chapin Carpenter, The Brecker Brothers, The Yellowjackets, Pat Metheny i Gary Burton, John Scofield i wieloma innymi muzykami, a także występował jako solista z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Londynie, Los Angeles, Chicago, radiu we Frankfurcie, Scottish Chamber, Ensemble Intercontemporain, Royal Opera House, BBC Symphony, a także z Orkiestrą Filharmonii w Berlinie i w Oslo. Peter jest profesorem i kierownikiem katedry perkusji w Thornton School of Music na Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

 

Alan Pasqua: Alan Pasqua należy do honorowego grona Artystów Steinwaya, nominowanym do nagrody Grammy® i profesorem jazzu w USC Thornton School of Music. Grał i nagrywał z Tonym Williamsem, Jackiem DeJohnette, Paulem Motianem, Dave’em Hollandem, Michaelem Breckerem, Randym Breckerem, Joe Hendersonem, Stanleyem Clarkiem, Garym Burtonem, Jamesem Moodym, Garym Peacockiem, Garym Bartzem, Reggiem Workmanem, The Thad Jones/Mel Lewis Jazz Orchestra, Sheila Jordan i Joe Williams.

 

Darek Oles: Darek ,,Oles” Oleszkiewicz urodził się 20 lutego 1963 roku we Wrocławiu. Zanim skończył 20 lat, stał się wielokrotnie nagradzanym i bardzo pożądanym kontrabasistą jazzowym. W 1988 roku wyjechał do Los Angeles, gdzie otrzymał stypendium California Institute of The Arts i rozpoczął studia u legendarnego basisty Charliego Hadena. Od 2002 roku jest wykładowcą jazzu na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine. Poza obowiązkami pedagogicznymi brał udział w nagraniu wielu albumów jazzowych i stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych kontrabasistów jazzowych na Zachodnim Wybrzeżu, a także miał okazję występować i nagrywać z największymi mistrzami jazzu.

 

Bob Mintzer: Bob Mintzer jest saksofonistą, aranżerem i pedagogiem mieszkającym w Los Angeles. Obecnie jest dyrygentem orkiestry jazzowej w USC Thornton School of Music. Bob od 30 lat jest saksofonistą zespołu Yellowjackets. Jest także głównym dyrygentem WDR Big Band w Kolonii w Niemczech. Stworzył ponad 500 aranżacji big bandowych, napisał kilka podręczników do nauki jazzu, a także skomponował liczne utwory orkiestrowe i kameralne. Brał udział w ponad 1000 nagraniach i występował z Tito Puente, Buddy Rich, Thad Jones Mel Lewis Big Band, Eddie Palmieri, Jaco Pastorius, Mike Manieri, Randy Brecker i New York Philharmonic. 

 

Muzycy:

Peter Erskine – Perkusja
Bob Mintzer – Saksofon
Alan Pasqua – Fortepian
Darek Oles – Kontrabas

 

 

NAGRANIE

Studio nagraniowe: Henson Recording Studios – Studio A, Hollywood, CA, 14-18 wrzesień 2023

Reżyseria nagrania i montaż: Rich Breen

Asystenci: Jacob Spitzer, Mark Kraus, Noah Rastegar

Asystent techniczny: John Molino

Sprzęt nagraniowy i montażowy: dwuścieżkowy magnetofon Ampex ATR 102 z taśmą półcalową, i prędkością przesuwu 30 ips (76,2 cm/s) oraz 24-ścieżkowy magnetofon Studer A800 MKIII z taśmą dwucalową i prędkością przesuwu 30 ips (76,2 cm/s) 

Taśmy: RTM SM900

System odsłuchowy McIntosh użyty podczas nagrania: wzmacniacze lampowe MC275, przedwzmacniacz lampowy C2700, zestawy głośnikowe ML1 Mk II

 

 

MASTERING

Studio masteringowe: Sterling Sound, Nashville, TN, 30-31 październik 2023

Mastering: Ryan Smith

System odsłuchowy McIntosh użyty podczas materingu: tranzystorowe wzmacniacze mocy MC830, przedwzmacniacz lampowy C8, gramofony MT5 i MT10, zestawy głośnikowe XR50