RS150RS150RS150

McIntosh RS150
głośnik bezprzewodowy

 

RS150 to łatwy w użytkowaniu głośnik bezprzewodowy, który przy swoim relatywnie kompaktowym rozmiarze potrafi zaoferować wyjątkowo ekscytujący dźwięk, z którego słynie McIntosh. Ten wolnostojący, w całości bezprzewodowy system audio nie wymaga do jego obsługi jakichkolwiek dedykowanych aplikacji. W zamian oferuje wiele wbudowanych aplikacji i technologii, takich jak: Spotify® Connect, TIDAL® Connect, Apple® AirPlay® 2, Bluetooth®, Chromecast, i Roon Ready, umożliwiając bezproblemowy streaming z różnych urządzeń typu smart do RS150. RS150 to doskonały sposób na zapoznanie Was lub Waszych znajomych z legendarną jakością dźwięku firmy McIntosh. Jego umiarkowana wielkość pozwala na łatwą aplikację w pomieszczeniu i bezproblemowe przemieszczanie do niemal dowolnego miejsca w Waszym domu. Stanowiąc następcę udanego modelu RS100, nowy RS150 otrzymał wiele przemyślanych ulepszeń. Najbardziej znaczącym z nich wszystkich stało się usprawnienie użytkowania i sterowania głośnikiem. Nie ma już potrzeby stosowania w tym celu specjalnej aplikacji kontrolnej. RS150 może być w wygodny sposób zarządzany bezpośrednio z poziomu ulubionej aplikacji streamingującej.

 

Moc wyjściowa RS150 uległa podwojeniu, obecnie głośnik średnio-niskotonowy ma moc 90 W zaś głośnik wysokotonowy 30 W. Głośnik średnio-niskotonowy zmienił także swoją wielkość, z 4 cali do 5 1/4 cala co w połączeniu z większą i przemodelowaną obudową woofera zaowocowało wyższą mocą wyjściową przy niższych zniekształceniach i głębszym rozciągnięciem basu. Dodano możliwość regulacji niskich tonów, co pomaga w optymalnym dostrojeniu prezentacji basu do unikalnych charakterystyk akustycznych posiadanego pomieszczenia i osobistych preferencji. Łącznie, wszystkie te ulepszenia, pomagają w osiągnięciu legendarnej jakości dźwięku firmy McIntosh. RS150 jest kompatybilny z TIDAL HiFi Hi-Res 24-bit/192kHz (do 9216 Kb/s). Z wbudowanymi funkcjami streamingu muzyki o wysokiej rozdzielczości RS150 jest urządzeniem Roon Ready Endpoint. Produkty posiadające zdolności sieciowe oznaczone certyfikatem Roon Ready posiadają wbudowaną technologię streamingu Roon i są certyfikowane przez Roon Labs, w celu zapewnienia najwyższej jakości dźwięku i poziomu pracy w zakresie streamingu sieciowego. Do połączeń Bluetooth, RS150 wykorzystuje Bluetooth 5.0 ze wsparciem dla kodeków Advanced Audio Coding (AAC) a także Qualcomm® aptX™ HD. Posiada także wsparcie dla kodeku Qualcomm® aptX™ Low Latency ulepszającego szybkość transmisji dźwięki w celu jego synchronizacji z wyświetlanym obrazem.

 

Na dolnej części panelu frontowego znajdują się nowa wersja podświetlanego wskaźnika mocy. Występuje on wyłącznie w modelu RS150 oraz RS250 i jest czymś więcej niż prostym wskaźnikiem LED. Szybko reagujący na zmiany wartości, wskaźnik ten, używa tych samym godnych zaufania układów, jakie stosowane są w tradycyjnych, analogowych wskaźnikach wychyłowych McIntosha. Jego zadaniem jest zbieranie i przetwarzanie sygnału dźwiękowego, a następnie cyfryzacja uzyskanych rezultatów i prezentacja informacji o poziomie sygnału wyjściowego, wyrażonego w decybelach. Front RS150 lepiej przypomina swoim wyglądem tradycyjną estetykę McIntosha, ze szklanym panelem umieszczonym w jego niższej sekcji. Powyżej szklanego panelu znajduje się maskownica, którą łatwo można zdjąć w celu uwidocznienia obu przetworników: nisko-średniotonowego i wysokotonowego.

 

RS150 wyposażono w gniazdo Ethernet, umożliwiające podłączenie do lokalnej przewodowej sieci komputerowej. W zakresie łączności bezprzewodowej RS150 wspiera następujące protokoły Wi-Fi: a, b, g, n, i ac. Jest także kompatybilny z Google Assistant, umożliwiając sterowanie urządzeniem za pomocą głosu. 

 

 

Specyfikacja techniczna:

 • Moc wyjściowa: 120 W (30 W – głośnik wysokotonowy, 90 W – głośnik średnio-niskotonowy)
 • Pasmo przenoszenia: 48Hz do 20kHz
 • Częstotliwość podziału: 2000 Hz
 • Obsługa sygnału bezprzewodowego: 
 • Apple AirPlay 2
 • Bluetooth 5.0 A2DP ze wsparciem dla AAC, aptX HD i aptX Low Latency
 • Chromecast
 • Roon Ready
 • Spotify Connect
 • TIDAL Connect
 • Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac 2.4/5GHz
 • Wejścia: gniazdo umożliwiające podłączenie sieci Ethernet
 • Wymiary (Szer.x Wys.x Głęb.): 19,5 x 36,8 x 21,9 cm