McIntosh PS2KMcIntosh PS2K

McIntosh PS2K
referencyjny subwoofer aktywny

 

SUBWOOFER O PONADPRZECIĘTNYCH MOŻLIWOŚCIACH

Subwoofer Mcintosh PS2K zapewnia niezrównane brzmienie niskich tonów. Wykonany z drobiazgową precyzją i prawdziwą pasją dla dźwięku, zapierający dech w piersiach PS2K został zaprojektowany tak, aby wznieść na wyższy poziom doznania dźwiękowe już i tak imponującego domowego systemu audio, poprzez dodanie nowej głębi doskonałości niskim częstotliwościom.

 

DUŻE I POTĘŻNE GLOŚNIKI NISKOTONOWE

Subwoofer PS2K nie pozostawia miejsca na kompromisy. Sercem i duszą PS2K są cztery 13-calowe przetworniki niskotonowe z masywnymi magnesami. Wykorzystują one naszą opatentowaną konstrukcję obwodu magnetycznego o niskich zniekształceniach i wysokiej wydajności (LD/HP®), która znacznie zmniejsza zniekształcenia, jednocześnie zwiększając moc i wydajność głośnika. Analiza metodą elementów skończonych (FEA) odegrała kluczową rolę w optymalizacji wydajności zastosowanych głośników, zapewniając wrażenia dźwiękowe, które po prostu zapierają dech w piersiach. Przetworniki zostały opracowane z założeniem uzyskania wyjątkowej liniowości ich pracy w celu zmniejszenia zniekształceń. Cewka drgająca jest wyjątkowo długa, a zawieszenie zostało specjalnie zaprojektowane z dużym skokiem, aby zapewnić bardziej wydłużoną charakterystykę liniową niż ma to miejsce w przypadku większości wooferów.

 

WIELOWARSTWOWE MEMBRANY Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO 

Innowacyjne wielowarstwowe membrany z włókna węglowego w głośnikach PS2K to nowy szczyt kunsztu konstrukcyjnego. Membrany mają zintegrowane uformowane połączenie z cewką drgająca, co zapewnia wyjątkową sztywność i zdolność obsługi sygnałów o dużej mocy. Chociaż w przeszłości dostępne już były membrany z włókna węglowego, to były one zwykle wykonane z pojedynczej warstwy włókna węglowego i nadal mogły się dość mocno wyginać, co mogło negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Jednak w konstrukcji PS2K nie ma miejsca na akustyczne kompromisy, więc jego wielowarstwowe membrany są bardzo mocne i mogą wytrzymać długie, wydłużone skoki membrany bez niepożądanych odkształceń.

 

OGROMNA MOC

Poczuj prawdziwą muzyczną pasję w swoich ulubionych piosenkach i filmach, gdy cztery niskotonowe woofery PS2K, każdy napędzany przez dedykowany wzmacniacz klasy D o mocy 500 W, łączą się w jedność, aby uwolnić całkowitą moc wyjściową sięgającą 2000 W. Wzmacniacze zostały skrupulatnie skalibrowane, aby zminimalizować zniekształcenia i zapewnić czysty, zwarty bas z zadziwiająco niskimi zniekształceniami nawet w najbardziej rozległych pomieszczeniach odsłuchowych. Głośniki niskotonowe są umieszczone na szczycie modułu wzmacniacza, który jest wyposażony w podświetlany na niebiesko wychyłowy wskaźnik mocy wyjściowej, pokazujący całkowitą moc wyjściową PS2K. Przegroda obudowy ma prawie 3,8 cm grubości, co zapewnia najwyższą sztywność i niski poziom wibracji, a także ma szczelną konstrukcję, aby wyeliminować wszelkie potencjalne szumy portów.

 

WIELKI SPEKTAKL DLA WSZYSTKICH 

PS2K został zaprojektowany tak, aby bez wysiłku nadążać za poziomami natężenia dźwięku, które można uzyskać w naszych referencyjnych systemach dwukanałowych i referencyjnych systemach kina domowego. Systemy te są zasilane przez monofoniczne wzmacniacze MC2KW o mocy 2000 W, które przesyłają sygnał dźwiękowy do dużych zestawów głośnikowych XRT2,1K i XRT1.1K. (lub do zestawów poprzedniej generacji XRT2K i XRT1K). PS2K będzie idealnie pasował zarówno pod względem dźwiękowym, jak i wizualnym do tych firmowych kolumn McIntosha. Dzięki eleganckiemu wzornictwu, które łączy moc z finezją, PS2K jest również idealnym uzupełnieniem zestawów głośnikowych innych producentów, które umożliwiają odtwarzanie sygnału dźwiękowego o wysokiej mocy. Dzięki solidnym możliwościom zasilania, subwooferowi PS2K nie ,,zabraknie pary" przy wysokich poziomach głośności, jakie można uzyskać z frontowych kolumn w dowolnym domowym systemie high-end audio lub w kinie domowym.

 

PŁYNNA INTEGRACJA I REGULACJA

PS2K to nie tylko potężna wydajność i imponująca jakość dźwięku, ale także mistrz wszechstronności. Niezależnie od tego, czy posiadasz dwukanałowy system stereofoniczny, czy wielokanałowy zestaw kina domowego, PS2K oferuje zbalansowane i niezbalansowane wejścia i wyjścia stereo, a także zbalansowane i niezbalansowane wejścia i wyjścia subwoofera. Ta różnorodność opcji połączeń zadowoli praktycznie każdą instalację. Istnieje możliwość łączenia szeregowego subwooferów, dzięki czemu w systemie można używać więcej niż jednego PS2K. Po podłączeniu do końcówki mocy, wzmacniacza zintegrowanego lub procesora kina domowego, wiele wbudowanych elementów sterujących filtrowaniem umożliwia precyzyjne dostosowanie PS2K do preferencji słuchacza. Regulowane filtry dolnoprzepustowe i górnoprzepustowe umożliwiają ustawienie częstotliwości podziału zwrotnicy. Dwa w pełni regulowane parametryczne filtry EQ pomagają skompensować niepożądane efekty spowodowane przez pomieszczenie, meble lub umiejscowienie zestawów głośnikowych. Wreszcie, pokrętła regulacji poziomu i fazy umożliwiają harmonijne połączenie wyjścia akustycznego PS2K z istniejącym systemem audio.

 

WBUDOWANA OCHRONA NA CAŁY OKRES UŻYTKOWANIA 

W firmie McIntosh priorytetem jest długowieczność Twojej inwestycji w zakupiony sprzęt audio. PS2K wyposażono w dwie niezbędne firmowe technologie ochronne. Pierwszą z nich jest Power Guard®, monitorująca wejściowy sygnał audio docierający do wzmacniaczy i, jeśli to konieczne, dokonująca regulacji w czasie rzeczywistym, zbliżonym do prędkości światła, aby zapobiec przesterowaniu dźwięku. Korekty te są niezauważalne dla ucha, więc jakość dźwięku nie ulega pogorszeniu. Drugą firmową technologią ochronną jest Sentry Monitor™, pozbawiony bezpieczników obwód zabezpieczający przed zwarciem, który odłącza stopień wyjściowy wzmacniacza, zanim prąd przekroczy bezpieczny poziom roboczy i automatycznie resetuje się, gdy warunki pracy powrócą do normy.

 

STWORZONY, BY INSPIROWAĆ

Czarne wykończenie na wysoki połysk PS2K z elementami z włókna węglowego i aluminiową podstawą nawiązuje do wizualnej elegancji słynnych firmowych kolumn XRT2.1K i XRT1.1K, tworząc budzącą podziw harmonię wizualną. Zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkowania, subwoofer PS2K wykorzystuje firmową technologię Power Control dla bezproblemowej integracji z innymi urządzeniami Mcintosha. Przyjazny środowisku czujnik sygnału włączenia/wyłączenia zapewnia efektywne zarządzanie energią, a dołączone podkładki ślizgowe do twardych podłóg i kolce do wykładzin dywanowych zapewniają bezproblemowe ustawienie suboofera w dowolnym miejscu. 

 

DOŚWIADCZ SZCZYTU BASOWEJ PERFEKCJI 

Wznieś na wyższy poziom swoje doznania dźwiękowe dzięki subwooferowi Mcintosh PS2K – urządzeniu o mistrzowskiej klasie precyzji, mocy i pasji. Skontaktuj się z lokalnym dealerem już dziś i wyrusz w podróż, która wykracza poza dźwięk, docierając do głębi Twojej duszy. Mcintosh zaprasza do odkrywania sztuki dźwięku - ostatecznej inspiracji dla najwspanialszych chwil w życiu.

 

  • Subwoofer McIntosh PS2K ma wysokość 199,7 cm i waży 207,1 kg.
  • Cztery głośniki niskotonowe 13"
  • Cztery wzmacniacze 500 W
  • Maksymalna moc znamionowa - 2000 W 
  • Regulowane filtry dolno- i górnoprzepustowe, parametryczne filtry EQ, kontrola poziomu i regulacja fazy. 
  • Bardzo gruba przegroda obudowy zapewniająca najwyższą sztywność i niski poziom wibracji.