MXA70 01MXA70 02MXA70 03

zintegrowany system muzyczny
McIntosh MXA70

 

MXA70 to zintegrowany system muzyczny, składający się z kompaktowego ale w pełni funkcjonalnego wzmacniacza stereofonicznego o mocy 50W oraz z pary specjalnie zaprojektowanych kolumn. Zestawy głośnikowe zostały wykończone na wysoki połysk czarnym lakierem fortepianowym. Zostały one specjalnie zaprojektowane przez firmę McIntosh, aby stanowić idealne uzupełnienie elektroniki. Ich komponenty zostały wybrane ze szczególną starannością i zamontowane w odpornej na wibracje aluminiowej obudowie. Kolumny o szerokim paśmie przenoszenia dźwięków posiadają 19mm tytanową kopułkę oraz 100mm przetwornik średnio-niskotonowy. Zestawy głośnikowe wyposażono w tylny port bass reflex w celu zwiększenia zakresu odtwarzania niskich tonów, umożliwiając uzyskanie niższego pasma przenoszenia / http://pl.wikipedia.org/wiki/Pasmo_przenoszenia /, które wynosi od 60Hz do 45kHz. Dzięki temu są one w stanie odtwarzać dźwięki o nadzwyczajnej pełni brzmienia, niespotykanej w kolumnach tej wielkości. Obudowa kolumn może zostać podniesiona do góry o 10 stopni celem najlepszego dopasowania do aktualnych warunków akustycznych i uzyskania dodatkowej głębi dźwięku. Istnieje także możliwość podłączenia do MXA70 aktywnego subwoofera.  

 

MXA70 posiada ten sam, najwyższej jakości dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, jaki występuje w niedawno wprowadzonym do sprzedaży referencyjnym wzmacniaczu słuchawkowym MHA100. Nowoczesna implementacja słynnych autoformerów McIntosha umożliwia wysterowanie słuchawek o impedancji mieszczącej się w jednym z trzech zakresów: 8-40, 40-150 i 150-600 om. Dzięki temu dowolne słuchawki pracują w optymalnych warunkach zapewniając najlepsze z możliwych walory dźwiękowe. Zastosowanie nowej technologii przetwarzania dźwięku słuchawkowego Headphone Crossfeed Director (HXD) umożliwia wysokiej jakości nagraniom stworzenie iluzji uzyskania brzmienia typowego dla odsłuchu za pomocą konwencjonalnych kolumn głośnikowych. 

 

Sześć wejść sygnału zapewnia elastyczność w podłączeniu posiadanych źródeł dźwięku. Cztery wejścia cyfrowe mogą przesyłać sygnał o maksymalnej częstotliwości próbkowania 32 Bit/192 kHz.

 

Zastosowanie nowej technologii przetwarzania dźwięku słuchawkowego Headphone Crossfeed Director (HXD) umożliwia wysokiej jakości nagraniom stworzenie iluzji uzyskania brzmienia typowego dla odsłuchu za pomocą konwencjonalnych kolumn głośnikowych. 

 

MXA70 posiada szeroką gamę wejść cyfrowych, umożliwiając podłączeniu wielu nowoczesnych cyfrowych źródeł dźwięku. Każde z czterech wejść cyfrowych (koaksjalne, optyczne, AES/EBU i USB) pozwala na dekodowanie sygnału o rozdzielczości sięgającej 32bit/192kHz. MXA70 dokonuje upsamplingu sygnałów do poziomu 192khz z 32 bitową rozdzielczością, nim rozpocznie się proces przetwarzania dźwięku w przetworniku cyfrowo-analogowym. Dwa wejścia analogowe (w tym jedno zbalansowane) zostały zamontowane w urządzeniu celem ułatwienia integracji nowego urządzenia w posiadanym systemie audio-video. MXA70 doskonale pasuje do systemów opartych o odtwarzanie dźwięku z komputera. 

 

W porównaniu do typowych produktów firmy McIntosh, MXA70 jest zdecydowanie bardziej kompaktowym urządzeniem, dzięki czemu świetnie mieści się na biurku, oferując jednocześnie legendarną jakość dźwięku McIntosha. Kompaktowe wymiary MXA70, ułatwiają postawienie zestawu stereofonicznego w wielu miejscach. Jest to idealny system audio do biura, sypialni lub domku letniskowego.

 

Wzmacniacz oparto o układy tranzystorowe pracujące w klasie A/B i zastosowano firmowe rozwiązanie o nazwie ThermalTrak™. ThermalTrak™ w sposób błyskawiczny i dokładny monitoruje temperaturę pracy tranzystorów i w razie potrzeby reguluje Bias w celu uzyskania niskich zniekształceń i ograniczenia przegrzewania się układów. Dzięki temu temperatura pracy wzmacniacza jest stabilna nawet przy najwyższych poziomach głośności. Jednym z najważniejszych układów w jaki wyposażono MXA70 jest Power Guard, zabezpieczający system hi-fi przed przesterowaniem. Działa on z szybkością światła monitorując ścieżkę sygnału i utrzymując zniekształcenia poniżej poziomu 2%, a także zapewnia bezpieczny sygnał na wyjściach wzmacniacza. W pełni automatyczny układ Sentry Monitor, zabezpiecza urządzenie przed możliwością wystąpienia zwarcia. Pięciostopniowy układ podbicia basu umożliwia dopasowanie dźwięku niskich tonów do preferencji konkretnego słuchacza. 

 

Obudowę wzmacniacza wykonano w dużej części z pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panelem przednim McIntosha, stanowiąc ozdobę każdego pomieszczenia. MXA70 jest produkowany w fabryce McIntosha znajdującej się w Binghamton, w stanie Nowy Jork.

 

Moc 50 Watów na kanał przy 8 Ohm.
Autoformery – najsłynniejsze transformatory firmy McIntosh.
Układ Sentry Monitor® - zabezpiecza przed zwarciem.
Układ Power Guard® - chroni przed przesterowaniem.
Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej.
Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 32 Bit/192 kHz.
Cztery wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB 2.0, AES/EBU, koaksjalne i optyczne.
Dwie pary wejść analogowych: zbalansowane (XLR) i niezbalansowane (RCA).
Wyjście sygnału z przedwzmacniacza pozwala przesyłać dźwięk do zewnętrznej końcówki mocy lub do subwoofera.
Gniazdo słuchawkowe: ø 6,3 mm. Współpraca ze słuchawkami o impedancji od 8 do 600 Ohm.
Pięciozakresowa regulacja poziomu podbicia niskich tonów.

 

Dane techniczne:

Wzmacniacz:
Moc 50 Watów na kanał przy 8 Ohm.
Moc wyjściowa wzmacniacza słuchawkowego: 250 mW (ustawienie Normal), 1W (ustawienie High)
Pasmo przenoszenia 20-20 000 Hz, stosunek sygnał/szum: 105 dB
Poziom zniekształceń harmonicznych: 0.005%

Kolumny:
Zastosowane przetworniki elektroakustyczne (na jedną kolumnę): ¾ calowy przetwornik wysokotonowy oraz czterocalowy przetwornik średnio-niskotonowy.
Pasmo przenoszenia 60-45 000 Hz
Punkt podziału zwrotnicy: 2000 Hz
Impedancja nominalna: 8 Ω
Wymiary systemu: (WxSxG) 27,62 x 55,9 x 45,7 cm. Waga: 23,2 kg