McIntosh MX180McIntosh MX180McIntosh MX180

McIntosh MX180

 

Ciesz się teraźniejszością i przygotuj się na przyszłość kina domowego dzięki procesorowi audio-wideo MX180. Wraz z rosnącą liczbą hitów filmowych dostępnych w domowym streamingu, niezbędnym jest posiadanie supernowoczesnego i gotowego na przyszłe wyzwania systemu kina domowego, pozwalającego w pełni zanurzyć się w filmowym świecie. Dzięki zaawansowanym możliwościom dostosowywania i przetwarzania obrazu MX180 pozwala w pełni cieszyć się jakością popularnego obecnie standardu rozdzielczości 4K oraz  8K, gdy stanie się on powszechniej dostępny. MX180 wykonuje przetwarzanie sygnałów do 16 kanałów audio. Zestaw symetrycznych (XLR) wyjść audio pozwala na takie konfiguracje głośników jak 15.1 czy 9.1.6. Cztery spośród 16 wyjść XLR mogą być w razie potrzeby wykorzystane do bi-ampingu lub do podłączenia dodatkowych subwooferów. Zainstalowano 7 gniazd HDMI, w tym 5 wejść i 2 wyjścia. Oprócz gniazd HDMI na wyposażeniu są liczne wejścia cyfrowe: 4 optyczne, 3 koncentryczne, 1 USB typ B do podłączenia komputera, 1 AES/EBU. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są wejścia: 2 symetryczne XLR, 4 niesymetryczne RCA, gramofonowe MM, a także wejście 7.1-kanałowe. Zainstalowano też wyjścia do obsługi drugiej strefy, analogowe stereofoniczne oraz cyfrowe koncentryczne.

 

MX180 dekoduje wszystkie współczesne formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS:X Pro oraz Auro-3D.Na wszystkich wejściach i wyjściach HDMI wspierane są sygnały wideo 8K/60Hz i 4K/120Hz. Do wykorzystania pełni możliwości zalecane jest okablowanie Ultra High Speed HDMI. MX180 wspiera HDCP 2.3, kolor 4:4:4, Rec. 2020, Dynamic Lip-sync, Quick Media Switching (QMS) oraz przekazywanie wideo 3D. Obsługiwane są formaty wideo o dużej dynamice: HDR (statyczny HDR), dynamiczny HDR, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision (włączając low latency). Obsługiwane są też technologie HDMI adresowane do graczy takie jak Auto Low Latency Mode (ALLM), Quick Frame Transport (QFT) i Variable Refresh Rate (VRR).

 

Jedno wyjście HDMI ma funkcjonalność obsługi kanału zwrotnego audio (Audio Return Channel ARC lub jego nowszej wersji Enhanced Audio Return Channel eARC). Kompatybilne telewizory mogą tym złączem przesłać sygnał audio do MX180, co eliminuje potrzebę używania osobnego kabla audio. Wyjścia HDMI mogą przekazywać taki sam sygnał z jednego źródła, albo różne sygnały z różnych źródeł. Użytkownik może nadawać nazwy wszystkim wejściom analogowym i cyfrowym, można też dopasowywać poziomy głośności dla poszczególnych wejść. Na wyposażeniu jest też regulacja barwy (niskie/wysokie z regulowaną częstotliwością).

 

Na wyposażeniu jest system kalibracji RoomPerfect do korekcji akustyki pomieszczenia. W zestawie znajduje się mikrofon i statyw do wykonania potrzebnych do tego celu pomiarów. RoomPerfect koryguje charakterystyki częstotliwościowe, kalibruje poziomy głośności kolumn i ma system zarządzania basem. MX180 ma dwa porty USB typ A do transferu danych i wgrywania aktualizacji. Podobnie slot na karty SD może służyć do zapisu kopii bezpieczeństwa oraz do przywracania stanu urządzenia z danych zapisanych na karcie pamięci. Z kolei gniazdo sieciowe Ethernet pozwala na konfigurowanie MX180 i sterowanie nim z poziomu przeglądarki. Do współpracy z zewnętrznymi systemami automatyki zainstalowano gniazdo RS232. Oprócz tego na wyposażeniu są też gniazda dla przekazu sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalaczy.

 

MX180 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie mocy obliczeniowej uzyskując jednocześnie niższe temperatury pracy w porównaniu do poprzednich generacji procesorów kina domowego McIntosh. Ma on stabilny program instalacyjny, który jest łatwy w użyciu i pozwala na doskonałą personalizację oraz optymalizację w oparciu o konkretne wymagania posiadanego kina domowego i głośników. Stylistyka została utrzymana w tradycyjnej dla McIntosha konwencji, ze szklanym panelem z czarnego szkła, podświetlonym logo i aluminiowymi elementami wykończeniowymi.

 

Dane techniczne MX180:

 • Sygnały na wejściach koncentrycznych/optycznych ... PCM do 192kHz/24-bitów | Dolby Digital | DTS
 • Impedancja wejść liniowych ... 10kΩ
 • Impedancja wejścia MM ... 47kΩ, 65pf
 • Czułość wejść RCA ... 500mV
 • Czułość wejść XLR ... 1V
 • Czułość wejścia MM ... 5mV
 • Wymiary SxWxG ... 44.45 x 19.4 x 41.9 cm
 • Masa ... 13.6 kg

 

Specyfikacja techniczna:

 • 15.1 kanałowe symetryczne gniazda wyjściowe
 • 5 gniazd wejściowych HDMI i 2 gniazda wyjściowe HDMI
 • Wejścia cyfrowe: 4 optyczne, 3 koaksjalne, 1 AES/EBU, 2 USB typ A, 1 USB typ B (asynchroniczne 2.0 24bit/192kHz)
 • Wejścia analogowe: 2 pary symetrycznych gniazd wejściowych XLR, 5 par niesymetrycznych gniazd RCA, w tym dedykowane wejście dla gramofonu z wkładką MM, oraz zestaw niezbalansowanych gniazd wielokanałowego standardu 7.1.
 • Najwyższej klasy konwerter sygnału wideo 8K/60Hz i 4K/120Hz
 • Dekodery m.in.: Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer, DTS:X Pro, Neural:X Surround Upmixer, Auro-3D, Auro-Matic, Auro 9.1, Auro 10.1, 11.1
 • High Dynamic Range (HDR): HDR (static HDR), Dynamic HDR, HDR10+, HLG, Dolby Vision (z trybem ,,low latency”)
 • Korekcja akustyczna: RoomPerfect