MX100MX100MX100

McIntosh MX100 - przedwzmacniacz AV
wyspecjalizowany w obsłudze
sygnałów cyfrowych

Przedwzmacniacz/procesor audio-wideo McIntosh MX100 to urządzenie wyspecjalizowane w obsłudze sygnałów cyfrowych i pominięto w nim obsługę sygnałów analogowych. Na wyposażeniu są 4 wejścia HDMI oraz 1 wyjście HDMI. Wyjście HDMI obsługuje kanał zwrotny audio eARC. Wszystkie wejścia/wyjścia HDMI są zgodne z HDCP 2.2, obsługują pasmo 18Gbps, wspierają formaty HDR (High Dynamic Range) Dolby Vision, HDR10 i HLG. Wspierane są też 4K Ultra HD 50/60Hz, kolory 4:4:4, Rec.2020 oraz funkcja przekazywania wideo 3D (pass-through). Oprócz tego do dyspozycji są jeszcze 4 cyfrowe wejścia audio, 2 koncentryczne i 2 optyczne.

Analogowe wyjście audio ma postać 11.2-kanałową, co pozwala na obsługę konfiguracji 7.2.4. Wyjścia analogowe są zrealizowane w postaci symetrycznych gniazd XLR. MX100 jest kompatybilny z formatami obiektowego audio 3D Dolby Atmos oraz DTS:X. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano siedem 32-bitowych układów. Regulacja barwy pozwala zmieniać poziom niskich i wysokich tonów (bass, treble). Na wyposażeniu jest wbudowane oprogramowanie kalibracyjne Audyssey MultEQ XT32 służące do korekcji problemów z akustyką pomieszczenia. W zestawie jest mikrofon pomiarowy i statyw do mikrofonu. Ustawienia konfiguracyjne można zapisywać na nośnikach USB i wczytywać je później, jeśli zechcemy do nich powrócić.

Oprócz standardowej obsługi przy pomocy pilota zdalnego sterowania, MX100 może też być włączony do systemu automatyki domowej i sterowany przez port RS232. Na wyposażeniu są też gniazda wyzwalaczy i gniazda do przekazywania sygnałów sterujących. MX100 jest przystosowany do instalacji w standardowych szafkach, w segmencie o wysokości 2U. Uchwyty do szafki można zdemontować jeśli nie są potrzebne. Zastosowano charakterystyczne dla firmy McIntosh rozwiązania wzornicze jak frontowy panel z czarnego szkła, podświetlane logo i srebrne elementy wykończeniowe.

Specyfikacja techniczna:

  • 11.2 kanałowe symetryczne gniazda wyjściowe
  • 4 gniazda wejściowe HDMI 2.2 i 1 gniazdo wyjściowe HDMI 2.2
  • Wejścia cyfrowe: 2 optyczne, 2 koaksjalne
  • Najwyższej klasy konwerter sygnału wideo 4K Ultra HD
  • Dekodery: Dolby Atmos, Dolby Surround Upmixer, DTS:X, Neutral:X Surround Upmixer 
  • High Dynamic Range (HDR): Dolby Vision, HDR10 i HLG

​Dane techniczne MX100:

  • Napięcie wyjściowe XLR ... 5V rms
  • Zniekształcenia THD: 0.005%
  • Wymiary SxWxG: 44,45cm (48,3cm z uchwytami montażowymi) x 11cm (z nóżkami) x 53,3 cm (z panelem przednim i kablami)
  • Masa ... 7.7 kg