MVP901MVP901MVP901

McIntosh MVP901 – odtwarzacz BluRay
z technologią 4K Ultra HD

 

Odtwarzacze Blu-ray stanowią obecnie ważny element systemów kina domowego, a McIntosh MVP901 został zaprojektowany tak, aby dostarczyć jak najwięcej radości w ciągu wielu lat użytkowania. Dzięki możliwość interpolacji obrazu rozdzielczości 1080P jak i niższej jakości do formatu 4K Ultra HD, można tchnąć nowe życie w posiadaną bibliotekę filmów. MVP901 idealnie pasuje do przedwzmacniaczy MX122 i MX160 kompatybilnych z obsługą rozdzielczości 4K.  

Wbudowane dekodery dźwięku Dolby® True HD i DTS-HD Master Audio™ umieszczą nas w samym środku akcji. MVP901 może przesyłać do procesora kina domowego sygnał dźwiękowy zakodowany w najnowszych formatach wielokanałowych, takich jak: Dolby Atmos, DTS:X™ oraz Auro-3D®. Odtwarzacz w pełni kompatybilny z płytami Blu-ray 3D, a  wysoka moc przetwarzania danych pozwala na superszybki start. 

Rozbudowane możliwości konfiguracji pozwalają na uzyskanie perfekcyjnej jakości obrazu. MVP901 nie ogranicza się tylko do filmów, to również świetne źródło muzyczne. Możemy cieszyć się wybitnym dźwiękiem płyt CD, SACD i DVD-Audio, których sygnał przesyłany jest do zbalansowanych (XLR) i niezbalansowanych (RCA) gniazd wyjściowych. Ośmiokanałowy przetwornik cyfrowo-analogowy 32bit/192kHz, który pracuje w stereofonicznym, poczwórnie zbalansowanym trybie, gwarantuje brzmienie o najwyższej jakości. 

Wyjście HDMI może zostać użyte w celu odtwarzania dźwięku wielokanałowego. Potrójna optyka zastosowanego lasera, umożliwia perfekcyjny odczyt fal o zróżnicowanej długości gdyż jest zoptymalizowana dla wielu formatów płyt.

Trzy gniazda USB (1 z przodu, a 2 z tyłu) umożliwiają odtwarzanie z dysków twardych plików audio i wideo. Dzięki wbudowanemu złączu ethernetowemu dostępny jest także sieciowy streaming plików oraz usługa BD-Live.

Obudowę MVP901 wykonano częściowo z pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra ze szklanym panelem przednim z klasycznym zielonym podświetleniem przycisków McIntosha.

 

Cechy i specyfikacja urządzenia:

  • Odtwarzacz formatów: Blu-ray/Blu-ray 3D/CD/SACD/DVD/DVD-Audio
  • Wbudowane dekodery dźwięku wielokanałowego Dolby® True HD i DTS-HD Master Audio™
  • Obsługa sygnału Dolby Atmos, DTS:X™, Auro-3D®
  • Wyjścia cyfrowe: 1x HDMI, 1x koaksjalne, 1x optyczne (Toslink)
  • Zgodność z BD-Live
  • W pełni zbalansowana dwukanałowa konstrukcja
  • Niesymetryczne i symetryczne wyjścia analogowego sygnału stereofonicznego
  • Wymiary: (SxWxG) 44.5 x 15.4 x 34.3 cm
  • Waga: 8,8 kg