MTI100MTI100MTI100MTI100

McIntosh MTI100

 

McIntosh MTI100 – jednobryłowy system audio z wbudowanym gramofonem i łączem Bluetooth®

 

Gramofon? ✔
Wzmacniacz? ✔
Przedwzmacniacz lampowy? ✔
Przedwzmacniacz gramofonowy? ✔
Wejście analogowe? ✔
Wejścia cyfrowe? ✔
Odbiornik Bluetooth®? ✔
Wyjścia głośników? ✔
Wyjście subwoofera? ✔
Gniazdo słuchawkowe? ✔
Technologia McIntosha? ✔

 

Czego jeszcze potrzebujmy? Jedynym elementem który trzeba dodać do MTI100 by słuchać muzyki są zestawy głośnikowe. 

 

Na pierwszy rzut oka McIntosh MTI100 może wyglądać jak typowy gramofon, ale bliższe przyjrzenie się pokaże, iż w rzeczywistości jest urządzeniem o dużo większych możliwościach. Tak naprawdę jest to jedyny w swoim rodzaju produkt, stworzony dla osób, które pragną maksymalnej funkcjonalności  ale nie potrzebują lub też nie mają miejsca dla wieloelementowego systemu audio. Dzięki rozbudowanej gamie połączeń MTI100 może stać się centrum domowej rozrywki dla osób preferujących nowoczesny styl życia. Po prostu podłącz swoje ulubione głośniki  a otrzymasz kompletny i wszechstronny system audio.

 

Urządzenie zawiera gramofon, lampowy przedwzmacniacz, ekranowany przedwzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz mocy. Układy wejściowe pozwalają na podłączenie zewnętrznego źródła analogowego (jedno wejście RCA), źródeł cyfrowych (wejścia koncentryczne i optyczne), a także na bezprzewodowy odbiór sygnału audio poprzez HD Bluetooth (wersja 4.2). Oprócz terminali głośnikowych do dyspozycji jest też wyjście z przedwzmacniacza, wyjście RCA na subwoofer i wyjście słuchawkowe. Gramofon odtwarza płyty o prędkościach obrotowych 33-1/3 oraz 45 obr/min. Zmiana prędkości jest manualna. Aluminiowe ramię o długości 9 cali jest tłumione, ma koncentryczną przeciwwagę ,anti-skating i jest wyprodukowane przez słynną, amerykańską firmę VPI. Talerz o masie 3.2 kg wykonano z aluminium. Zastosowano napęd paskowy. Synchroniczny silnik na prąd zmienny ma stałe magnesy. Dzięki niemu prędkość obrotów talerza jest precyzyjnie zsynchronizowana z częstotliwością pracy linii zasilającej co skutkuje precyzją obrotów jakże kluczową dla dokładności odtwarzania płyt winylowych. Górna płyta MTI100 jest wykonana ze szkła o grubości 9,5 mm . Jest to takie same szkło jak na przednich panelach wzmacniaczy McIntosha. Szklana płyta spoczywa na płycie metalowej o grubości 6,5 mm, co zwiększa stabilność całej konstrukcji. Masywność talerza i metalowej płyty skutkuje zwiększoną absorpcją i lepszą odpornością na zniekształcenia, które mogą być wywołane przez drgania zewnętrzne. W MTI100 standardowo zainstalowana jest wkładka typu MM Sumiko Olympia. Ma ona eliptyczną igłę na aluminiowym wsporniku. System mocowania wspornika pozwala uzyskać bardziej dynamiczny dźwięk i szersze pasmo przenoszenia. Nominalne napięcie wyjściowe to 4mV, a zalecana siła nacisku to 2 gramy.

 

Wzmacniacz mocy to konstrukcja pracująca w klasie D, o mocy na kanał równej 80W dla 4Ω oraz 50W dla 8Ω. Dwie lampy próżniowe 12AX7 zasilają główną sekcję przedwzmacniacza, a wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy umieszczono w specjalnej obudowie w celu ekranowania, które zapobiega przenikaniu zakłóceń lub szumu do sygnału analogowego. Łącznie, przedwzmacniacz lampowy i ekranowany przedwzmacniacz gramofonowy stanowią doskonały wybór, jeśli pragniesz aby Twoje płyty winylowe zabrzmiały jak najlepiej.

 

Aby powiązać ze sobą odtwarzanie  płyt winylowych z nowoczesnymi metodami odtwarzania, MTI100 oferuje możliwość strumieniowania muzyki za pomocą łącza High Definition Bluetooth 4.2, które zapewnia najlepszą jakość dźwięku z Twojego urządzenia Bluetooth. Zewnętrzna antena Bluetooth pomaga osiągnąć optymalny odbiór i jakość sygnału. Analogowe i cyfrowe wejścia audio umożliwiają podłączenie zewnętrznych źródeł sygnału, takich jak odbiornik TV, tuner lub odtwarzacz płyt CD. 

 

Regulację głośności i wybór wejść można kontrolować za pomocą dołączonego pilota albo przy użyciu dwóch gałek umieszczonych na górze urządzenia. Podświetlane logo McIntosha znajduje się w górnym szklanym panelu, podczas gdy klasyczne logo McIntosha zdobi przód plinty MTI100. 

 

Dane techniczne:

Gramofon:

 • Typ wkładki gramofonowej: MM z igłą o szlifie eliptycznym
 • Impedancja obciążenia: 47kΩ
 • Separacja kanałów: 30 dB przy 1kHz
 • Rekomendowana siła nacisku: 2 g
 • Masa wkładki: 6,5 g
 • Napięcie wyjściowe: 4 mV przy 1kHz
 • Pasmo przenoszenia: 12 Hz – 30kHz
 • Prędkości obrotowe: 33⅓ i 45 obr./min
 • Odstęp sygnału od szumu: 35dB - 40dB
 • Kołysanie i drżenie: 0,1%

Wzmacniacz:

 • Moc: 50W przy 8 Ω i 80W przy 4 Ω
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20kHz
 • Odstęp sygnału od szumu: 90dB 

Cyfrowe wejścia:

 • Optical: 16Bit, 24Bit - 32kHz to 192kHz
 • Coaxial: 16Bit, 24Bit - 32kHz to 192kHz 

Bluetooth:
A2DP, AVRCP, SBC, HD

Wymiary (szer. x wys. x głęb.):  49 x 17 x 36 cm 

Waga: 15.2 kg