MS500MS500MS500

McIntosh MS500
referencyjny streamer + DAC

 

MS500 obsługuje strumieniowanie z internetu oraz różnego rodzaju zasobów lokalnych. Wbudowany dysk SSD 500GB jest wykorzystywany zarówno dla systemu operacyjnego jak i do zapisu plików z muzyką. Na wyposażeniu jest gniazdo Ethernet do połączenia z siecią. Przez połączenie sieciowe można strumieniować z serwisów internetowych takich jak Deezer, Murfie, Pandora, Rhapsody, SiriusXM, Slacker, Spotify, TIDAL czy TuneIn, a także internetowych stacji radiowych. Można też odtwarzać pliki z komputerów w tej samej sieci i dysków sieciowych NAS. Trzy porty USB (dwa USB 2.0, jeden USB 3.0) pozwalają na podłączanie nośników z plikami audio.

 

MS500 może automatycznie synchronizować pliki zapisane na komputerach znajdujących się w sieci lokalnej tak by były one gotowe do odtwarzania. Kopie plików mogą też być zapisywane w chmurze na Amazon Cloud Drive, Apple iCloud lub Google Drive. Pozwala to też na synchronizację muzyki w wielu miejscach gdy tylko MS500 zostanie tam zainstalowany. Zakupiona w serwisach chmurowych muzyka może być automatycznie dodawana do biblioteki do odtwarzania. Na wyposażeniu są zarówno wyjścia cyfrowe jak i analogowe. Sygnał analogowy jest dostępny na wyjściach niesymetrycznych RCA oraz symetrycznych XLR. Sygnał cyfrowy SPDIF jest dostępny na wyjściu koncentrycznym i na wyjściu optycznym. Oprócz tego jako wyjście może też pracować każde z gniazd USB, przy czym tylko jedno może być aktywne. Konwerter cyfrowo-analogowy jest odizolowany od płyty głównej. Obsługiwane są sygnały cyfrowe PCM do rozdzielczości 192kHz/24bity.

 

MS500 bazuje na Linuxowym systemie operacyjnym. Do dyspozycji jest kilka wariantów sterowania. Można wykorzystać darmową aplikację na system iOS lub na system Android. Można skorzystać z interfejsu w przeglądarce internetowej. Można też skorzystać z będącego na wyposażeniu pilota. MS500 ma dwa wyjścia wideo (HDMI, VGA) do wyświetlania interfejsu użytkownika. Oprócz tego urządzenie jest kompatybilne z różnymi systemami automatyki. Na wyposażeniu są gniazda do przekazywania sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalaczy. MS500 pracuje bardzo cicho. Dysk SSD nie ma ruchomych części. Zadbano też o odpowiednią wentylację urządzenia i procesor pracuje bez wiatraka.

 

Dane techniczne MS500:

  • Zniekształcenia THD: 0,005%
  • Pasmo przenoszenia: 2Hz-22kHz
  • Stosunek sygnał/szum: 102dB
  • Zakres dynamiki: 96dB
  • Napięcie wyjściowe: 4V XLR | 2V RCA
  • Wymiary SWG: 445x98x401 mm
  • Waga: 6,1 kg