McIntosh MQ112McIntosh MQ112

McIntosh MQ112
analogowy korektor dźwięku

 

PRZEJMIJ KONTROLĘ NAD DŹWIĘKIEM

Poszukiwanie idealnie brzmiącego dźwięku w domowym systemie audio może być frustrujące, ponieważ praktycznie żadne domowe pomieszczenie nie zostało standardowo zaprojektowane z myślą o reprodukcji dźwięku. Może to prowadzić do ciągłego majstrowania przy obróbce akustycznej, zmiany rozmieszczenia głośników, a nawet przestawiania mebli (co może nie spotkać się z akceptacją innych domowników). Zamiast tracić czas na dłubanie  przy systemie lub pomieszczeniu, przejmij kontrolę nad dźwiękiem dzięki korektorowi MQ112 i spędź więcej czasu na słuchaniu muzyki. Nieustannie dążąc do doskonałego dźwięku, rozumiemy frustrację związaną z dostosowaniem przestrzeni życiowej do optymalnej reprodukcji dźwięku. Dzięki MQ112 można dokonać zmian w samej muzyce, aby przezwyciężyć problemy z akustyką pomieszczenia. Rezultaty mogą być oszałamiające i mogą sprawić, iż nawet świetnie brzmiący system stereofoniczny zagra jeszcze lepiej.

 

8 PASM KONTROLI

Sercem MQ112 jest 8-pasmowy korektor analogowy (zwany również korektorem stereofonicznym), który umożliwia zwiększanie lub zmniejszanie poziomów sygnału audio w 8 kluczowych pasmach w zakresie częstotliwości audio od 25 Hz do 10 kHz. Pomyśl o nim jak o ,,rzeźbiarzu dźwięku”, który pozwala precyzyjnie dostroić sygnał audio. Dzięki imponującemu zakresowi regulacji w zakresie ±12 dB dla każdego pasma, można łatwo poradzić sobie z każdym wyzwaniem dźwiękowym. MQ112 to doskonałe rozwiązanie, którego potrzebujesz, aby wzmocnić lub stłumić wybrane zakresy instrumentów lub rodzaje głosu ludzkiego, zmieniając finalne wrażenia odsłuchowe.

 

MOŻE POPRAWIĆ BRZMIENIE STARSZEJ MUZYKI

Korektor MQ112 nie tylko poprawia akustykę pomieszczenia, ale może także tchnąć nowe życie w starsze, niedoskonałe dźwiękowo nagrania. Dzięki mistrzowskiej precyzji MQ112 można dokonać optymalnej regulacji wybranych częstotliwości, kompensując niedociągnięcia spotykane w starszych utworach co ukaże ich ukryty blask. Pokrętło TILT, z subtelnym przesunięciem balansu tonalnego o ±6 dB, pozwala jeszcze bardziej dostosować dźwięk do swoich potrzeb. Wzmocnienie basów przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości wysokich tonów lub działanie na odwrót - wybór tego co zrobisz należy tylko do Ciebie. Ustawienia IN i OUT pokrętła EQ Control pozwalają ominąć cały obwód korektora, dzięki czemu można porównać dostosowany dźwięk z oryginalną, niezmienioną wersją, zapewniając uzyskanie idealnego profilu audio. Korzystając z jednego z programowalnych wyzwalaczy w przedwzmacniaczu systemu audio, korektor może być przełączany w tryb IN lub OUT w zależności od wyboru wejścia lub wzmacniacza. Wykonany z precyzją i oferujący dużą wszechstronność, MQ112 może pochwalić się wyjątkowo niskim poziomem szumów i minimalnymi zniekształceniami, bezproblemowo współpracując z wysokiej jakości systemami audio.

 

WSZECHSTRONNY KOMPONENT SYSTEMU AUDIO

Wszechstronny MQ112 posiada zarówno zbalansowane, jak i niezbalansowane wejścia i wyjścia, dzięki czemu można go łatwo włączyć do posiadanego systemu stereofonicznego: wystarczy umieścić go między przedwzmacniaczem a wzmacniaczem(ami) mocy i podłączyć je wszystkie razem za pomocą wybranych wejść i wyjść. Typ używanego wejścia nie musi odpowiadać typowi wyjścia; na przykład można podłączyć przedwzmacniacz (lub inny komponent audio z regulacją głośności, taki jak niektóre odtwarzacze CD) przez niezbalansowane wejścia, a następnie podłączyć MQ112 do wzmacniacza mocy za pomocą zbalansowanych kabli przez zbalansowane wyjścia. MQ112 może być również używany ze wzmacniaczami zintegrowanymi, pod warunkiem, iż wzmacniacz zintegrowany ma wyjmowane zworki, dzięki czemu sekcja przedwzmacniacza może być odłączona od sekcji wzmacniacza mocy. Wszechstronność MQ112 jest jeszcze bardziej widoczna dzięki drugiej parze wyjść, która otwiera szerokie spektrum możliwości cieszenia się muzyką. Możesz odtwarzać tę samą muzykę przez oddzielny system stereo w innym pomieszczeniu, wykonać bi-amping pojedynczej pary głośników dla optymalnej kontroli dźwięku lub podłączyć subwoofer, aby uzyskać dodatkowy zakres basu. W przypadku subwooferów bez wejść stereo, drugie wyjście MQ112 można ustawić na MONO; w ten sposób można również podłączyć dwa subwoofery. W bardziej skomplikowanych systemach, MQ112 można podłączyć do systemu poprzez pętle oznaczoną jako PROCESSOR i gniazda nagrywania/odtwarzania TAPE MONITOR, które można znaleźć w wielu przedwzmacniaczach i wzmacniaczach zintegrowanych.

 

KLASYCZNY MCINTOSH

Konstrukcja korektora środowiskowego MQ112 jest świadectwem zaangażowania firmy McIntosh w ponadczasową estetykę i wysokiej jakości materiały. Czarny szklany panel przedni, aluminiowe pokrętła sterujące, podświetlane logo i niestandardowe, obrabiane maszynowo aluminiowe listwy boczne są charakterystyczne dla tej marki. Porty Power Control na tylnym panelu pozwalają na bezproblemową integrację z innymi komponentami McIntosha, ułatwiając włączanie i wyłączanie MQ112 wraz z resztą systemu audio.

 

DANE TECHNICZNE:

 • Znamionowe napięcie wyjściowe: 2,5V niesymetryczne i 5V symetryczne
 • Wzmocnienie napięciowe (wszystkie regulacje wyłączone): 0dB 
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0.005% od 20Hz do 20kHz
 • Zakres regulacji: ±12dB przy 25Hz, 50Hz, 100Hz, 200Hz, 400Hz, 1kHz, 3kHz i 10kHz
 • Maksymalne napięcie wyjściowe: 10V niesymetryczne i 20V symetryczne 
 • Maksymalne napięcie wejściowe: 10V niesymetryczne i 20V symetryczne 
 • Pasmo przenoszenia (wszystkie regulacje wyłączone): +0, -0,5dB od 20Hz do 20kHz
  +0, -1dB od 10Hz do 100kHz 
 • Impedancja wejściowa: 10 kΩ niesymetryczny i 20 kΩ symetryczny 
 • Impedancja wyjściowa: 500 Ω niesymetryczny i 1000 Ω symetryczny
 • Stosunek Sygnał/Szum: 115dB 
 • Wymiary: (S x W x G) 44,5 cm x 10 cm x 39,8 cm.
 • Waga (samego urządzenia): 6,8 kg
 • Waga (zapakowanego urządzenia): 13,4 kg