McIntosh MI502McIntosh MI502McIntosh MI502

McIntosh MI502 – cyfrowy,
dwukanałowy wzmacniacz mocy

 

Wszechstronny, dwukanałowy wzmacniacz cyfrowy MI502, może dostarczać nieskazitelnie czystą muzykę do wielu pomieszczeń w Twoim domu. Doskonale sprawdza się w spersonalizowanych instalacjach audiowizualnych, w wysokiej jakości kinie domowym oraz podczas odsłuchów stereofonicznych. Jego moc na kanał wynosi 500W/8Ω lub 800W/4Ω dzięki wykorzystaniu wysoko zaawansowanych rozwiązań, takich jak: bardzo wydajne zasilacze i wyrafinowane konstrukcyjnie wzmacniacze w klasie D, które nie wymagają stosowania wiatraków generujących szumy. Wszystko to skutkuje jakością dźwięku rzadko dostępną w sektorze audiowizualnych urządzeń instalacyjnych.

 

Możliwości wykorzystania wszechstronnego MI502 w domowym systemie rozrywki są niemal nieograniczone. Można go użyć do zasilania lewego i prawego kanału w kinie domowym; do zasilania dwóch subwooferów ściennych; para MI502 może zasilać trzy przednie kanały kina domowego plus jeden subwoofer, albo parę głośników zewnętrznych, gdy domowa impreza przenosi się na taras lub do ogrodu. Dodatkowo, zespół wielu MI502 może być użyty do zasilania licznych głośników audio zainstalowanych w różnych miejscach całego domu.

 

Wymiary MI502 umożliwiają jego bezproblemowy montaż w standardowych szafach instalacyjnych, w których zajmuje wysokość ,,2U". Jednostka ,,U" - 1,75 cala (44,45 mm) standaryzuje wysokość urządzeń montowanych w szafach instalacyjnych. Pojemność szaf jest związana z ich wysokością i jest określana właśnie za pomocą ustandaryzowanych jednostek ,,U". ,,2U" ma wysokość 3,5 cala, tj. 88,9 mm. Do montażu MI502 w ww. szafie stosowane są specjalistyczne uchwyty, które można zdemontować przy instalacji wolnostojącej.

 

Na przednim panelu znajdują się dwa podświetlane na niebiesko wskaźniki wychyłowe McIntosha, które pokazują poziom natężenia dźwięku każdego kanału, natomiast wielokolorowe wskaźniki LED informują o aktualnym stanie pracy każdego kanału. Tylny panel zawiera parę wejść zbalansowanych i niezbalansowanych umożliwiających połączenie MI502 z przedwzmacniaczem oraz zestaw firmowych gniazd głośnikowych do podłączenia kolumn.

 

Inne rozwiązania technologiczne, które posiada MI502 to:

 • Power Guard® zapobiega przeciążeniu zestawów głośnikowych.
 • Sentry Monitor™ chroni wzmacniacz przed skutkami zwarcia, wyłączając stopień wyjściowy zanim prąd przekroczy bezpieczną wartość, a następnie resetując się automatycznie, gdy warunki pracy wrócą do normy.
 • Wejście i wyjście 12-woltowego wyzwalacza
 • Przyjazny środowisku naturalnemu czujnik sygnału wejściowego może wyłączyć wzmacniacz po zadanym czasie jeśli żaden sygnał nie zostanie wykryty lub włączyć wzmacniacz gdy na wejściu uśpionego wzmacniacza pojawi się nowy sygnał.

MI502 posiada charakterystyczne dla marki elementy wzornicze takie jak czarny, szklany panel przedni, niebieskawe wskaźniki wychyłowe, podświetlane logo McIntosha, oraz srebrne elementy wykończeniowe.

 

Specyfikacja techniczna:

 • Moc na kanał: 2x500W (4Ω) i 2x800W (8Ω)
 • Zniekształcenia THD: 0,05%
 • Stosunek sygnał/szum: 98dB
 • Współczynnik tłumienia: > 65 (8Ω) i > 32 (4Ω) 
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz (+0/-0,9dB)
 • Dynamic Headroom: 2,7dB (8Ω) i 3,7dB (4Ω)
 • Wymiary SxWxG: 44,45cm (48,3cm z uchwytami montażowymi) x 11cm (z nóżkami) x 53,3 cm (z panelem przednim i kablami) 
 • Waga: 9,8 kg.