MI128MI128

McIntosh MI128
ośmiokanałowy, cyfrowy wzmacniacz mocy

 

Wszechstronny, ośmiokanałowy wzmacniacz cyfrowy MI128, może być użytkowany w szerokim spektrum systemów audio-video. Doskonale sprawdza się w personalizowanych instalacjach audiowizualnych, w wysokiej jakości kinie domowym oraz podczas odsłuchów stereofonicznych. Jego  moc na kanał wynosi 120W/8Ω lub 120W/4Ω dzięki wykorzystaniu wysoko zaawansowanych rozwiązań, takich jak bardzo wydajne zasilacze i wyrafinowane konstrukcyjnie wzmacniacze w klasie D. Dzięki temu nie było potrzeby instalacji wiatraków do poprawy chłodzenia. Wszystko to skutkuje jakością dźwięku rzadko dostępną w sektorze audiowizualnych urządzeń instalacyjnych.

 

Wymiary MI128 umożliwiają jego bezproblemowy montaż w standardowych szafach instalacyjnych, w których zajmuje wysokość ,,2U". Jednostka ,,U" - 1,75 cala (44,45 mm) standaryzuje wysokość urządzeń montowanych w szafach instalacyjnych. Pojemność szaf jest związana z ich wysokością i jest określana właśnie za pomocą ustandaryzowanych jednostek ,,U". ,,2U" ma wysokość 3,5 cala, tj. 88,9 mm. Do montażu MI128 w ww. szafie stosowane są będące na wyposażeniu specjalistyczne uchwyty, które można zdemontować przy instalacji wolnostojącej.

 

Status pracy każdego z obsługiwanych kanałów dźwięku sygnalizuje przypisany do niego wielokolorowy wskaźnik diodowy umieszczony na szklanym panelu przednim. Każdy kanał posiada wejście niesymetryczne typu RCA oraz specjalistyczny terminal głośnikowy typu Phoenix. Na tylnej ściance urządzenia umieszczono kontrolery umożliwiające zbalansowanie poziomów głośności. W poszczególnych parach kanałów sygnał stereo można przełączyć w tryb mono. 

 

Oprócz indywidualnych wejść dla poszczególnych kanałów do dyspozycji są też dwa wejścia cyfrowe (każde zdublowane w postaci koncentrycznej i optycznej) oraz dwa wejścia analogowe LR. Zarówno dodatkowe wejścia analogowe jak i wejścia cyfrowe mogą być wykorzystane jako szyna (BUS) dostarczająca sygnał do wybranych kanałów. Sygnał z analogowych wejść BUS może być przekazany na zewnątrz do innych urządzeń. Każdy kanał wzmacniacza MI128 ma przełączniki do wyboru źródła. W pierwszym kroku jest to wybór pomiędzy własnym wejściem lokalnym a szyną. Jeśli wybrana zostanie szyna, to dodatkowo trzeba wybrać jedno z czterech wymienionych wyżej wejść.
 

W MI128 zastosowano firmowe układy zabezpieczające stosowane w high-endowych produktach marki McIntosh. Technologia Loudspeaker Guard zapobiega przeciążeniu głośników, a układ Sentry Monitor™ chroni wzmacniacz przed skutkami zwarcia, wyłączając stopień wyjściowy zanim prąd przekroczy bezpieczną wartość. Kiedy warunki pracy urządzenia wrócą do normy wówczas wzmacniacz samoczynnie wraca do normalnej pracy. Na tylnej ściance MI128 umieszczono także wejście i wyjście 12-woltowego wyzwalacza. Przyjazny środowisku naturalnemu czujnik sygnału wejściowego może wyłączyć wzmacniacz po zadanym czasie jeśli żaden sygnał nie zostanie wykryty lub włączyć wzmacniacz gdy na wejściu uśpionego wzmacniacza pojawi się sygnał.

 

MI128 posiada charakterystyczne dla marki elementy wzornicze takie jak czarny, szklany panel frontowy, podświetlane firmowe logo oraz srebrne elementy wykończeniowe przedniej ścianki. 

 

Specyfikacja techniczna:

  • Moc: 120W (4Ω) i 150W (8Ω) na kanał
  • Zniekształcenia THD: 0.05%
  • Stosunek sygnał/szum: 95dB
  • Współczynnik tłumienia: > 65 (8Ω) i > 32 (4Ω) 
  • Pasmo przenoszenia: +0, -0.5dB (20Hz-20kHz)
  • Dynamic Headroom: 2,1dB (8Ω) i 3,3dB (4Ω)
  • Wymiary SxWxG: 44,45cm (48,3cm z uchwytami montażowymi) x 11cm (z nóżkami) x 53,3 cm (z panelem przednim i kablami) 
  • Waga: 10 kg/szt.