McIntosh MHA50McIntosh MHA50McIntosh MHA50

McIntosh MHA50 - przenośny
wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym
przetwornikiem cyfrowo-analogowym

 

Słuchaj swojej ulubionej muzyki z jakością typową dla urządzeń marki McIntosh, wszędzie tam dokąd się udasz. Dzięki MHA50 twoje słuchawki będą ci wdzięczne za taką możliwość. W dzisiejszych czasach niemal wszyscy mają przy sobie większość, jeśli nie całość swojej ulubionej muzyki w kieszeni lub torbie, gdzie jest łatwo dostępna poprzez użycie słuchawek. Chociaż jest to wygodne to nie brzmi ona tak dobrze, jak to tylko możliwe. Jakość muzyki odtwarzanej ze smartfona, tabletu lub laptopa mogłaby być wyższa. Mobilny MHA50 może wydobyć z posiadanej muzyki wszystko to co najlepsze i sprawić aby dzięki twoim słuchawkom zabrzmiała lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.Do MHA50 poprzez wejścia USB można podłączyć kablami przenośne urządzenia z rodziny Apple® iOS, urządzenia Android OTG, a także komputery Mac® i Windows® (w przypadku Windows należy zainstalować sterowniki od producenta). Firma McIntosh zadbała także o bezprzewodową transmisję sygnału muzycznego dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth® 4.2, także z wykorzystaniem kodeka aptX™.

 

McIntosh MHA50 stanowi połączenie wzmacniacza słuchawkowego z przetwornikiem DAC. Warto zauważyć, iż jest to pierwszy w pełni przenośny sprzęt tej firmy. Zastosowano w nim wysokiej jakości 32-bitowy konwerter cyfrowo analogowy. Obsługiwane są pliki wysokiej rozdzielczości 32-bity/192kHz, DSD64, DSD128, DXD352.8, DXD384 i praca w asynchronicznym trybie USB audio. Akumulator o pojemności 3000 mAh zapewnia do 6 godzin ciągłego odtwarzania na jednym ładowaniu nawet w przypadku nieustannego korzystania z interfejsu Bluetooth®. Oczywiście w przypadku korzystania z połączenia przewodowego czas pracy ulega znaczącemu wydłużeniu. MHA50 to eleganckie, lekkie i kompaktowe urządzenie, którego wielkość zbliżona jest do smartfonów. Obudowa ma z jednej strony skośnie ustawione i nieznacznie zaokrąglone ścianki aby ułatwić trzymanie i przenoszenie w kieszeni. Panel frontowy jest szklany i znajduje się na nim dotykowy regulator głośności zainspirowany klasycznym wyglądem gałek znanych ze sprzętu stacjonarnego McIntosha. MHA50 został wykonany głównie z wykorzystaniem wytrzymałego wytłaczanego aluminium, co wspomaga ekranowanie i blokuje niepożądane zewnętrzne zakłócenia. 

 

W celu zwiększenia kompatybilności MHA50 z różnymi typami słuchawek wprowadzono możliwość dopasowania wielkości wzmocnienia (,,Gain") do podłączonych słuchawek (2 tryby: „Low” i „High”). Ten mobilny wzmacniacz może współpracować ze słuchawkami o impedancji od 8 do 600 Ω, w tym z firmowym, high-endowym modelem McIntosh MHP1000. Posiada on także na wyposażeniu znany ze stacjonarnych urządzeń McIntosha układ HXD® (Headphone Crossfeed Director), który ma na celu stworzenie iluzji odsłuchu z wykorzystaniem konwencjonalnych kolumn głośnikowych. Zapewnia on również dodatkowy wymiar muzyce w naturalnie brzmiący sposób i może być łatwo włączany i wyłączany w zależności od preferencji użytkownika. Sygnał wyjściowy jest dostępny na złoconym gnieździe mini-jack 3,5mm, do którego nie tylko podłącza się posiadane słuchawki ale także może ono służyć do połączenia z aktywnymi głośnikami. W takim przypadku MHA50 pełni rolę przetwornika cyfrowo-analogowego. Urządzenie także wyposażono w złącza USB i USB-B przeznaczone do podłączenia laptopów, mobilnych odtwarzaczy multimediów oraz smartfonów, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń z systemami Android oraz iOS. 

 

Ze wzmacniaczem załączane jest luksusowe skórzane etui. W zestawie jest też kabel Lightning-USB-A dla sprzętu Apple, kabel USB micro-B - USB micro-B dla sprzętu Android, kabel USB micro-B - USB-C OTG, a także kabel USB micro-B - USB-A dla komputerów z systemami Mac i Windows. Wszystkie kable mają długość 20cm. Kolejny element wyposażenia to podłączana bezpośrednio do gniazdka ładowarka z adapterem umożliwiającym podłączenie do sieci elektrycznej w Europie, USA i Japonii.  

 

Cechy charakterystyczne:

 • Obsługiwane sygnały ... PCM 16-bitów, 24-bity, 32-bity do 192kHz, DSD64, DSD128, DXD352.8, DXD384
 • Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o dwóch trybach wzmocnienia Low/High
 • Kompatybilny ze słuchawkami o impedancji od 8-600 Ω
 • Dwa wejścia cyfrowe USB, oraz wyjście liniowe 3,5mm
 • Bezprzewodowe połączenie dzięki użyciu technologii Bluetooth® 4.2 z aptX™
 • Akumulator o pojemności 3000mAh

 

Dane techniczne:

 • Moc wyjściowa: 200mW
 • Pasmo mocy: 20Hz - 20.000Hz
 • Pasmo przenoszenia: 20-50.000Hz (+0, -0,5dB)
 • Zniekształcenia THD: 0,005%
 • Stosunek sygnał/szum: 105dB
 • Napięcie przedwzmacniacza: 1,8V
 • Wejścia USB: 1 * typ A | 1 * micro B
 • Wymiary: (SxWxG) 70x155x14 mm
 • Masa: 0,2 kg