MHA 150MHA 150

McIntosh MHA150 - wzmacniacz słuchawkowy
z konwerterem cyfrowo-analogowym

 

Wzmacniacz słuchawkowy McIntosh MHA150 to w linii prostej następca wielokrotnie nagradzanego modelu MHA100. Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania z zakresu konwersji sygnału cyfrowego poszerzyły funkcjonalność nowego modelu.

Największą zmianą w stosunku do poprzednika jest konwerter cyfrowo-analogowy obsługujący większą gamę sygnałów cyfrowych. Pozostałe możliwości funkcjonalne i parametry pozostały niemal dokładnie takie same.

Wykorzystano firmową technologię autoformerów zaadaptowaną do specyfiki obciążenia jakim są słuchawki. Do wyboru są trzy tryby pracy dopasowane do różnych impedancji słuchawek. Można wybrać zakres 8-40Ω, 40-150Ω lub 150-600Ω. Dzięki temu każde słuchawki podłączone do tego urządzenia zapewniają najlepsze wrażenia dźwiękowe. Wyjście słuchawkowe o średnicy 6,3 mm znajduje się na przedniej ściance.

Na wyposażeniu jest system HXD (Headphone Crossfeed Director), który przetwarza dźwięk tak by na słuchawkach uzyskać efekt lokalizacji podobny jak z kolumn. Barwę można dopasować przy pomocy pięciostopniowej regulacji basu (Bass Boost Control). Regulacja działa w zakresie 0-12,5dB ze skokiem 2,5dB dzięki czemu zapewnia dopasowanie poziomu natężenia niskich tonów do własnych preferencji. 

Gama obsługiwanych sygnałów cyfrowych obejmuje DSD i DXD. Na wejście USB można podać sygnał PCM do 32-bitów/384kHz, DSD64, DSD128 and DSD256, a także DXD 352.8kHz i DXD 384kHz. Są jeszcze dodatkowo dwa wejścia cyfrowe: optyczne i koncentryczne. Na tych wejściach obsługiwane są sygnały PCM 16bitów, 24bity, 32-192kHz. Nowością, obecną w MHA150 jest firmowe wejście cyfrowe MCT, które przy współpracy z dedykowanym transportem SACD/CD MCT450 gwarantuje najwyższy poziom transmisji sygnału DSD. 

MHA150 ma wbudowany 50-watowy wzmacniacz mocy i wyjścia głośnikowe. Jest też wyjście z przedwzmacniacza na gniazdach RCA. Wysokiej jakości gniazda głośnikowe umożliwiają podłączenie zestawów głośnikowych o 8-omowej impedancji.

Dla sygnałów analogowych jest zarówno wejście niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR. Na wyposażeniu jest wejście i wyjście dla sygnałów wyzwalaczy. Ze wzmacniaczem dostarczany jest pilot zdalnego sterowania.

W pełni automatyczny układ Sentry Monitor, zabezpiecza urządzenie przed możliwością wystąpienia zwarcia. MHA150 posiada również wbudowany układ Power Guard, będący opatentowanym wynalazkiem firmy McIntosh. Jego zadanie polega na nieustannym monitorowaniu mocy wyjściowej wzmacniacza i zabezpieczeniu urządzenia przed przesterowaniem.

Obudowę wzmacniacza stworzono z wykorzystaniem pięknie wypolerowanej stali nierdzewnej, która idealnie współgra z klasycznym szklanym panelem przednim McIntosha, stanowiąc ozdobę każdego salonu.

Mniejsza, bardziej kompaktowa obudowa MHA150, ułatwia ustawienie urządzenia w różnych nietypowych miejscach, zwiększając możliwość dopasowania wzmacniacza do istniejącego otoczenia. Szerokość  jest taka sama jak odtwarzacza strumieniowego MB50 i wzmacniacza gramofonowego MP100 co pozwala stworzyć dopasowany wzorniczo system audio o wyjątkowo zgrabnym wyglądzie.

MHA 150 to także idealny partner dla firmowych słuchawek MHP1000.

 

Dane techniczne wzmacniacza słuchawkowego MHA150:

 • Współpraca ze słuchawkami o impedancji od 8 do 600 omów
 • Gniazdo słuchawkowe: ø 6,3 mm
 • Możliwość podłączenia 8-omowych kolumn głośnikowych
 • Moc 50 W/8 Ohm
 • Układ Sentry Monitor® - zabezpiecza przed zwarciem
 • Układ Power Guard® - chroni przed przesterowaniem
 • Podświetlane wskaźniki mocy wyjściowej
 • Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 32 Bit/192 kHz.
 • Cztery wejścia cyfrowe: asynchroniczne USB 2.0, MCT, koaksjalne i optyczne
 • Dwie pary wejść analogowych: zbalansowana (XLR) i niezbalansowana (RCA)
 • Wyjście sygnału z przedwzmacniacza pozwala przesyłać dźwięk do zewnętrznej końcówki mocy lub do subwoofera
 • Pięciozakresowa regulacja poziomu podbicia niskich tonów
 • Moc wyjściowa: 250 mW (ustawienie Normal), 1W (ustawienie High)
 • Pasmo przenoszenia 20-20 000 Hz, stosunek sygnał/szum: 105 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0,005 %
 • Wymiary (SxWxG): 29,2 x 14,9 x 45,7 cm
 • Waga: 12 kg