McIntosh MCD85McIntosh MCD85McIntosh MCD85McIntosh MCD85

McIntosh MCD85
odtwarzacz SACD/CD

 

Odkryj na nowo brzmienie swojej kolekcji płyt SACD i CD dzięki MCD85. Odtwarzacz ten wyglądem nawiązuje do ponadczasowego wzornictwa legendarnego modelu wzmacniacza MC275 i stylistyki retro prezentowanej przez takie urządzenia, jak: wzmacniacz lampowy MC1502, wzmacniacze zintegrowane MA252, MA352 oraz niedawno wprowadzony na rynek monofoniczny wzmacniacz tranzystorowy MC830 i lampowy przedwzmacniacz C8. Wiele osób pragnie, aby posiadany przez nich stereofoniczny system audio wyróżniał się swoim wyglądem. Aby umieścić go na widoku. Aby stał się przedmiotem rozmowy i potwierdzeniem tego, iż ,,Mieszka tu prawdziwy miłośnik muzyki”. MCD85 spełnia wszystkie powyższe wymagania. A nawet więcej.   

MCD85 może odtwarzać płyty SACD i CD, a także samodzielnie nagrane płyty CD-R/RW i DVD-R. Mogą na nich być zapisane pliki dźwiękowe w takich formatach dźwięku jak: AAC, AIFF, ALAC, DSD (aż do DSD128), FLAC, MP3, WAV i WMA. Gniazdo USB umożliwia odczytywanie plików muzycznych o maksymalnej rozdzielczości DSD256 i DXD384kHz i pozwala na przesyłanie sygnału cyfrowego z komputera lub innych cyfrowych źródeł sygnału. Odtwarzacz posiada podwójne cyfrowe gniazda optyczne i koaksjalne umożliwiające odczytywanie sygnału cyfrowego o maksymalnej rozdzielczości 192kHz.

Konwersja sygnału cyfrowego na analogowy dokonywana jest za pośrednictwem ośmiokanałowego, poczwórnie zbalansowanego, przetwornika cyfrowo-analogowego 32-bit/192kHz o szerokim zakresie dynamiki i wyjątkowo niskich zniekształceniach. W każdym kanale stereofonicznym pracują po cztery przetworniki, w poczwórnym układzie zbalansowanym. Dzięki temu zapewniają one dokładniejszą reprodukcję sygnału dźwiękowego, czego efektem są ekstremalna precyzja oraz wybitna klasa uzyskanego brzmienia.

MCD85 posiada analogowe gniazda wyjściowe RCA i XLR o stałym poziomie natężenia sygnału, oferując dużą wszechstronność w podłączeniu odtwarzacza do posiadanego systemu audio. Mniejsza od standardowej szerokość oraz symetryczne gniazda XLR odtwarzacza i zastosowanie długich przewodów XLR, umożliwiają umieszczenie MCD85 blisko ulubionego miejsca odsłuchu bez obawy utraty sygnału.

Napęd transportu z aluminiową tacką, obraca płytą CD lub SACD z dwukrotnie wyższą prędkością od standardowej i zapisuje dane w buforze pamięci dla lepszej korekcji błędów i precyzyjniejszego odczytu płyty. MCD85 posiada system dwóch laserów, współpracujących z jedną soczewką a różne długości fal świetlnych są dopasowane do optymalnego odczytu płyt SACD (650nm) i CD (790nm).

Układ Power Control umożliwia włączanie lub wyłączanie różnych urządzeń McIntosha połączonych w jeden system. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy mamy do czynienia z rozbudowanymi systemami audio lub zaawansowanymi systemami kina domowego.

Obudowę MCD85 wykonano częściowo z polerowanej stali nierdzewnej która idealnie współgra z charakterystycznymi pokrętłami kontrolnymi i szklanym panelem przednim z bezpośrednim podświetleniem LED. Ozdabiające boki odtwarzacza aluminiowe napisy z oznaczeniem modelu, podkreślają ponadczasowy wygląd urządzenia. 

 

 • Stereofoniczny odtwarzacz płyt SACD/CD.
 • Możliwość odtwarzania płyt CD-R/RW i DVD-R z plikami AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV i WMA. 
 • Gniazdo  USB umożliwiające odczytywanie plików muzycznych o maksymalnej rozdzielczości DSD256 i DXD384KHz.
 • Podwójne gniazda optyczne i koaksjalne wejściowego sygnału cyfrowego umożliwiające odczytywanie plików muzycznych o rozdzielczości do 24bitów/192kHz.
 • Gniazda analogowe: RCA o stałym napięciu 2Vrms, XLR o stałym napięciu 4Vrms.
 • Aluminiowa tacka transportu płyty. 
 • Pilot zdalnego sterowania.

 

Dane techniczne:

 • Odtwarzane formaty płyt: SACD, CD, CD-R/RW i DVD-R
 • Zakres pasma częstotliwości: 20HZ-20kHZ +/-0.5dB
 • Stosunek Sygnał/Szum: lepszy niż 100 dB (A-ważone)
 • Zakres dynamiki: lepszy niż 96dB
 • Separacja kanałów: lepszy niż 85 dB (1,000Hz)
 • Poziom zniekształceń harmonicznych:  0.02% @ 1000Hz
 • Wymiary: (SxWxG) 30,9 x 19,7 x 41,3 cm
 • Waga: 9,3 kg