McIntosh MC830McIntosh MC830McIntosh MC830McIntosh MC830

McIntosh MC830 — monofoniczny,
tranzystorowy wzmacniacz mocy

 

MC830 to monofoniczne wzmacniacze mocy wykonane w technologii tranzystorowej. Stopień wyjściowy to komplementarny układ przeciwsobny. Steruje on podłączone głośniki bezpośrednio, bez pośrednictwa transformatorów. Nawiązują swoim wyglądem do legendarnego wzmacniacza lampowego MC275 oraz do dwóch zintegrowanych wzmacniaczy hybrydowych - MA252 i MA352. W połączeniu z idealnie dopasowanym do nich, wzorniczo i dźwiękowo, przedwzmacniaczem C8  zapewnią realistyczną jakość brzmienia kojarzącą się z koncertem na żywo. Wzmacniacz oferuje moc 300 W przy 8 Ω i 480 W przy 4 Ω na jeden kanał, przy poziomie zniekształceń wynoszącym zaledwie 0,005%.

W MC830 zastosowano podświetlany na niebiesko wychyłowy wskaźnik wysterowania, który prezentuje, w czasie rzeczywistym, aktualny poziom sygnału. Szybki wskaźnik z podwójną skalą pokazuje moc dla dwóch impedancji obciążenia. Charakterystyczne dla marki McIntosh niebieskie podświetlenie można wyłączyć w dowolnej chwili.

MC830 wyposażono w wiele firmowych technologii oraz specjalnych układów, takich jak: Power Guard®, Sentry Monitor™, radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks™, gniazda głośnikowe Solid Cinch™ oraz Power Control. Power Guard® monitoruje i dopasowuje przebieg sygnału aby chronić głośniki przed przesterowaniem, w razie potrzeby dopasowuje sygnał wejściowy aby uniknąć obcinania sygnału. Sentry Monitor™ to działający bez bezpieczników układ odłączający stopień wyjściowy w przypadku zwarcia - automatycznie resetujący się do normalnej pracy gdy problem zostanie usunięty. W tylnej części wzmacniacza zamontowano radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks™ ozdobione firmowym monogramem ,,Mc". W MC830 do podłączenia kabli głośnikowych służą opatentowane, pozłacane gniazda głośnikowe Solid Cinch™ gwarantujące optymalne trzymanie nawet najgrubszych kabli oraz uniemożliwiające ich przypadkowe poluzowanie się. Gniazda te akceptują zarówno wtyki bananowe jak i widełki. Power Control to układ umożliwiający włączanie lub wyłączanie różnych innych urządzeń McIntosha połączonych w jeden system. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy mamy do czynienia z rozbudowanymi systemami audio lub zaawansowanymi systemami kina domowego.

Wzmacniacz wyposażono w pojedyncze wyjście symetryczne (XLR) oraz niesymetryczne (RCA). Ich wybór odbywa się za pomocą przełącznika umieszczonego na tylnym panelu obudowy. Tutaj znajdują się także gniazda Power Control oraz przełącznik aktywujący funkcję Auto Off, automatycznie wyłączającą wzmacniacz po 30 minutach przy braku sygnału dźwiękowego.

Obudowę MC830 wykonano częściowo z polerowanej stali nierdzewnej która idealnie współgra z charakterystycznymi pokrętłami kontrolnymi i obramowanym aluminiowymi listwami szklanym panelem przednim, za którym znajduje się podświetlany na niebiesko wskaźnik wychyłowy. Natomiast iluminowane na zielono logo producenta i ozdabiające boki wzmacniacza aluminiowe napisy z oznaczeniem modelu, podkreślają ponadczasowy wygląd urządzenia.

 

Dane techniczne:

  • Moc: 300W przy 8Ω, 480W przy 4Ω 
  • Zniekształcenia THD: 0.005% maks. 20Hz-20kHz
  • Stosunek sygnał/szum wyjście symetryczne: 120dB
  • Stosunek sygnał/szum wyjście niesymetryczne: 118dB
  • Współczynnik tłumienia: > 100 (szerokopasmowy)
  • Pasmo przenoszenia: +0, -0.25dB 20Hz-20000Hz | +0, -3.0dB 10Hz-100000Hz
  • Dynamic Headroom: 2dB
  • Zniekształcenia THD: 0.005%
  • Wymiary (SxWxG): 31,2 x 24,1 x 40,6 cm
  • Waga: 21,8 kg