MC 2.1 KWMC 2.1 KWMC 2.1 KWMC 2.1 KWMC 2.1 KW

McIntosh MC2.1KW – referencyjny, monofoniczny
wzmacniacz o mocy 2000W

 

HOŁD DLA 75 LAT DOSKONAŁOŚCI

McIntosh MC2.1KW to potężny, monofoniczny wzmacniacz o mocy 2000 Watów będący następcą modelu MC2KW. Wzmacniacz jest jednym z urządzeń, które będą w 2024 roku sprzedawane w limitowanych ilościach w ramach obchodów 75-lecia firmy McIntosh. Aby upamiętnić to wydarzenie, pierwsze 75 par MC2.1KW sprzedanych w 2024 roku do każdego kraju, w którym Mcintosh jest dystrybuowany, będzie posiadało specjalne rocznicowe oznaczenie. Moduł wyjściowy będzie posiadał podwójnie anodyzowaną, grawerowaną laserowo plakietkę, dumnie prezentującą rocznicowe logo 75-lecia McIntosha, natomiast uchwyty wszystkich trzech modułów będą miały wygrawerowany napis "75 Years". Te jubileuszowe dodatki z pewnością sprawią, że każdy MC2.1KW powstały w tym roku stanie się produktem kolekcjonerskim dla entuzjastów Mcintosha.

 

MAKSYMALNA MOC

Nasze 75-letnie doświadczenie lidera w dziedzinie reprodukcji dźwięku doprowadziło nas do stworzenia modelu MC2.1KW który jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie amplifikacji audio jednocześnie stanowiąc świadectwo naszego niezachwianego dążenia do osiągnięcia dźwiękowej doskonałości. To niesamowite urządzenie zamknięte w trzech oddzielnych obudowach posiada niezwykłą zdolność dostarczania zdumiewającej mocy 2000 Watów, co na zawsze odmieni Twoje doświadczenia w zakresie stereofonii. W firmie Mcintosh my nie tylko doceniamy dźwięk - my jesteśmy stworzeni z dźwięku. MC2.1KW jest ucieleśnieniem naszej pasji, zapraszając do wyruszenia w niezwykłą podróż przez dźwięk. Dostępny jako samodzielny produkt lub jako część naszego referencyjnego systemu muzycznego, MC2.1KW idealnie pasuje do naszego najlepszego zestawu głośnikowego XRT2.1K. Jednak jego wszechstronność nie zna granic i nie ogranicza się tylko do użycia z kolumnami firmy Mcintosh, może być on łączony z szeroką gamą innych referencyjnych zestawów głośnikowych. Idealnie nadaje się do systemów audio z kolumnami o dużym zapotrzebowaniu na moc, rozbudowanych systemów zainstalowanych w wyjątkowo dużych pomieszczeniach, lub dla entuzjastów dźwięku, którzy po prostu wymagają tego co najlepsze.

 

SYMFONIA TECHNOLOGII

MC2.1KW ma moc wyjściową 2.000W. Jest to wzmacniacz tranzystorowy w topologii quad-balanced (poczwórnej-symetrycznej), która pomaga w redukcji zakłóceń sygnału audio. Pojedynczy wzmacniacz mieści się w trzech osobnych obudowach. Są to dwa moduły mocy oraz jeden moduł wyjściowy. Zastosowanie trzech osobnych obudów dla układów wzmacniacza jest podyktowane względami praktycznymi. Każdy moduł ma masę kilkadziesiąt kilogramów. Gdyby zastosowana została pojedyncza obudowa masa urządzenia osiągnełaby około 180 kilogramów, co by utrudniało przenoszenie czy transport. Poza tym przy pojedynczej obudowie standardowe gniazda i wtyczki sieciowy byłyby niewystarczające. Rozdzielenie układów na trzy obudowy pozwala na korzystanie z typowych instalacji elektrycznych.

 

PEŁNA MOC BEZ WYRZECZEŃ 

Sygnał podawany jest na jedno z wejść znajdujących się w module wyjściowym. Z modułu wyjściowego sterowane są dwa 1.000-watowe moduły mocy, jeden otrzymuje sygnał w fazie, a drugi w przeciwfazie. Wzmocnione w modułach mocy sygnały powracają do modułu wyjściowego, gdzie sterują charakterystycznym dla McIntosha autotransformatorem wyjściowym (McIntosh Autoformer™) z uzwojeniem bifilarnym. W ten sposób dwa sygnały z modułów mocy są sumowane a wszelkie szumy są redukowane lub całkowicie eliminowane zapewniając nieskazitelnie czysty dźwięk z zestawów głośnikowych. Dzięki zastosowaniu transformatora wyjściowego moc jest taka sama dla obciążeń 2Ω, 4Ω i 8Ω niezależnie od impedancji posiadanych zestawów głośnikowych.

 

DZWIĘKOWY SKOK NAPRZÓD

MC2.1KW jest następcą modelu MC2KW, który wstrząsnął salą wystawową w Las Vegas - i całym światem audio - gdy został zaprezentowany na targach CES w 2005 roku. W stosunku do swojego poprzednika, zastosowano szereg udoskonaleń. Najważniejsza z nich to znaczne zwiększenie pojemności kondensatorów w zasilaczu. Daje to poprawę w zakresie niskich częstotliwości oraz powiększenie dostępnej nadwyżki dynamicznej (dynamic headroom). Te osiem potężnych kondensatorów znajduje się w modułach zasilania umieszczonych za specjalnie zaprojektowanym ,,Power Bankiem”, który jest widoczny przez szybę panelu przedniego. Oprócz tego poprawki wprowadzono w samych układach elektronicznych, skrócono ścieżkę sygnału, zmodernizowano okablowanie, zastosowano nowoczesne komponenty oraz bezpośrednie oświetlenie LED panelu przedniego. Każdy moduł mocy ma cztery radiatory o profilu w kształcie firmowego logo (McIntosh Monogrammed Heatsinks), co tworzy wydajny układ chłodzenia. Wysokoprądowe tranzystory wyjściowe szybko osiągają równowagę termiczną. Dzięki temu wzmacniacz zapewnia cały czas stały poziom jakościowy. Profesjonalne kable połączeniowe które łączą ze sobą trzy moduły wzmacniacza wyposażone są w złącza bagnetowe o stopniu ochrony IP68. Do podłączenia kolumn służą pozłacane, firmowe terminale Solid Cinch. Zapewniają one pewne połączenie zabezpieczając przed zwarciem czy utratą kontaktu. Dla każdej impedancji obciążenia (2, 4 oraz 8Ω) zainstalowano po trzy osobne zestawy terminali aby ułatwić bi-wiring lub tri-wiring. Terminale dla każdej impedancji są zgrupowane na osobnej platformie z tyłu obudowy.

 

PODWÓJNE WEJSCIA DLA ZAAWANSOWANYCH KONFIGURACJI SYSTEMU

Nowością w MC2.1KW są podwójne zestawy zbalansowanych i niezbalansowanych wejść, pozwalające na wygodne podłączenie więcej niż jednego przedwzmacniacza. Daje to możliwość łatwego przełączania między sygnałami lampowymi i tranzystorowymi, na przykład z naszego referencyjnego przedwzmacniacza lampowo-tranzystorowego C12000, który posiada wyjścia dla obu typów sygnału, albo z innych przedwzmacniaczy lampowych lub tranzystorowych. Możesz też użyć drugiego zestawu wejść do podłączenia dwóch przedwzmacniaczy tego samego typu, wybór należy do Ciebie

Podwójne wejścia w MC2.1KW zapewniają posiadanemu systemowi dodatkową elastyczność umożliwiając korzystanie z wybranego typu sygnału w zależności od rodzaju słuchanej muzyki i preferencji słuchacza.

 

SPRAWDZONE TECHNOLOGIE MCINTOSHA

Nasze wyjątkowe firmowe technologie zapewniają ochronę Twojemu urządzeniu i doskonałe wrażenia dźwiękowe.

  • Power Guard® monitoruje wejściowy sygnał audio docierający do wzmacniacza i jeśli wykryje, iż wzmacniacz może ulec przesterowaniu, dokonuje niemal z prędkością światła regulacji w czasie rzeczywistym, aby zapobiec ostro brzmiącym zniekształceniom dźwięku i potencjalnie szkodliwemu dla kolumn przesterowaniu. Korekty te są niezauważalne dla ucha, więc jakość dźwięku nie ulega pogorszeniu. 
  • Sentry Monitor™  to pozbawiony bezpieczników obwód zabezpieczający przed zwarciem, który odłącza stopień wyjściowy, zanim prąd przekroczy bezpieczne poziomy robocze, a następnie resetuje się automatycznie, gdy warunki pracy powrócą do normy.
  • Technologia Quad Balanced to poczwórnie zbalansowana konstrukcja, która eliminuje praktycznie wszystkie szumy i zniekształcenia, które mogły wkraść się do sygnału audio.
  • Specjalne gniazda Power Control przeznaczone są do wysyłania sygnałów sterujących pozwalających na włączanie/wyłączanie innych firmowych urządzeń (takich jak odtwarzacze CD, gramofony, tunery i odtwarzacze strumieniowe multimediów) znajdujących się w posiadanym systemie.

 

BĄDZ SWIADKIEM PIĘKNA

Wykonany z polerowanej stali nierdzewnej o połyskującym lustrzanym wykończeniu i posiadający perfekcyjne metalowe obudowy, MC2.1KW jest wizualnym arcydziełem. Panele przednie z czarnego szkła, podświetlane logo, klasyczne pokrętła, aluminiowe uchwyty i podświetlany na niebiesko watomierz dopełniają ponadczasowego wzornictwa.