MA8950MA8950MA8950

McIntosh MA8950
stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany

 

Wzmacniacz zintegrowany MA8950 oferuje 200 W na kanał i łączy doświadczenia McIntosha z zakresu budowy końcówek mocy z firmową technologią przedwzmacniaczy, w jednym stereofonicznym urządzeniu. MA8950 zastępuje wielokrotnie nagradzany model MA8900 dodając dodatkowe ulepszenia w zakresie funkcjonalności do już i tak znakomitego zintegrowanego wzmacniacza stereofonicznego. Pojemność kondensatorów w MA8950 została podwojona w porównaniu z MA8900, co spowodowało znaczny wzrost zapasu dynamiki (Dynamic Headroom) z 2dB do 3,1dB, zapewniając MA8950 lepsze odtworzenia skoków dynamiki przy mniejszych zniekształceniach. I chociaż MA8900 charakteryzował się świetną prezentacją najniższego zakresu niskich tonów, to zwiększona pojemność kondensatorów w MA8950 pozwala na jeszcze bardziej niesamowite odtwarzanie i kontrolę basu.

 

MA8950 jest standardowo wyposażony w cyfrowy moduł audio DA2 zamiast cyfrowego modułu audio DA1, który był w MA8900. DA2 oferuje 7 wejść cyfrowych: 2 koncentryczne, 2 optyczne, 1 USB, 1 MCT i 1 złącze HDMI Audio Return Channel (ARC). Telewizory kompatybilne z wyjściem HDMI (ARC) można podłączyć do MA8950, aby cieszyć się dźwiękiem z telewizora o tak wysokiej jakości jaki nigdy dotąd nie był dostępny za pośrednictwem domowego systemu muzycznego. Popularne wielokanałowe formaty audio Dolby® i DTS® są obsługiwane przez moduł DA2 i konwertowane na dwukanałowy dźwięk w celu ich jak najbardziej prawidłowego odtworzenia. Pilot MA8950 może sterować mocą i głośnością telewizora, gdy komunikacja CEC jest włączona zarówno we wzmacniaczu, jak i w telewizorze. Przy korzystaniu z wejścia USB moduł DA2 oferuje zwiększony zakres obsługi odtwarzania plików DSD aż do DSD512.

 

Sercem DA2 jest audiofilski, poczwórnie zbalansowany, 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), w którym poprawie uległ zarówno zakres dynamiki, jak i całkowitych zniekształceń harmonicznych w porównaniu z poprzednikiem DA1. Wejścia koncentryczne i optyczne modułu DA2 mogą dekodować muzykę cyfrową do 24 bitów/ 192kHz w celu odtwarzania sygnału audio o wysokiej rozdzielczości. DA2 posiada firmowe wejście MCT (DIN), które oferuje optymalny przesył sygnału DSD z dowolnego firmowego transportu SACD/CD z serii MCT. Rozwiązanie to ma to na celu uzyskanie z płyt SACD dźwięku wysokiej rozdzielczości o jak najlepszej jakości. Ponieważ DA2 to modułowa konstrukcja, możliwe jest jej zastąpienie w przyszłości nowszym cyfrowym modułem audio. Szerokie spektrum analogowych połączeń audio jest tak samo imponujące, jak różnorodność dostępnej w MA8950 cyfrowej łączności audio. Wzmacniacz posiada aż 8 par wejść analogowych: 1 wejście zbalansowane, 6 wejść niezbalansowanych oraz 2 wejścia dla sygnału gramofonowego: jedno dla wkładek o ruchomej cewce (MC) i jedno dla wkładek o ruchomym magnesie (MM). Wejście MC ma regulowaną impedancję co znacznie ułatwia dopasowanie wkładki gramofonowej.

 

Wszystkie niesymetryczne złącza analogowe są wykonane z wysokiej jakości pozłacanego litego mosiądzu, co zapewnia doskonałą obsługę sygnału i uziemienia. Wszystkim wejściom analogowym i cyfrowym można nadać wybrane przez użytkownika nazwy w celu optymalnej ich konfiguracji i przyjaznego sterowania urządzeniem. Aby zapewnić większą elastyczność w konfiguracji domowego systemu audio, MA8950 posiada dwa niezbalansowane wyjścia sygnału, jedno o stałym poziomie i jedno o regulowanym poziomie, przekazujące sygnał audio do drugiego wzmacniacza mocy. Zmodernizowane elementy zasilacza dodatkowo redukują emisję szumów, a jednocześnie zwiększają wytrzymałość układu w najbardziej wymagających sytuacjach. MA8950 nadal wykorzystuje potężne mikroprocesory sterujące dla płynnej i niezawodnej pracy systemu, a także niektóre z najnowocześniejszych komponentów obwodów audio, aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk.

 

W MA8950 200 W na kanał jest dostarczane parę autoformerów – słynnych transformatorów wyjściowych McIntosha, których unikalna konstrukcja gwarantuje, że posiadane głośniki zawsze otrzymają pełne 200 W, niezależnie od tego, czy kolumny mają impedancję 2, 4 czy 8 Ohm.

 

Inne technologie McIntosha zastosowane w MA8950 to:

 • Power Guard®, który stale monitoruje sygnały wejściowe i wyjściowe oraz może dynamicznie dostosowywać poziomy wejściowe, aby zapewnić maksymalną moc wyjściową, unikając jednocześnie nieprzyjemnie brzmiących zniekształceń i przesterowania, które mogłyby uszkodzić głośniki. 
 • Technologia ochrony przed zwarciem Sentry Monitor™ bez stosowania bezpieczników, która wyłącza stopień wyjściowy, nim prąd przekroczy bezpieczne poziomy pracy, a następnie resetuje się automatycznie, gdy warunki pracy powrócą do normy.
 • Radiatory McIntosh Monogrammed Radiators™ wykonane z wysokiej jakości materiałów o doskonałej przewodności cieplnej i doskonałych właściwościach rozpraszania ciepła.
 • Funkcja Home Theatre PassThru, która pozwala na bezproblemową integrację wzmacniacza z systemem kina domowego.
 • Wzmacniacz słuchawkowy High Drive z układem Headphone Crossfeed Director (HXD®), który ma na celu stworzenie iluzji odsłuchu z wykorzystaniem konwencjonalnych kolumn głośnikowych. 
 • Dyskretna pięciozakresowa regulacja barwy tonów, która pozwala na zaawansowaną ręczną regulację analogową ±12 dB w krokach co 2 dB na częstotliwościach 30Hz, 250Hz, 500Hz, 2kHz i 10 kHz.
 • Złącza  Power Control pozwalają na wysyłanie sygnałów do włączania lub wyłączania innych urządzeń McIntosha pracujących w systemie.
 • Pozłacane gniazda głośnikowe aby zapobiec korozji i zapewnić przesyłanie wysokiej jakości sygnału. Akceptują zarówno wtyki bananowe i widełkowe.

 

MA8950 jest jednym z wielu produktów McIntosha, które otrzymały oznaczenie Roon Tested od firmy Roon Labs. Został on sprofilowany i przetestowany zarówno przez Roona, jak i McIntosha w celu uzyskania maksymalnej kompatybilności. Roon rozpozna go i wyśle dźwięk zoptymalizowany pod kątem jego możliwości. Bez manipulowania polami wyboru lub rozwijanymi listami opcji, urządzenia oznaczone jako Roon Tested są automatycznie identyfikowane i konfigurowane po wyjęciu z pudełka. MA8950 stanowi przykład klasycznej estetyki McIntosha z czarnym szklanym panelem przednim z podświetleniem LED, parą podświetlonych na niebiesko wskaźników wychyłowych, aluminiowymi pokrętłami sterującymi, podświetlanym na zielono logo, wbudowanymi uchwytami i piękną polerowaną obudową ze stali nierdzewnej.

 

Dane techniczne:

 • 200W przy 8/4/2 Ohma.
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący na wejściu USB sygnał PCM do 32 Bit/384 kHz i DXD 384kHz oraz sygnał DSD aż do DSD512. 
 • Przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) obsługujący częstotliwość próbkowania do 24 Bit/192 kHz na wejściach cyfrowych: koncentrycznym i optycznym.
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD): 0.005%
 • Pasmo przenoszenia: +0, -0.5dB 20Hz-20000Hz / +0, -3.0dB 10Hz-100kHz
 • Przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM - czułość wejścia MM: 2.5mV
 • Przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MC - czułość wejścia MC: 0.25mV
 • Stosunek sygnał-szum MM: 82dB
 • Stosunek sygnał-szum MC: 80dB
 • Stosunek sygnał-szum (końcówka mocy wejście): 113dB
 • Stosunek sygnał-szum (wysokoliniowe): 95dB
 • Impedancja wejściowa: 20K (symetryczne) / 20K (niesymetryczne)
 • Współczynnik tłumienia: >40
 • Maksymalny poziom wyjściowy: 8V (niesymetryczny) / 16V (symetryczny)
 • Dynamic Headroom: 3,1dB
 • Wymiary: (SxWxG) 44,5 x 19,4 x 47,6 cm 
 • Waga: 34,1 kg