C47C47

McIntosh C47
– przedwzmacniacz z DAC

Do oferty firmy McIntosh dołączył stereofoniczny przedwzmacniacz C47. To tranzystorowe urządzenie obsługuje zarówno źródła cyfrowe jak i analogowe. Łącznie posiada 12 wejść, w tym te umożliwiające odtwarzanie najnowszych cyfrowych formatów dźwięku, włączając w to pliki DSD.

C47 ma po dwa wyjścia symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Oprócz tego jest też wyjście RCA o stałym poziomie. Dla źródeł cyfrowych przeznaczono dwa wejścia optyczne, jedno wejście koaksjalne RCA, jedno wejście USB i firmowe wejście MCT. Wejścia optyczne i koaksjalne obsługują sygnały do 24-bitów/192kHz. Wejście USB obsługuje sygnały PCM do 32-bitów/384kHz (w tym także DXD 352.8kHz i DXD 384kHz) oraz 1-bitowe sygnały DSD64, DSD128, DSD256. Przy odtwarzaniu płyt SACD z transportu SACD/CD McIntosh MCT450 można skorzystać z firmowego połączenia MCT.

Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są dwa wejścia symetryczne XLR, trzy wejścia niesymetryczne RCA oraz dwa konfigurowalne wejścia gramofonowe, osobne dla wkładek MM i wkładek MC.

W celu zapewnienia jak najlepszego poziomu jakości odsłuchu za pomocą słuchawek przedwzmacniacz posiada technologię Headphone Crossfeed Director (HXD®). Umożliwia ona wysokiej jakości nagraniom stworzenie iluzji uzyskania brzmienia typowego dla odsłuchu za pomocą konwencjonalnych kolumn głośnikowych.

Funkcja Home Theater Pass Through pozwala na możliwość idealnego zintegrowania przedwzmacniacza z posiadanym systemem kina domowego.

Wyposażenie uzupełniają gniazda do transmisji danych sterujących i sygnałów wyzwalaczy.

Dzięki klasycznemu, szklanemu przedniemu panelowi , podświetlanemu logo i elementom z aluminium przedwzmacniacz stanowi niepowtarzalną atrakcję nie tylko dla uszu ale i dla oczu swoich posiadaczy. C47 może zostać połączony z dowolnym urządzeniem z szerokiej oferty firmy McIntosh w celu stworzenia doskonałego systemu audio.

 

Przedwzmacniacz C47 dysponuje  ustawieniami  które można regulować według własnych potrzeb.
Ustawienia dotyczą następujących funkcji użytkowych:

- balans kanałów
- regulacja poziomu sygnału wejściowego
- regulacja natężenia wysokich tonów
- regulacja natężenia niskich tonów
- wybór trybu mono/stereo
- włączenie/wyłączenie podświetlenia wskaźników wychyłowych
- regulacja jasności wyświetlacza
- wybór możliwości podłączenia gramofonu z wkładką typu MC lub MM i ustawienie odpowiedniej impedancji wejściowej
- wybór w przedwzmacniaczu słuchawkowym odpowiedniego trybu pracy HXD

Wszystkie wymienione powyżej ustawienia mogą zostać zapisane w pamięci C47 i przypisane do konkretnych wejść sygnału. Każde z poszczególnych wejść posiada bowiem niezależną pamięć ustawień. Jedynie regulacja podświetlenia wskaźników wychyłowych i poziomu jasności podświetlenia wyświetlacza są jednakowe dla wszystkich wejść.

 

Dane techniczne przedwzmacniacza McIntosh C47:

  • Zniekształcenia THD: 0.003% od 20Hz do 20kHz
  • Pasmo przenoszenia: +0, -0.5dB 20Hz-20kHz
  • Stosunek sygnał/szum na wejściach liniowych: 100dB
  • Impedancja wejściowa: 44kΩ XLR | 22kΩ na RCA
  • Nominalne napięcie wyjściowe: 5Vrms na XLR | 2,5Vrms na RCA
  • Maksymalne napięcie wyjściowe: 16Vrms na XLR | 8Vrms na RCA
  • Wymiary SWG: 44,45 x 15,2 x 45,72 cm
  • Waga: 10,5 kg