MB100 1MB100 2MB100 3

Media Streamer
McIntosh MB100

 

McIntosh z dumą prezentuje swój nowy produkt - MB100. Muzyka jest obecnie tworzona, przechowywana i dystrybuowana na wiele różnych sposobów, dlatego potrzebne jest urządzenie potrafiące zarządzać posiadanymi zasobami muzycznymi. MB100 Media Bridge spełnia takie wymagania poprzez możliwość odtwarzania wszystkich ulubionych nagrań znajdujących się w serwisach internetowych i zapisanych na osobistych dyskach twardych, włączając w to pliki wysokiej rozdzielczości 24bit/192kHz. 

 

Dzięki wbudowanej pamięci i wielu wariantom zewnętrznych połączeń, może z łatwością pełnić funkcję centrum wszystkich posiadanych plików cyfrowych. Wewnętrzny dysk twardy o pojemności 1TB znajduje się na standardowym wyposażeniu MB100, podczas gdy cztery gniazda USB i jedno gniazdo eSata umożliwiają podłączenie dodatkowych dysków zewnętrznych lub pendrive’a. Port sieciowy o wysokiej szybkości przesyłu danych oferuje połączenie z ulubionymi serwisami streamingowymi takimi jak Pandora®, SiriusXM®, Spotify®, Rhapsody i TuneIn (wymagana rejestracja lub wykup abonamentu), a dodatkowe nowe serwisy mogą zostać dodane w przyszłości. Dodatkowo użytkownik może wpisać do pamięci MB100 swoje ulubione internetowe stacje radiowe. 

 

Dwa analogowe i dwa cyfrowe wyjścia sygnału łączą MB100 z pozostałymi komponentami posiadanego systemu muzycznego. Sygnał można także poprowadzić z gniazda USB do dowolnego urządzenia McIntosha akceptującego dźwięk przesyłany USB. Stworzenie dwóch niezależnych stref audio w jednym domu jest możliwe jeśli w jednej z nich będziemy używać przesyłu poprzez USB w połączeniu z wyjściami analogowymi lub cyfrowymi. 

 

MB100 może automatycznie synchronizować zawartość muzyki zgromadzonej na komputerach podłączonych do osobistej sieci domowej, dzięki czemu wszystkie utwory są dostępne i możliwe do odtwarzania w dowolnej chwili. Goście mogą przesyłać do MB100 muzykę zapisaną w swoich urządzeniach przenośnych wyposażonych w system iOS za pomocą technologii AirPlay®. Gdy podłączymy MB100 do telewizora lub monitora komputerowego, wtedy można oglądać pokaz ulubionych zdjęć, a jednocześnie słuchać dowolnie wybranej muzyki.

 

Cały posiadany materiał muzyczny może zostać zapisany w postaci kopii zapasowej w Amazon Cloud Drive lub w Apple Cloud. Te usługi umożliwiają także synchronizację swojej muzyki, którą posiadamy w kilku domach lub w wielu różnych lokalizacjach. MB100 możemy skonfigurować także w taki sposób aby utwory, które zostały dopiero co przed chwilą zakupione dodano automatycznie do swojej biblioteki muzycznej.
MB100 wyposażono w ten sam 8 kanałowy przetwornik 32 bitowy, 192kHz, który znajduje się w cyfrowym przedwzmacniaczu D100. DAC jest odizolowany od płyty głównej urządzenia, zapewniając odtwarzanie muzyki z ekstremalną precyzją i elegancją. System operacyjny i program sterujący urządzeniem i zarządzający muzyką zapisano w pamięci najwyższej jakości dysku SSD celem wyciszenia pracy urządzenia, przyspieszenia szybkości jego działania i zwiększenia jego niezawodności.

 

MB100 może być obsługiwany za pomocą, przeglądarki internetowej, aplikacji na Androida lub iOS lub dzięki zastosowaniu pilota zdalnego sterowania z interfejsem TV. Urządzenie jest kompatybilne z wieloma popularnymi systemami automatyki domowej, umożliwiając jego łatwą integrację z posiadanym systemem audio/video.
 

Dane techniczne:
Pasmo przenoszenia: ±1dB od 2Hz do 22kHzTHD: 0,005%
Wyjścia analogowe: 2V RCA, 4V XLR
Wejścia: 4USB (2USB 2.0 / 2USB 3.0), 1 Ethernet (10/100/1000), 1 eSata
Wyjścia: 2 analogowe (1 XLR, 1 RCA), 1 koaksjalne, 1 optyczne, 1 USB Audio (kompatybilne tylko z urządzeniami McIntosh akceptującymi sygnał audio przesyłany kablem USB), 1 HDMI (wyświetla tylko interfejs graficzny urządzenia), 1 DVI (wyświetla tylko interfejs graficzny urządzenia).
Wbudowany dysk twardy o pojemności 1 TB.
Możliwość podłączenia kilku dysków zewnętrznych poprzez USB i jednego dysku zewnętrznego przez złącze eSata.
Obsługa serwisów streamingowych: Pandora®, SiriusXM®, Spotify®, Rhapsody and TuneIn
Wymiary (Szer.xWys.xGłęb.): 445,4 x 98 x 406,4 mm
Waga: 6,1 kg