PhonoPipePhonoPipePhonoPipePhonoPipe

LYRA - Interkonekt gramofonowy
PhonoPipe

Japońska firma Lyra, producent znakomitych wkładek gramofonowych, wprowadza do swojej oferty interkonekt Lyra PhonoPipe przeznaczony do połączenia ramienia gramofonu z wejściem przedwzmacniacza gramofonowego. Konstrukcja interkonektu Lyra PhonoPipe została zoptymalizowana pod kątem uzyskania jak najmniejszej pojemności. Daje to większą elastyczność w doborze parametrów impedancyjnych. Można zastosować większą wartość rezystorów na wejściu gramofonowym, co z kolei ułatwia zachowanie wszystkich zalet brzmieniowych wkładki.

 

Zastosowane w PhonoPipe rozwiązania konstrukcyjne i materiały minimalizujące pojemność nie nadają się do zautomatyzowanej produkcji. Dlatego kabel ten jest produkowany ręcznie. Przewodniki z jednolitej żyły (solid-core) są wykonane z najwyższej czystości miedzi i ułożone w postaci szeroko rozsuniętej, skręconej pary aby zminimalizować pojemność. Za dielektryk służy powietrze, które umożliwia uzyskanie dużo niższej pojemności indukcyjnej niż jakikolwiek materiał stały. Dodatkowa żyła uziemiająca stanowi integralną część kabla. Różne są warianty zakończenia kabla. Może to być unikalny konektor 5-stykowy (prosty lub kątowy), konektory RCA lub XLR. Każdy kanał ma swoją osobną, pustą w środku osłonę, co redukuje przesłuchy i pojemność kabla. Specjalnie zaprojektowane konektory RCA zawierają minimalną ilość metalu i też redukują pojemność. Dzięki tym wszystkim zabiegom pojemność kabla o standardowej długości 120 cm wraz z konektorami wynosi zaledwie 32pF. Efektem zastosowania LYRA PhonoPipe jest uzyskanie bardziej dynamicznego, dokładnego, detalicznego i muzycznie spójnego dźwięku.

 

Cena za kabel o standardowej długości 120 cm z konektorami RCA/RCA wynosi 5.800 zł . Inna terminacja i długość kabla dostępne są na zamówienie.