HRS VortexHRS VortexHRS Vortex

HRS – Podkładki
antywibracyjne Vortex

 

Firma HRS informuje o wprowadzeniu do swojej oferty nowych podkładek antywibracyjnych o nazwie Vortex. Zostały one zaprojektowane specjalnie w celu osiągnięcia optymalnej jakości dźwięku poprzez stworzenie podkładek o sztywniejszej obudowie, ustawianych na platformach antywibracyjnych HRS.

 Na sztywniejszą konstrukcję podkładek Vortex składają się elementy wykonane z metalowych kęsów, które nie są standardowymi metalowymi płytami. Kęs to półwyrób stalowy o przekroju kwadratowym o maksymalnych wymiarach 155 x 155 mm, z którego w drodze walcowania otrzymuje się wyroby gotowe takie jak na przykład walcówka, pręty walcowane i inne profile.

Vortexy należy umieścić pod obudową urządzenia (a nie pod fabrycznymi nóżkami), tak aby miały z nią bezpośredni kontakt. Wypukłość znajdująca się na Vortexach (stożek lub półkula) musi dotykać powierzchni platformy antywibracyjnej HRS.  

Aktualna oferta obejmuje jeden rozmiar podkładek o wysokości 3,75 cm. Podkładki o wysokości 5 cm będą wprowadzane do oferty w drugiej połowie 2016 roku. Vortexy są dostępne w wersji o stałej i regulowanej wysokości. Wszystkie mają wykończenie w naturalnym kolorze stali.

Vortexy zostały zaprojektowane tak aby były sprzedawane w zestawach po cztery sztuki. (Jest to rozwiązanie optymalne przy urządzeniach o standardowej wielkości i typowej powierzchni spodniej ścianki.) Trzy z nich to model o stałej wysokości (V150), a jedna posiada regulację (V150A). Mogą być również nabywane pojedynczo. 

Przy niedużych urządzeniach wystarczy zastosowanie trzech podkładek o stałej wysokości (V150). 

Jak już wcześniej zostało to wspomniane urządzenia o standardowej wielkości standardowe wymagają zastosowania czterech Vortexów, z których egzemplarz o regulowanej wysokości należy umieścić w przednim prawym rogu i stosując regulację dokonać optymalnego ustawienia komponentu.

Sprzęt audio o wyjątkowo dużej powierzchni ścianki spodniej może wymagać zastosowania nawet pięciu podkładek, z których trzy to model V150 a dwie V150A. Podkładki z możliwością regulacji powinno umieścić się w przedniej, spodniej części obudowy. Natomiast dwa V150 znajdują się w tylnej części a jeden V150 pośrodku. 

 

Wymiary V150/V150A: 
wysokość: 3,75 cm
średnica: 8.9 cm

Waga:
914 g