HRS E1XHRS E1XHRS E1X

HRS E1X
platforma antywibracyjna

 

E1X to wysoce innowacyjna konstrukcja, pozwalająca eliminować wibracje, oferując dzięki temu nowy poziom jakości dźwięku. Jest ona wykonana z czterech różnych materiałów, w tym elementów systemu kontroli rezonansów. Platforma E1X jest fabrycznie konfigurowana pod konkretne urządzenie przez specjalistów HRS ale pierwotną konfigurację można w dowolnym momencie zmienić w domu, aby zoptymalizować działanie platformy z innym urządzeniem.

 

Platforma antywibracyjna E1X została zaprojektowana z obrabianym maszynowo aluminiowym frontem i firmowym warstwowym systemem tłumienia wibracji  oraz górnymi i dolnymi płytami platformy wykonanymi z niestandardowego prasowanego kompozytu z materiału żywicznego. Górna powierzchnia nierezonansowej plinty o dużej gęstości posiada odporną na zarysowania powłokę nałożoną na jej zewnętrzną powierzchnię, aby zachować integralność wykończenia. Niski profil platformy (wysokość 7,6 cm) minimalizuje wymagania przestrzenne i skupia percepcję wzrokową nie tyle na platformie co na urządzeniu na niej ustawionym.

 

Platforma antywibracyjna E1X jest produkowana w wielu standardowych i niestandardowych rozmiarach, które są dostępne w kolorze czarnym lub srebrnym. Wszystkie powierzchnie czarnej wersji są czarne. Natomiast w przypadku srebrnej wersji wszystkie jej  powierzchnie są srebrne, z wyjątkiem prawej, lewej i tylnej krawędzi, które są zawsze czarne. Każdy rozmiar platformy można zamówić z dowolną wersją firmowych stopek, aby uzyskać optymalną jakość dźwięku dla różnych rodzajów posiadanych urządzeń audio.

 

Szerokopasmowy system redukcji zniekształceń zastosowany w E1X maksymalizuje jakość dźwięku i jest bardzo skuteczny na szerokiej gamie powierzchni i struktur. Niskoprofilowa kompaktowa konstrukcja minimalizuje również zapotrzebowanie na miejsce. Podstawy izolacyjne E1X integrują się bezpośrednio ze stolikami audio HRS. Platforma antywibracyjna E1X jest dostępną w niestandardowych szerokościach: 24,13 cm, 38,10 cm, 48,26 cm, 53,34 cm, 58,42 cm i 63,50 cm oraz o dowolnej potrzebnej głębokości, co czyni ją idealną ekonomiczną opcją dla dużych gramofonów i wzmacniaczy.

 

Unikalne cechy platformy antywibracyjnej E1X:

 • Szeroki zakres redukcji wibracji, maksymalizujący jakość dźwięku.
 • Wysoka skuteczność działania na różnorodnych powierzchniach.
 • Mała wysokość i kompaktowe wymiary minimalizują problemy z ustawieniem.
 • Standardowe i niestandardowe rozmiary zapewniają idealną integrację z posiadanym urządzeniem audio.
 • Możliwość ustawienia na wszystkich możliwych powierzchniach. 
 • E1X pasuje idealnie do stolików HRS i może być w nich montowana bez modyfikacji.
 • Możliwość łatwej optymalizacji z różnymi urządzeniami w celu uzyskania jak najwyższej jakości dźwięku. 

 

Każdy model platformy antywibracyjnej HRS może być tak zoptymalizowany, aby przenosić i rozpraszać energię dochodzącą do i emitowaną z urządzenia albo aby izolować urządzenie od konstrukcji nośnej na której zostało ustawione. Każda platforma antywibracyjna HRS posiada albo  Broadband Isolation Feet (szerokopasmowe stopki izolacyjne – SF), albo Extended Low Frequency Feet (stopki o poszerzonym paśmie niskich częstotliwości – LF), albo Bi-Directional Noise Reduction Feet (dwukierunkowe stopki redukujące szumy - G7). Wybór modelu stopki ma na celu zoptymalizowanie jakości dźwięku każdego komponentu systemu. Poza tym, w każdym dowolnym momencie (np. po zakupie nowego urządzenia), aby dysponować najwyższej jakości systemem, można zmienić lub dopasować rodzaj zamontowanej w platformie stopki.

 

SF: HRS Broadband Isolation Feet – Stopki izolują urządzenia ustawione na platformie od wartości poniżej 20 Hz do wartości powyżej 40 kHz. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wzmacniaczy lampowych, przedwzmacniaczy lampowych, przetworników cyfrowo-analogowych, przedwzmacniaczy gramofonowych i wielu gramofonów. W przypadku dużych wzmacniaczy i gramofonów prosimy o kontakt w celu uzyskania niestandardowych ustawień.

 

LF: HRS Low Frequency Feet – Stopki izolują urządzenia ustawione na platformie od wartości poniżej 10 Hz do wartości powyżej 40 kHz. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku gramofonów bez amortyzacji i gdy odtwarzany jest najniższy bas, co stwarza potencjalny problem ze sprzężeniem zwrotnym w systemie. Stopki te używane są również w niestandardowych aplikacjach, w których zapewniają wymierne korzyści dźwiękowe. Dla każdego komponentu ustawionego na platformie z tymi stopkami wymagana jest niestandardowa konfiguracja.

 

G7:  HRS Bi-Directional Noise Reduction Feet – Stopki przenoszą i rozpraszają energię dochodzącą do i emitowaną z urządzenia. Stosowane do zasilaczy półprzewodnikowych, kondycjonerów mocy, magnetofonów szpulowych, pomp próżniowych oraz tranzystorowych końcówek mocy i przedwzmacniaczy. Można ich również użyć, jeśli wolisz nie przejmować się różnymi zakresami obciążenia lub gdy stosowanie produktów do redukcji szumów obudowy nie jest pożądane lub możliwe. Nóżki HRS G7 nie mają żadnego ograniczenia obciążenia i mogą być używane z każdym urządzeniem.

 

Przedstawiamy G-Link: G-Linki działają jak idealny interfejs między dwukierunkową stopką antywibracyjną HRS G7 a każdym rodzajem podłoża, na którym nie masz jeszcze zainstalowanego systemu firmy HRS. G-Link zapewni doskonałe ustawienie platformy antywibracyjnej HRS wyposażonej w G7 na podłodze z wykładziną lub nierówną powierzchnią.

 

,,Platforma antywibracyjna E1X jest przeznaczona dla klientów, którzy chcą uzyskać prawdziwą wydajność produktu HRS w bardzo ekonomicznej konfiguracji. E1X wykorzystuje te same opcje technologii redukcji zniekształceń, które można znaleźć w naszych droższych modelach platform antywibracyjnych, połączonych z firmową konstrukcją stolików HRS. E1X posiada ten sam system warstwowego tłumienia wibracji, jaki został opracowany pierwotnie dla platformy antywibracyjnej E1. E1X charakteryzuje się nieco bardziej wyrafinowaną artykulacją basu i nieco lepszą czystością średnich tonów w porównaniu do modelu E1, który zastępuje. Platformy antywibracyjne serii E nadal zapewniają znakomitą jakość dźwięku i wyjątkową wartość dla naszych klientów.” Michael Latvis, Główny Konstruktor w firmie HRS

 

 

Dane techniczne: 

 

E1X-1419 –B (Czarny) – S (Srebrny)

Wymiary (Szerokość x Głębokość x Wysokość): 48,3 x 35,6 x 7,6 cm.

Waga: 8,6 kg

Cztery opcje obciążenia platformy antywibracyjnej E1X-1419:

 • WT (Biały):  0- 8,8 kg
 • YL (Żółty): 8,9-18,8 kg
 • RD (Czerwony):  18,9-32,8 kg
 • GRN (Zielony): 32,9-51 kg
 • BL (Niebieski): 51,1-84,8 kg

 

E1X-1719 –B (Czarny) – S (Srebrny)

Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 48,3 x 43,2 x 7,6 cm. 

Waga: 10,4 kg

Cztery opcje obciążenia platformy antywibracyjnej E1X-1719:

 • WT (Biały): 0-7,9 kg
 • YL (Żółty):  8-17,4 kg
 • RD (Czerwony): 17,5-28,7 kg
 • GRN (Zielony): 28,8-46,9 kg
 • BL (Niebieski): 47-83 kg

 

E1X-1921 –B (Czarny) – S (Srebrny)

Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 53,3 x 48,3 x 7,6 cm. 

Waga: 13,2 kg

Cztery opcje obciążenia platformy antywibracyjnej E1X-1921:

WT (Biały): 0-5,6 kg
YL (Żółty): 5,7-15,1 kg
RD (Czerwony): 15,2-26,5 kg
GRN (Zielony): 26,6-44,6 kg
BL (Niebieski): 44,7-80,7 kg

 

E1X-1923 –B (Czarny) – S (Srebrny)

Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 58,4 x 48,3 x 7,6 cm. 

Waga: 14,1 kg

Cztery opcje obciążenia platformy antywibracyjnej E1X-1923:

 • YL (Żółty): 0-14,2 kg
 • RD (Czerwony): 14,3-25,6 kg
 • GRN (Zielony): 25,7-43,7 kg
 • BL (Niebieski): 43,8-80 kg

 

E1X-2123 –B (Czarny) – S (Srebrny)

Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 58,4 x 53,3 x 7,6 cm. 

Waga: 15,9 kg

Cztery opcje obciążenia platformy antywibracyjnej E1X-2123:

 • YL (Żółty):  0-13,3 kg
 • RD (Czerwony): 13,4-24,7 kg
 • GRN (Zielony): 24,8-42,8 kg
 • BL (Niebieski): 42,9-78,9 kg