Electrocompaniet Nordic Tone Model 1
/referencyjne zestawy głośnikowe/

 

Nordic Tone – Model 1 jest pierwszym produktem powstałym w wyniku jednego z najdłuższych procesów badawczych w zakresie konstruowania zestawów głośnikowych. Wielodyscyplinarny zespół inżynierów, składający się ze specjalistów w dziedzinie projektowania przemysłowego, akustyki, inżynierii i metalurgii pracował wspólnie przez trzy lata w celu opracowania tych wyjątkowych kolumn.

 

Głównym celem było uzyskanie naturalnego dźwięku w typowym domowym wnętrzu, a przy okazji skupienie się na stworzeniu produktu o zachwycającym, nowoczesnym wyglądzie, który będzie dobrze spełniał swój cel przez wiele kolejnych lat. Bądźcie przygotowani na jakość dźwięku i wrażenie jego obecności jakie rzadko można usłyszeć…

 

Nordic Tone to nazwa kolumn wyprodukowanych przez firmę Electrocompaniet w Norwegii.  Naszym celem jest zaprezentowanie zestawów głośnikowych o wysokiej jakości dźwięku, które zostały zaprojektowane i wykonane przez wysoko wykwalifikowanych norweskich specjalistów.

 

W sercach prawdziwych entuzjastów muzyki szczególne miejsce zajmuje najwyższej klasy sprzęt audio. Najważniejszą wartością naszych produktów jest ich umiejętność tak naturalnego i nie podkolorowanego przedstawiania dźwięków muzyki, iż słuchacze zamykając oczy mogą poczuć wrażenie przezywania koncertu w swoim własnym domu. Dążymy do jak najwierniejszego odtworzenia wszelkich informacji zawartych w muzyce. Ten cel daje naszym klientom możliwość radosnego przeżywania spektaklu muzycznego w swoich czterech kątach. Naszym zadaniem jest zaprojektowanie kolumn, które staną się pozytywnym elementem wnętrza.

 

Obudowa naszych kolumn zrywa z tradycyjnym i kosztownym przekonaniem, iż musi ona być gruba, a jej ścianki powinny być wykonane z ciężkiego drewna. Uważamy, iż nowoczesna obudowa zestawów głośnikowych powinna być zrobiona z cienkiego, lekkiego a zarazem wytrzymałego materiału, o zaokrąglonym kształcie.  Koliste kształty są kluczowe bowiem taka właśnie geometria obudowy zwiększa jej sztywność setki razy w porównaniu do sztywności klasycznych, prostych kształtów.

 

Powodem naszych poszukiwań cienkiego, lekkiego i wytrzymałego materiału obudowy kolumn było założenie, iż rezonanse wysokiej częstotliwości jakie w nich występują są dużo łatwiejsze do wyciszenia. Połączyliśmy więc 7 mm zewnętrzna aluminiową ściankę z wewnętrzną konstrukcją typu sandwich. Nasza technologia tłumienia rezonansów opiera się na tych samych założeniach jakie stosowane są w odrzutowcach pasażerskich, w których zaledwie kilka metrów dzieli pasażerów od jednego z najgłośniejszych źródeł dźwięku na Ziemi – silnika odrzutowego. 

 

Aby poprawić jeszcze bardziej uzyskane rezultaty, wstępnie ściskamy gotowe obudowy wspornikami o sile nacisku 2500 N. Poza tym absorbery wewnątrz obudowy kolumn mają kształt klinów, zapobiegając dotarciu do tylnej ścianki sonicznych fal odbitych.

 

Specyfikacja techniczna /kolumny trójdrożne/:
Pasmo przenoszenia:  28 - 35000 Hz ±2dB
Skuteczność:  90 dB, re 2.83V @ 1m
Impedancja nominalna:  6 Ohm
Wymiary /Szer. x Głęb. x Wys./:  36 x 52 x 108 cm
Waga:  75 kg.