ECI-6 DXECI-6 DX

Electrocompaniet ECI-6DX – wzmacniacz
zintegrowany o zbalansowanej konstrukcji
ze streamerem najnowszej generacji.

 

ECI-6DX to połączenie najlepszych funkcji użytkowych z wyjątkową technologią i prawdziwym dźwiękiem Electrocompanieta. Opisywane urządzenie jest w stanie odtwarzać gdziekolwiek, kiedykolwiek i jakkolwiek muzykę, którą posiadamy, a jej brzmienie czyni bardzo rzeczywistym.  

ECI-6DX to wzmacniacz o symetrycznej konstrukcji i mocy 2x200W/4Ω. Ma on taką samą specyfikację techniczną jak doskonale znany model ECI-6DS ale zainstalowano w nim najnowszej generacji konwerter cyfrowo-analogowy pracujący z rozdzielczością 192 kHz/24bity.

Bardzo wydajne układy zastosowane w streamerze gwarantują pełną obsługę wszystkich popularnych formatów dźwięku  oraz zapewniają możliwość aktualizacji oprogramowania w przyszłości.

Wbudowany streamer za pośrednictwem sieci może strumieniować muzykę z serwisów Tidal, Spotify i Qobuz, może korzystać z internetowego radia, ma certyfikacje AirPlay oraz DLNA, może korzystać z biblioteki nagrań w sieci lokalnej oraz z nośników USB.

Obsługiwane są zarówno pliki typu PCM jak i DSD. Można odtwarzać wszystkie popularne typy plików jak WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, AC3, DTS, ALAC, FLAC, APE, WMA oraz pliki DSD (do wersji DSD128, 5.6 MHz).

Do komunikacji sieciowej można wykorzystać WiFi (802.11 AC z 2x2 MIMO) oraz gigabitowy Ethernet (1000Mbps). Na wyposażeniu są także wejścia cyfrowe RCA (obsługa do 192/24), Toslink (do 96/24) i USB typ B do połączenia z komputerem (asynchroniczne do 192/24).

Oprócz tego są również wejścia dla sygnałów analogowych, jedno symetryczne XLR i trzy niesymetryczne RCA. Wejście HT pozwala na integrację wzmacniacza z posiadanym systemem kina domowego.

Terminale głośnikowe są izolowane i mają złocone styki. Na wyposażeniu są wyjścia z przedwzmacniacza, zarówno niesymetryczne RCA jak i symetryczne XLR.

Nowy streamer został od podstaw opracowany w firmowych zakładach w Norwegii. Streamer posiada to samo technologiczne DNA co model ECM-2 i nowe produkty z linii EC Living. Oznacza to, że wszystkie powyższe urządzenia mogą być obsługiwane za pomocą tej samej aplikacji i takiego samego interfejsu. A poza tym istnieje możliwość odtwarzania tej samej muzyki na wszystkich z nich. Dzięki temu nie trzeba wybierać pomiędzy systemem high-end audio, a instalacją multiroom czy też pomiędzy wygodą a jakością.  

Możliwe jest dodawanie nowych funkcjonalności (jak obsługa internetowych serwisów strumieniowych) poprzez aktualizację oprogramowania. Electrocompaniet ma też w planach program aktualizacji dla modeli ECI-6D oraz ECI-6DS, co pozwoli użytkownikom tych urządzeń na skorzystanie z nowych technik strumieniowych.

ECI-6 DX może być obsługiwany za pomocą: intuicyjnej aplikacji na systemy iOS oraz Android, uniwersalnego interfejsu dedykowanej strony internetowej lub załączonego pilota zdalnego sterowania. 
 

Dane techniczne wzmacniacza ECI-6DX:

 • Moc wyjściowa: 2x125W (8Ω), 2x200W (4Ω), 2x370W (2Ω)
 • Pasmo przenoszenia wzmacniacza: 1Hz -150kHz
 • Zniekształcenia THD wzmacniacza: < 0,004% (20Hz-20kHz)
 • Impedancja wyjściowa wzmacniacza: < 0,02 Ω
 • Maksymalny prąd wyjściowy: > 100A
 • Czułość wejściowa wzmacniacza: 1,3Vrms (120W na wyjściu)
 • Czułość dla wejścia HT: 1Vrms (120W na wyjściu)
 • Wzmocnienie dla wejścia HT: 36 (31dB)
 • Impedancja wejścia liniowego: 47kΩ
 • Wymiary SxWxG: 465x128x405 mm
 • Waga: 20 kg