ECI-6 DX MK IIECI-6 DX MK II

ELECTROCOMPANIET ECI-6 DX MKII
wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym
modułem DAC i streamerem nowej generacji

 

Firma Electrocompaniet ma przyjemność ogłosić wprowadzenie na rynek ECI-6 DX MKII - stereofonicznego wzmacniacza zintegrowanego z wbudowanym modułem DAC i odtwarzaczem strumieniowym nowej generacji. ECI-6 DX MKII łączy w sobie to co najlepsze w tej klasie urządzeń, optymalne rozwiązania funkcjonalne z najnowocześniejszymi technologiami audio, oferując najwyższą jakość dźwięku, jakże typową dla produktów marki Electrocompaniet. ECI-6 DX MKII to wzmacniacz o symetrycznej konstrukcji i mocy 2 x 125W/8Ω (2 x 200W/4Ω). Posiada on taką samą specyfikację techniczną jak model ECI-6 MKII. Dla sygnałów analogowych ECI 6 DX MKII ma 3 niesymetryczne wejścia RCA oraz jedno symetryczne wejście XLR. Jedno z wejść RCA przeznaczone jest dla kina domowego i pomija ono regulację głośności. Cała ścieżka sygnału analogowego jest wykonana z elementów dyskretnych.

Wysokiej jakości terminale głośnikowe są izolowane i posiadają złocone styki. Oprócz podwójnych wyjść na głośniki są też wyjścia z przedwzmacniacza, jedno symetryczne XLR i jedno niesymetryczne RCA. Na wyjściach z przedwzmacniacza poziom jest regulowany. ECI 6 DX MKII ma też wejście i wyjście wyzwalacza. Port RS-232 można wykorzystać do sterowania. Sekcja cyfrowa ma dwa wejścia koncentryczne (sygnały PCM do 192kHz/24bity), dwa optyczne (sygnały PCM do 96kHz/24bity), jedno USB typ B do połączenia z komputerem, jedno USB typ A do bezpośredniego podłączenia nośników z plikami. Do komunikacji sieciowej można wykorzystać WiFi (802.11 AC z MIMO) oraz gigabitowy Ethernet (1000Mbps). Można też skorzystać z łącza Bluetooth. Zamknięte w pojedynczej obudowie urządzenie potrafi odtworzyć muzykę z jakiegokolwiek źródła dźwięku znajdującego się w Waszym posiadaniu. Wzmacniacz dysponuje wysokiej jakości wbudowanym odtwarzaczem strumieniowym, wszechstronnym i łatwym w użyciu. Pozwala on między innymi na korzystanie z serwisów Tidal, Qobuz czy Spotify, odtwarzanie muzyki za pomocą technologii Bluetooth, AirPlay lub DLNA. Można indeksować i odtwarzać muzyką zapisaną na nośnikach w sieci lokalnej. Obsługiwane są zarówno pliki typu PCM jak i DSD. Można odtwarzać wszystkie popularne typy plików, takie jak: WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, ALAC, FLAC, APE, WMA (do wersji 192/24) oraz pliki DSD (do wersji DSD128, 5.6 MHz).

Do konfiguracji i użytkowania ECI 6 DX MKII dostępna jest bezpłatna aplikacja EC Play. Opracowano wersję na system Android i na system Apple iOS. Można też korzystać z załączonego pilota zdalnego sterowania lub interfejsu webowego. ECI-6 DX MKII posiada ulepszoną, sztywniejszą obudowę i nowy panel przedni, dopasowując się wizualnie do najnowszych urządzeń z rodziny Classic Line.

Dane techniczne:

 • Moc wyjściowa .... 2 x 125W (8Ω), 2 x 200W (4Ω), 2 x 370W (2Ω)
 • Pasmo przenoszenia wzmacniacza .... 1Hz -150kHz
 • Separacja kanałów .... > 120 dB
 • Zniekształcenia THD wzmacniacza .... < 0,004%
 • Impedancja wejścia liniowego .... 47kΩ
 • Impedancja wyjściowa wzmacniacza .... < 0,02 Ω
 • Maksymalny prąd wyjściowy .... > 100A
 • Współczynnik tłumienia .... > 350 (przy obciążeniu 8Ω)
 • Czułość wejściowa wzmacniacza .... 1,3Vrms (125W na wyjściu)
 • Czułość dla wejścia HT .... x36 (31 dB) 
 • Rozdzielczość konwertera D/A ... 192kHz/24bity
 • Wymiary S x W x G .... 470 x 128 x 430 mm
 • Masa .... 20,5 kg