ECM2 - wysokiej klasy
zbalansowany odtwarzacz multimedialny

 

Electrocompaniet ECM2 stanowi unikalne połączenie odtwarzacza multimedialnego z przetwornikiem cyfrowo-analogowym ECD2, którego zadaniem jest odtwarzanie bezstratnych plików audio o standardowej i wysokiej rozdzielczości. ECM2 umożliwia słuchanie sygnału audio wysokiej rozdzielczości, oglądanie filmów w Full-HD, a także dekodowanie filmowych ścieżek dźwiękowych zapisanych w DTS-HD i Dolby TrueHD.  Połączenie transmisji sygnału bit-perfect z ECD2 pozwala cieszyć się posiadaną kolekcja multimediów w sposób jaki nigdy wcześniej nie był możliwy. 

 

Najwyższej jakości cyfrowe komponenty audio/video połączono z najlepszymi układami analogowymi bazującymi na sprawdzonych projektach firmy Electrocompaniet. Efektem tych zabiegów jest ekstremalnie niski poziom zniekształceń, szumu i jittera, dzięki czemu możliwym stało się ultra detaliczne i dokładne odtwarzanie zapisu cyfrowego, przy jednoczesnym zachowaniu ciepła i otwartości klasycznego firmowego dźwięku Electrocompanieta.  

 

ECM2 umożliwia skorzystanie z niezwykle wygodnego, intuicyjnego i prostego interfejsu sterowania posiadaną kolekcją multimediów, której obsługa odbywa się za pomocą tabletu, smartfona lub za pośrednictwem ekranu telewizora i pilota zdalnego sterowania ECM2. Interfejs użytkownika został specjalnie dostosowany do różnorodnych urządzeń i oferuje najlepszą z możliwych wygodę w przeszukiwaniu oraz wyborze posiadanej muzyki i filmów. Wystarczy ściągnąć z Internetu odpowiednią, darmową aplikację aby cieszyć się niezrównaną wygodą obsługi oferowaną przez ECM2.

 

ECM2 może pełnić funkcję samodzielnego konwertera cyfrowo-analogowego. 

 

ECM2 umożliwia przełączanie pomiędzy różnymi cyfrowymi gniazdami sygnału i posiada sterowanie poziomem głośności. Obsługa tych funkcji jest możliwa za pomocą tableta, smartfona, pilota zdalnego sterowania lub przyciskami umieszczonymi na panelu przednim.

 

Nie ma znaczenia gdzie i jak zmagazynowane zostały posiadane pliki multimedialne. ECM2 potrafi odtworzyć wszystko z jakością typową dla high-endu. ECM2 odczytuje muzykę, filmy i programy telewizyjne z podłączonego dysku NAS, dysków USB lub z wbudowanego dysku wewnętrznego. Każdy użytkownik sam decyduje jaki zastosować dysk wewnętrzny w posiadanym ECM2. SSD umożliwia pracę urządzenia bez jakichkolwiek wibracji, a klasyczny twardy dysk 3,5 calowy zapewnia ogromną pojemność. Funkcja wyłączająca dysk wewnętrzny gdy nie jest aktualnie użytkowany zapewnia wydłużenie czasu bezawaryjnego działania i zmniejsza pobór energii. Niezależnie od tego na jakim nośniku będą zapisane posiadane media, czas dostępu do nich jest niebywale krótki, a odtwarzanie ich zawsze odbywa się z zachowaniem transmisji bit-perfect.