C2800C2800C2800C2800

C2800 - stereofoniczny
przedwzmacniacz lampowy

 

 

Przedwzmacniacz lampowy C2800 to arcydzieło powstałe dzięki audiofilskiej pasji i inżynierskiej precyzji. Został zaprojektowany zarówno dla audiofilów, entuzjastów muzyki, jak i oddanych fanów marki McIntosh. 

Jako swoisty prekursor innowacji, przejmuje pałeczkę od swojego poprzednika, wielokrotnie nagradzanego modelu C2700 i przenosi domowe doznania audio w nowe rejony dźwiękowej nirwany. Dzięki precyzji i kunsztowi wykonania, C2800 z dumą zajmuje miejsce prawdziwego lidera w swojej kategorii.

Sercem C2800 jest precyzyjnie zaprojektowany układ lampowy. Wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne w celu wyeliminowania szumów i zniekształceń, C2800 redukuje je do minimalnych poziomów. Cztery lampy próżniowe zapewniają wrażenia odsłuchowe, które wykraczają poza standardowe oczekiwania.

 

 

MNÓSTWO WEJŚĆ

Z oszałamiającą liczbą 16 wejść (9 analogowych i 7 cyfrowych), C2800 staje się centrum zarządzania posiadanym systemem audio. Wejścia analogowe obejmują 3 zbalansowane i 4 niezbalansowane pary gniazd, a także 2 wejścia gramofonowe konfigurowalne dla wkładek gramofonowych MC lub MM. Obydwa wejścia gramofonowe posiadają regulację wzmocnienia w krokach co 6 dB od 40 dB do 64 dB oraz korekcję RIAA.

Sekcja cyfrowa obsługująca znajduje się w cyfrowym module audio DA2, a jej sercem jest audiofilski, 8-kanałowy, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). DA2 oferuje szeroki wybór złączy, w tym wejście HDMI Audio Return Channel (ARC) przeznaczone wyłącznie do transmisji dźwięku, dzięki czemu dźwięk z telewizora uzyskuje nową jakość w trakcie odtwarzania go za pośrednictwem domowego stereofonicznego systemu audio. Wielokanałowe formaty audio Dolby® i DTS® są umiejętnie konwertowane na znakomity dźwięk dwukanałowy, zapewniając fascynujące wrażenia. 

Pozostałe 6 wejść cyfrowych DA2 składa się z zestawu następujących złączy: 2 koncentrycznych, 2 optycznych, 1 USB i 1 MCT. Wejście USB obsługuje DSD512 i DXD 384kHz. Wejścia koncentryczne i optyczne dekodują cyfrową muzykę do 24 bitów/192 kHz, zapewniając odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku wysokiej rozdzielczości z kolekcji nagrań w formacie SACD, złącze MCT oferuje bezpieczną, niestandardową transmisję sygnału DSD przy połączeniu przedwzmacniacza z firmową serią transportów SACD/CD. Cały moduł DA2 można aktualizować, a nawet zastąpić go w przyszłości innym modułem, gdy pojawią się nowe technologie cyfrowe.

 

 

INNOWACYJNE WYJŚCIA DLA SPERSONALIZOWANEGO ODSŁUCHU

Aby podłączyć C2800 do wzmacniacza(y) mocy, dostępne są trzy stereofoniczne pary zbalansowanych i niezbalansowanych wyjść, które oferują zaawansowaną elastyczność połączeń. Wszystkie zestawy wyjść mogą być aktywne w tym samym czasie, a każdy z nich może wysyłać sygnał audio z komponentu źródłowego do trzech oddzielnych systemów audio.

Dodatkowo, wyjście główne i wyjście nr 1(Output1) mogą być wykorzystane do bi-ampingu pojedynczego systemu głośnikowego poprzez wbudowane regulowane filtry górno- i dolnoprzepustowe. W takiej konfiguracji wyjścia górnoprzepustowe można podłączyć do wzmacniacza lampowego, a wyjścia dolnoprzepustowe do wzmacniacza tranzystorowego. Regulowana zwrotnica pozwala zoptymalizować wydajność wzmacniaczy pod kątem specyfikacji głośników i preferencji odsłuchowych. Wyjście nr 1 oferuje kontrolę poziomu odcięcia, co pozwala na zrównoważenie głośności dwóch różnych wzmacniaczy podczas bi-ampingu.

Co więcej, wyjście nr 2 (Output2) można skonfigurować jako monofoniczne lub stereofoniczne uzyskując możliwość przesyłania sygnału audio do stereofonicznego systemu audio znajdującego się w innym pomieszczeniu, do pojedynczego monofonicznego subwoofera albo do 2 oddzielnych subwooferów. (Uwaga: tylko subwoofery aktywne będą współpracować z C2800).

 

 

POWRÓT PĘTLI MAGNETOFONOWEJ

C2800 oferuje powrót tzw. pętli magnetofonowej, rozwiązania niedostępnego w kilku ostatnich generacjach przedwzmacniaczy McIntosha. Pętla magnetofonowa pozwala na podłączenie zewnętrznego procesora sygnału (takiego jak korektor McIntosh MQ112 lub systemu korekcji akustyki pomieszczenia McIntosh MEN220), ekspanderów dynamiki lub innych urządzeń bez konieczności umieszczania ich pomiędzy przedwzmacniaczem a wzmacniaczem(ami) mocy. Zazwyczaj takie rozwiązanie jest wygodniejsze i pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku.

Gniazda pętli magnetofonowej są również idealne do podłączenia magnetofonu analogowego, wysokiej klasy magnetofonu kasetowego lub trzygłowicowego magnetofonu szpulowego, który umożliwia nagrywanie z urządzenia źródłowego i odsłuchiwanie nagrania zaledwie kilka sekund później, dzięki czemu można monitorować swoje nagrania.

 

 

PODŁĄCZENIE DO SIECI LAN W CELU OBSŁUGI I AKTUALIZACJI SYSTEMU AUDIO

Oprócz korzystania z dołączonego pilota zdalnego sterowania lub elementów sterujących umieszczonych na panelu przednim przedwzmacniacza, C2800 można podłączyć do lokalnej sieci komputerowej (LAN), co umożliwi opcje sterowania oferowane przez bezpłatną aplikację McIntosh Connect (aplikacja jest już dostępna na App Store i Google Play). Aplikacja Connect została zaprojektowana dla urządzeń z systemem Android oraz Apple i  może być używana do obsługi kluczowych funkcji C2800, w tym regulacją głośności, a także wyboru wejść i wyjść sygnału audio.

Wybrane źródła dźwięku McIntosha, posiadające kabel do transmisji danych podłączony do C2800, będą mogły być częściowo sterowane za pomocą funkcji Kontroli Źródła (Source Control). Dzięki niej użytkownicy będą mogli z poziomu aplikacji obsługiwać wiele funkcji urządzenia źródłowego, takich jak zmiana stacji radiowych w tunerze lub odtwarzanie płyty w odtwarzaczu CD. Funkcja ta zapewni wyjątkową wygodę obsługi w konfiguracjach, które mają dodatkowy zestaw wzmacniaczy mocy i zewnętrznych kolumn podłączonych do jednego z wyjść C2800, takich jak system nagłośnienia zamontowany na tarasie lub w ogrodzie. Użytkownik nie będzie już zmuszony wchodzić do środka, aby sterować podstawowymi funkcjami systemu.

Kolejną zaletą dodania C2800 do sieci LAN jest możliwość otrzymywania okresowych aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Nowe wersje oprogramowania mogą dodawać nowe funkcje użytkowe lub zapewniać ważne aktualizacje w zakresie jakości dźwięku i wydajności pracy.

 

 

ZWIĘKSZAJĄC SWOJE MUZYCZNE DOZNANIA

Cała ta najnowocześniejsza technologia audio kryje się w obudowie o kultowym wzornictwie McIntosha - przednim panelu z czarnego szkła ozdobionym niebieskimi wskaźnikami, charakterystycznych pokrętłach i podświetlanym logo. Obudowa z polerowanej stali nierdzewnej nadaje całości elegancji, dzięki czemu C2800 jest idealnym towarzyszem dla firmowych wzmacniaczy, odtwarzaczy CD, gramofonów i wielu innych urządzeń.

 

 

DODATKOWE FUNKCJE C2800

 • Elektroniczne obwody niskich i wysokich tonów umożliwiają regulację niskich i wysokich częstotliwości w precyzyjnych krokach co 1 dB. C2800 zapamiętuje wybrane ustawienia dla każdego wejścia.
 • Wzmacniacz słuchawkowy High Drive z technologią Headphone Crossfeed Director (HXD®) zapewnia wyjątkowe doświadczenia podczas odsłuchu.
 • Funkcja Home Theater PassThru umożliwia bezproblemową integrację z systemem kina domowego.
 • Certyfikat Roon Tested przyznany przez Roon Labs.
 • Funkcja Power Control umożliwia łatwe włączanie i wyłączanie innych urządzeń McIntosha podłączonych do C2800.
 • Porty kontroli danych umożliwiają sterowanie podłączonymi do C2800 źródłami dźwięku za pomocą zdalnego sterowania.
 • Elektromagnetyczne przełączanie wejść zapewnia niezawodne, bezszumowe i wolne od zniekształceń przełączanie pomiędzy różnymi komponentami audio.
 • Regulacja poziomu odcięcia dla dopasowania poziomów wejść analogowych, aby zapobiec nagłym zmianom natężenia dźwięku.
 • Precyzyjnie zbalansowany, sterowany cyfrowo układ tłumika zapewniający precyzyjną regulację głośności z dokładnością do 0,1 dB.
 • W pełni regulowane zasilacze i specjalny transformator z rdzeniem typu R zapewniają stabilną, wolną od szumów pracę.
 • Przyjazny dla środowiska system zarządzania energią, który wyłącza urządzenie po 30 minutach bezczynności (możliwość dezaktywacji).

 

 

Dane techniczne C2800:

 • Maksymalne napięcie wyjściowe: XLR 16V RMS / RCA 8V RMS
 • Zniekształcenia THD: 0,08%
 • Pasmo przenoszenia: +0, -0,5dB  20Hz-20kHz
 • Czułość wejściowa: liniowe XLR 900mV / liniowe RCA 450mV / MM 4.5mV / MC 0.45mV
 • Stosunek sygnał/szum: liniowe 100dB / MM 75dB / MC 75dB 
 • Wzmocnienie napięciowe liniowe: 15dB 
 • Możliwość wyboru poziomu wzmocnienia napięciowego dla wkładek MC: 40 dB, 46dB, 52dB, 58dB lub 64dB
 • Możliwość wyboru poziomu wzmocnienia napięciowego dla wkładek MM: 40 dB, 46dB, 52dB, 58dB lub 64dB
 • Impedancja wejściowa: liniowe XLR 44kΩ / liniowe RCA 22kΩ
 • Zniekształcenia THD: 0,005%
 • Wymiary (SxWxG): 44.5 x 19.5 x 42 cm
 • Waga: 12.5 kg